Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  31°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • pochmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 18°C
REKLAMA

Samochód zamienił się w płonący wrak. Podczas ucieczki pasażer spadł z 3-metrowej skarpy [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
28 maja, 07:56

Kierowca i pasażer mieli tylko chwilę na opuszczenie samochodu, który zapalił się podczas jazdy. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie i wkrótce płonęło już całe auto.

Ogień błyskawicznie objął całe auto
Fot. OSP Wałdowo
REKLAMA
REKLAMA

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w ubiegły piątek tuż po godz. 19.00 na drodze wojewódzkiej w Topolnie (gmina Pruszcz). Na miejsce skierowano zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie.

- Kiedy strażacy pojawili się na miejscu, volkswagen passat był już całkowicie objęty ogniem. Kierowca i pasażer w porę opuścili samochód i nie doznali poparzeń - mówi asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

Kierowca, widząc ogień wydobywający się z silnika, zatrzymał się na poboczu drogi tuż przy barierze. 57-letni pasażer, opuszczając w pośpiechu płonącego passata, przeskoczył przez barierkę. Nie wiedział, że tuż za nią znajduje się 3-metrowa skarpa.

Na szczęście nie była zbyt stroma i mężczyzna nie runął w dół, tylko stoczył się po zboczu. Niemniej doznał licznych potłuczeń. Ratownikom pogotowia skarżył się na silny ból pleców.

- Został przewieziony na badania do szpitala - wyjaśnia Marcin Klemański.

REKLAMA
REKLAMA

Przyczyną pożaru volkswagena passata było zwarcie instalacji elektrycznej w komorze silnika.

Z auta zostały tylko nadpalone blachy karoserii. Na sczęście nie doszło do eksplozji paliwa.

Wartość strat oszacowano wstępnie na około 35 tys. zł.

Poniżej zdjęcia z akcji strażaków.

REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcia: OSP Wałdowo

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Nyny miał znowu samozapłon Passata??

Odpowiedzi: 0

Passaty też się palą?

Odpowiedzi: 0

Trzeba jeszcze wiecej złomów sprowadzać może będą przeciw ogniowe

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz