Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ewelina, Jan, Paweł
REKLAMA

Ślub bez gości i wesela z powodu epidemii? Niektórym to nie przeszkadza

Andrzej Bartniak
12 kwietnia, 11:07

W kwietniu w świeckim USC związek małżeński miało zawrzeć dziewięć par. Na razie tylko cztery zdecydowały się odłożyć tę ceremonię na bliżej nieokreślony termin. Pozostali godzą się na ograniczenia, jakie wymuszają przepisy związane z pandemią.

Uroczystości ślubne w USC nie będą przypominać tych sprzed pandemii
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Mogłoby się wydawać, że niemożność zorganizowania nie tylko wesela, ale nawet podjęcia gości obiadem w restauracji sprawią, że wszyscy, którzy w tym czasie planowali zawarcie związku małżeńskiego, będą przekładać termin. Nic bardziej mylnego.

W kwietniu w świeckim Urzędzie Stanu Cywilnego związek małżeński miało zawrzeć dziewięć par. Na razie tylko cztery zdecydowały się odłożyć tę ceremonię na bliżej nieokreślony termin. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w uroczystości może brać udział tylko pięć osób.
REKLAMA

- Jedynymi osobami towarzyszącymi młodożeńcom są świadkowie i oczywiście urzędnik udzielający ślubu. Jest to ustawowe minimum - tłumaczy Katarzyna Michałowska, zastępca kierownika USC w Świeciu. - Chociaż jest to wyjątkowa chwila, na sali nie może znaleźć się nikt więcej.

Niektórym to jednak nie przeszkadza. Zwłaszcza tym, którzy nie planowali żadnego wesela. Ślub miał być tylko przysłowiową kropką nad „i” ich wieloletniego nieformalnego związku. Podobnych oporów nie mają również osoby zamierzające wyjechać za granicę.
REKLAMA

- Pięć na dziewięć par, zapytanych o to czy podtrzymują swoją decyzję w sprawie daty ślubu, powiedziało „tak” - tłumaczy Michałowska. - Nie ma jednak pewności, czy za jakiś czas nie zmienią zdania. Tak naprawdę nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja epidemiologiczna w kraju. Bierzemy pod uwagę to, że ktoś może się wycofać nawet dzień przez wyznaczoną datą.
REKLAMA

Co z tymi, którzy chcą poczekać do lepszych czasów? Przede wszystkim nie wiadomo, kiedy one nadejdą. W trudnej sytuacji są zwłaszcza ci, którzy marzyli o prawdziwym polskim weselu. Znalezienie wolnego lokalu w lipcu, sierpniu czy wrześniu może być wręcz niemożliwe. Podobnie rzecz ma się w przypadku zespołów muzycznych czy dobrych fotografów.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (21)

Bez gości i wesela da się można i tak ale bez alkoholu to już było by nie fajnie :)

Odpowiedzi: 0

Przynajmniej taniej

Odpowiedzi: 0

Nawet nie trzeba się jakoś specjalnie ubierać bo nie będzie żadnych zdjęć z imprezy.

Odpowiedzi: 0

Jeśli ustawowe minimum to pięć osób, to ile osób określa ustawowe maximum ?? ;-)

Odpowiedzi: 1

Pani kierownik ma na myśli ustawę regulujaca zasady zawierania związku małżeńskiego.

Odpowiedzi: 0

Kaczyński i ferajna może, a reszta: Morda w kubeł? Coś jest nie tak, prawda ciemny, otumaniony przez reżimową TVPiS Info i kupiony za 500+,  ludu? Od czwartku chustka na pysk. Ciekawe, jak będzie wyglądał kaczy dziób?

Odpowiedzi: 2

Spójrz w lustro 

Odpowiedzi: 0

Nienawiść do PiS Cię zżera dobro w oczy kole, co lepiej było przy innej opcji polit.??? 

Odpowiedzi: 0

A co z komunią?

Odpowiedzi: 1

Narazie nie ma odłożona na czas kiedy epidemia minie 

Odpowiedzi: 0

Niech se w tyłek wsadzą tą epidemie większość ludzi już ma to gdzieś i ten cały ryk z robieniem z igły widły. Pozdrowienia z imprezy rodzinnej dla normalnych a nie zmanipulowanych pisiorow

Odpowiedzi: 4

A za chwilę będzie płacz.

Odpowiedzi: 0

Na imprezę tak to i na wybory też:)

Odpowiedzi: 1

Dokładnie! 

Odpowiedzi: 0

Ty nie daj sobą manipulować, Ty oddaj całe pobrane 500+ lub inne dodatni, a potem rznij głupia, bo na moje to jesteś hipokryta

Odpowiedzi: 0

Zaczniesz inaczej mówić jak ktoś z rodziny umrze przez tego wirusa, czego oczywiście nie życzę 

Odpowiedzi: 0

Kaczor pierwszy opuści statek.

Odpowiedzi: 1

Ty nie masz rodzny, że na Kaczyńskim wisisz!

Żenada 

Odpowiedzi: 1

A co?.... nie maja inni racji?... Kaczyński to socjopata... hipokryta... razem z tym.. z Torunia, który  jezdzi autami nabytymi od bezdobnego Stanisława ...jedyne ich pragnienie to cofnąć sie do głębokiej komuny i wprowadzić reżim .., ktory juz jest poniekąd.. czas sie zastanowić  co dalej ?... bo w tym chorym kraju  niekoniecznie od koronawirusa roi się  od  ciemnogrodu.. i wlazenia wladzy w d... oby tak dalej .. a będziemy mieli Koree północną, gdzie tylko będzie jeden kandydat  na władcę.. sam Jarosław K... no i calkowity upadek Polski 

Odpowiedzi: 0

jo jo ,już "żeśta" poumierali... niech podadzą rzetelne dane ile ludzi umarło bo zabiegi,operacje przełożone,bo karetka nie zdażyła dojechać bo jechała"do kataru" itp.prawdziwa epiedemia zacznie sie po tym wirusie

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz