Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  31°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • pochmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 18°C
REKLAMA

Rowerzystka uderzyła w mijający ją samochód. Wystarczyła chwila nieuwagi

Andrzej Pudrzyński
9 maja, 12:43

W ubiegły piątek doszło do niebezpiecznej kolizji. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala.

Rowerzystka nie zasygnalizowała zmiany pasa ruchu
Fot. OSP Świekatowo / KPP w Świeciu
REKLAMA
REKLAMA

W miniony piątek około godz. 17.45 w Zalesiu Królewskim (gmina Świekatowo) poruszająca się rowerem kobieta uderzyła w nadjeżdżający samochód.

- Jak wynika z ustaleń policjantów ruchu drogowego, 76-letnia mieszkanka gminy Świekatowo, kierując rowerem, nie upewniła się co do możliwości wykonania manewru. Skręciła w lewo, chcąc zmienić pas ruchu. Nie sygnalizowała tego wcześniej i uderzyła w opla vivaro, którego kierująca właśnie ją wyprzedzała - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

W wyniku zdarzenia rowerzystka został przewieziona do szpitala. Na szczęście, nie odniosła poważnych obrażeń.

Policjanci apelują do rowerzystów o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Niestety, nie wszycy o nich pamiętają.

- Rowerzysta jadący jezdnią jest zobowiązany do poruszania się wzdłuż jej prawej krawędzi. Wykonując jakiekolwiek manewry należy je odpowiednio wcześniej zasygnalizować - zaznacza Joanna Tarkowska. - Jeżeli na trasie, którą jedziemy jest wyznaczona ścieżka rowerowa, to właśnie po niej każdy rowerzysta powinien się poruszać. Na ścieżce, tak jak na jezdni, obowiązuje ruch prawostronny.

REKLAMA
REKLAMA

Policjanci przypominają, że rowerzysta może przejechać przez jezdnię po przejściu dla pieszych tylko wtedy, gdy jest wyznaczony przejazd. W innym wypadku należy zejść z roweru i go przeprowadzić.

Po chodniku rowerzysta może poruszać się tylko wtedy, gdy na przyległej jezdni dopuszczono ruch pojazdów powyżej 50 km/h, a nie nie wydzielono pasa dla rowerów oraz w przypadku złych warunków atmosferycznych (np. gdy jezdnia jest pokryta lodem) lub gdy pod opieką znajduje się rowerzysta, który nie ukończył jeszcze 10 lat.

- Dotyczy to chodników, które mają minimum 2 metry szrokości. Jadąc po chodniku, rowerzysta ustępuje pierwszeństwa pieszemu - podkreśla Joanna Tarkowska.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

Komentarze (2)

Pewnie myślała sobie, że jest świętą krową, albo też, że porusza się pancernym rowerem.

Odpowiedzi: 1

Debil 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz