Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Miłosz, Paweł, Tatiana

Sąd: Kierowca ciężarówki był winny wypadku, w którym zginął 19-letni kierowca

Andrzej Bartniak
14 stycznia, 11:23

Chodzi o tragiczny wypadek, który wydarzył się w październiku 2019 r. w Dolnym Młynie (gmina Bukowiec). Śmierć na miejscu poniósł 19-letni kierowca. Stało się to na oczach jego narzeczonej, z którą za pięć dni miał brać ślub.  

Kierowca ciężarówki nie przyznaje się do winy
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Ta tragedia wstrząsnęła nie tylko powiatem świeckim. W volvo prowadzonym przez 19-latka znajdowała się nie tylko jego 19-letnia narzeczona, ale także ich 7-miesięczna córeczka.

Jak doszło do wypadku? Bydgoszczanin Mirosław D. prowadzący ciężarówkę marki DAF zbyt mocno zjechał na prawą stronę i zahaczył przyczepą o pień drzewa. W zasadzie trudno było przewidzieć, że zahaczy skrzynią, która za chwilę rozerwie się na kawałki. Jeden spadł na mijające go auto osobowe, przebił przednią szybę i zabił kierowcę.

Jednak w ocenie prokuratury manewru możno było uniknąć. 53-letni kierowca zbyt mocno zjechał na pobocze. Tak by się nie stało, gdyby zwolnił lub się zatrzymał.
REKLAMA

Z takim osądem sytuacji zgodził się Sad Rejonowy w Świeciu i uznał Mirosława D. winnym spowodowania wypadku. Mieszkaniec Bydgoszczy został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, grzywnę w wysokości 2 tys. oraz wypłatę zadośćuczynienia w wysokości 20 tys. zł.

Wyrok nie jest prawomocny. Mirosław D. nie przyznaje się do winy, dlatego można się spodziewać, że będzie chciał złożyć apelację.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. ZOBACZ FILM. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na Otworzy się w nowym okniewww.apartado.pl


Komentarze (32)

I to jest zj..e polskich sądów. Duża, załadowana ciężarówka ma się zatrzymać żeby przepuścić osobówkę. Śmierć to przykra sprawa ale niestety taki manewr był o wiele łatwiejszy dla pojazdu osobowego. Btw ta droga powinna być całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów ciężarowych. 

Odpowiedzi: 2

Czyli droga dla ciężarówek powinna być wyłączona, ale póki co osobówki mają się zatrzymywać . Słuszny wyrok sądu.

Odpowiedzi: 1

O tym mówi nawet kodeks drogowy że mały ustępuje dużemu. Ale jak ktoś zna jazdę ciężarówka z gier komputerowych to pisze komentarze w twoim stylu.

Odpowiedzi: 2

No znawco wymień artykuł, bo ja na tym się znam

Odpowiedzi: 1

Maniusiu, jest przepis czy go nie ma... Znasz się albo się nie znasz... Jeżeli nie wydaje Ci się logiczne, że na drodze mały winien ustąpić dużemu to powiedz nam, dlaczego zatrzymujesz się na przejazdach kolejowych?

Ja np zatrzymuje się dlatego, że w razie draki to najpewniej ja zginę. Tak samo robię na pasach będąc pieszym. Zatrzymuje się, bo to ja będę miał w najlepszym wypadku połamane nogi a nie kierowca pojazdu.

Ale dziś uczą inaczej niż nasze rozsądne mamy x lat temu:))

BTW. Według mnie nikt tam nie miał winy. Bardzo szkoda młodych ludzi. Ale obciążać odpowiedzialnością kierowcę ciężarówki? Nie godzi się!

Odpowiedzi: 1

Nigdzie nie napisałem, że mały ma ustąpić dużemu, bzdura. Dość tego pieprzenia. Prokuratura ma akta, pewnie zarządziła badania techniczne pojazdów, później rekonstrukcję wypadku. Mam nadzieję, że m.in na tej podstawie przede wszystkim ustalono prędkość pojazdów, technikę jazdy. 

Odpowiedzi: 0

Od kiedy mały ustępuje dużemu? Czyli jak ktoś ma samochód typu terenowego to ma pierwszeństwo od tak zwanego "malucha"? Tak było kiedyś ale nie w tych czasach. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Ale to ciężarówka zmieniła tor jazdy,to niby dlaczego osobówka ma przepuścić te auto.To że jest załadowany to nie daje mu prawa do zajeżdżania drogi innym użytkownikom.A że droga jest wąska i rosną drzewa to tym bardziej należało uważać.

Odpowiedzi: 0

Tak racja droga ta jest zbyt wąska jeżdzi sie na luserka dwa ciężarowe podczas mijania mają duży problem moim zdaniem wine powinien ponieść zarządca drogi czyli tak naprawde Państwo za nie wycięte na czas drzewa

Odpowiedzi: 0

Jeśli kierowca jest winny  to dlaczego  wciągu kilku dni po wypadku drzewo zostało ścięte? Jechałem ta drogą 2 dni przed  tym wypadkiem  i dziwiłem się dlaczego tego drzewa nie wyciął zarządca? Drzewo miało co najmniej kilka śladów obtarć na wysokości około 4 m. Dodam że na tej drodze nadal są drzewa które mogę  spowodować podobna kolizję w przyszlosci, ale dopóki nikt nie zginie  to drzew się nie rusza. 

Odpowiedzi: 1

Widzieliście drzewo przed wypadkiem i po wypadku? Pod wpływem uderzenia ciężarówki drzewo pękło wzdłuż, dlatego zostało wycięte. Nie można wycinać zdrowych drzew nawet jesli rosną blisko szosy. Takie sa przepisy. Wstawia się znaki drogowe ograniczające prędkość. Taki znak tam jest. Kierowcy ciężarówek korzystają z aplikacji pokazującej jakie drogi są za wąskie, aby bezpiecznie przejechać z towarem. 

Odpowiedzi: 2

No tak, bo przecież widok ładnych zielonych przydrożnych drzew jest wązniejszy aniżeli bezpieczeństwo poruszających sie drogą. Obłuda! Stary głupi komunistyczny zwyczaj sadzenia drzew przy drogach! Większość z nich dla bezpieczeństwa uszetników ruchu winna zostać wycięta!

Odpowiedzi: 0

No tak, bo przecież widok ładnych zielonych przydrożnych drzew jest wązniejszy aniżeli bezpieczeństwo poruszających sie drogą. Obłuda! Stary głupi komunistyczny zwyczaj sadzenia drzew przy drogach! Większość z nich dla bezpieczeństwa uszetników ruchu winna zostać wycięta!

Odpowiedzi: 0

czekam jeszcze na oskarzenia dla urzednikow!!!

W Warszawie urzednik zostal pociagniety do odpowiedzialnosci za zle zarzadzanie roslinnoscia i tutaj czekam na taki wyrok.

Czy sprawa zostala juz zalozona z urzedu czy organy scigania spia?

Odpowiedzi: 0

Chłopak zginął bo nie miał żadnego doświadczenia19lat, co on wiedział o zasadzie ograniczonego zaufania,z rodziną jechał i powinien zachować ostrożność.Odrobinę wyobraźni. Ciężarówka nie zmieści się między drzewami...niewinny facet też ma teraz zrujnowane życie bo jakiś cfok nie miał wyobraźni.gdyby kierowca ciezarowki Dafa nie zjechał wcale była by rodzinka w piachu po czołowym...

Odpowiedzi: 2

Kierowca ciężarówki na tym odcinku jechał okolo 70kmh a osobówki ok 30 przy czym 70kmh na zakręcie to raczej nie jest normalne ale jak człowieku nie wiesz to nie pisz głupot 

Odpowiedzi: 1

Jesteś żałosny człowieku... Ekspert się znalazł od określania prędkości. Lecz się na mózg.

Odpowiedzi: 1

Ty gościu jesteś krewny tego dostarczacza wody

Odpowiedzi: 0

Puknij się w głowę. To samo można powiedzieć o kierowcy data. Co wiek ma do tego jakim kto jest kierowcą? Znałeś/znałaś Filipa? Ja go znałem i nigdy nie był lekkomyślny, w przeciwieństwie do ciebie bo nie sądzę aby ktoś rozsądny pisał taki komentarz

Odpowiedzi: 0

Ten kraj to najbardziej śmieszne miejsce na świecie, chyba tylko w Korei wymyślają coś bardziej głupiego od nas. Zarządca czyli powiat zastawił sidła na kierowców ,a ci kiedy w nie wpadli to się ich ukarało. Zobaczcie ekologiczny wywóz śmieci, w ramach ekologi nasz powiat zbiera nawet już osobno worki w różne dni. Kto zapłaci za 40 wizyt w miesiącu pod domem ciężarówki, my podniosą nam ceny. Policja wystawi mandat którego nawet nie będziemy mogli nieprzyjac. PiS zrobił z nas du.   Ni. Nie miało być emigrantów a jest dwa miliony Ukraińców.

Odpowiedzi: 0

Mój chłopak znał tego chłopaka bo to była jego rodzina i mój chłopak wiedział jak jeździł ten 19 letni chłopak więc zamiast czepiać się zmarłego to zajmijcie się sobą i tym jak wy jeździcie 

Odpowiedzi: 1

No tak, po śmierci jeden drugiego broni i próbuje zwalić winę na drugiego, nie wiem jak jeździł młody człowiek ale wiem jedno. Doświadczenia nie miał żadnego i sorry rozumu też nie. Wystarczyło zwolnić, lub stanąć, ale spieszył się, no stało  się jak się stało. 

Odpowiedzi: 1

Byłam koleżanką zmarłego. Proszę nie wypowiadać się na temat jego doświadczenia, bo za przeproszeniem ***** o tym wiecie. Jeździł motocyklami odkąd tylko mógł. Zdobywał doświadczenie na torze! Był jednym z najlepszych młodych jeźdzców na pobliskim torze. Jeździłam obok niego bardzo często i wiem jak zachowywał się w kryzysowych sytuacjach na drodze. Refleks miał niesamowity. Jestem przekonana, że nie mógł zareagować. To były ułamki sekund. Ludzie ogarnijcie się tu chodzi o śmierć młodego człowieka, który miał już rodzinę! Nie jest to miejsce żeby oskarżać "był młody to nie umiał jeździć" Jestem pewna, że na symulacji niebezpiecznych sytuacji byście sobie nie poradzili tak dobrze jak on!

Zamiast najeżdżać na jednego i na drugiego kierowcę może ponajeżdżajcie na zarząd dróg? Kierowca ciężarówki zawinił tym, że ponienien zwracać uwagę i pamiętać o tym, że jego samochód jest wyższy niż osobówka i sąd uzna jego winę w świetle naszego prawa. Ale zwróćcie uwagę na drzewa rosnące zbyt blisko jezdni i nieodpowiednio przycięte - tzn wcale nieprzycięte. Droga nieopowiednio oznakowana! Zaniedbana przez zarządcę dróg! To jest temat, którym trzeba się zająć!

Odpowiedzi: 1

A w którym miejscu nasze prawo stanowi, że winna wypadku z udziałem osobówki i ciężarówki jest zawsze ciężarówka ? Z racji zawodu interesuję się tym tematem, ale akurat takiego czegoś w życiu całym jeszcze nie widziałam, serio .. pleciesz bzdury. Rozumiem, że jesteś koleżanką ofiary i dlatego bronisz go i jego umiejętności, ale naprawdę z całym szacunkiem nie masz pojęcia o czym piszesz.

Odpowiedzi: 0

W tym miejscu dawno nie powinno być tych drzew i winić kierowcę ciężarówki bo najłatwiej???Współczuję rodzinie zmarłego ale wina w mojej ocenie to zarządcy drogi bo te drzewa bym zcial zwłaszcza na łukach.

Odpowiedzi: 0

Jasne, powinien jechac swoim torem i je... c osobowke czolowo. Wtedy by byla wina po obu stronach albo osobowy by ustapil lub sie zatrzymal. 

Odpowiedzi: 0

Widzieliście drzewo przed wypadkiem i po wypadku? Pod wpływem uderzenia ciężarówki drzewo pękło wzdłuż, dlatego zostało wycięte. Nie można wycinać zdrowych drzew nawet jesli rosną blisko szosy. Takie sa przepisy. Wstawia się znaki drogowe ograniczające prędkość. Taki znak tam jest. Kierowcy ciężarówek korzystają z aplikacji pokazującej jakie drogi są za wąskie, aby bezpiecznie przejechać z towarem. 

Odpowiedzi: 0

Weźcie dajcie spokój temu kierowcy ciężarówki to był nieszczęśliwy wypadek a prokuratura jak widać jest niekompetentna toć ludzie kur..a mać to co teraz co mijam osobówki mam się zatrzymywać? Nikt nie jest winny tego wypadku ale droga powinna być albo odpowiednio przygotowana albo wyłączona z ruchu ciężarówek.. skazanie kierowcy nie wróci życia temu młodemu chyba że rodzinka to materjaliści i na kasie im zależy ale to wstyd żeby zarabiać w taki sposób

Odpowiedzi: 0

Byłam koleżanką zmarłego. Proszę nie wypowiadać się na temat jego doświadczenia, bo za przeproszeniem ***** o tym wiecie. Jeździł motocyklami odkąd tylko mógł. Zdobywał doświadczenie na torze! Był jednym z najlepszych młodych jeźdzców na pobliskim torze. Jeździłam obok niego bardzo często i wiem jak zachowywał się w kryzysowych sytuacjach na drodze. Refleks miał niesamowity. Jestem przekonana, że nie mógł zareagować. To były ułamki sekund. Ludzie ogarnijcie się tu chodzi o śmierć młodego człowieka, który miał już rodzinę! Nie jest to miejsce żeby oskarżać "był młody to nie umiał jeździć" Jestem pewna, że na symulacji niebezpiecznych sytuacji byście sobie nie poradzili tak dobrze jak on!

Zamiast najeżdżać na jednego i na drugiego kierowcę może ponajeżdżajcie na zarząd dróg? Kierowca ciężarówki zawinił tym, że ponienien zwracać uwagę i pamiętać o tym, że jego samochód jest wyższy niż osobówka i sąd uzna jego winę w świetle naszego prawa. Ale zwróćcie uwagę na drzewa rosnące zbyt blisko jezdni i nieodpowiednio przycięte - tzn wcale nieprzycięte. Droga nieopowiednio oznakowana! Zaniedbana przez zarządcę dróg! To jest temat, którym trzeba się zająć!

Odpowiedzi: 0

macie te swoje wolne sady 

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz