Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Śnieg i ślisko na drogach, a on wyjechał na letnich oponach. Nie skończyło się to dobrze

Andrzej Pudrzyński
11 grudnia, 07:14

Nie wiadomo czy kierowca audi chciał zaoszczędzić na kupnie zimowych opon, czy po prostu uznał, że "da radę", mimo że w piątek na drogach zalegał śnieg i było ślisko. Nie dał rady...

Straty oszacowano na około 10 tys. zł
Fot. OSP Świekatowo

REKLAMA

W piątek około godz. 18.40 na drodze powiatowej w Szewnie (gmina Świekatowo) zderzyły się audi a6 i volkswagen jetta. W sumie podróżowały nimi trzy osoby. Na miejscu zjawiły się policja, pogotowie i straż pożarna.

Na miejscu pojawili się strażacy z OSP w Szewnie i Świekatowie.

- Jeden samochód znajdował się poza drogą. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy i wyciągnięciu samochodu przy pomocy wyciągarki – informuje OSP Świekatowo.
REKLAMA

Kobieta jadąca jednym z aut uskarżała się na ból biodra. Po przebadaniu przez pogotowie, nie było jednak konieczności zabierania jej do szpitala.

- Samochody otarły się o siebie bokami podczas wymijania. Być może udałoby się tego uniknąć, gdyby kierowca audi nie wybrał się w podróż na letnich oponach. Wszyscy wiemy, jakie w piątek panowały warunki na drogach – zwraca uwagę ogniomistrz Michał Goliński z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Jeśli kierowca audi chciał zaoszczędzić na wymianie letnich opon na zimowe, to wybrał kiepski sposób. Nie dość, ze dostał mandat za spowodowanie kolizji, to czeka go jeszcze kosztowna wizyta w warsztacie.

Uszkodzenia w obydwu samochodach oszacowano wstępnie na około 10 tys. zł.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (8)

Wiadomość roku!

Odpowiedzi: 0

Życie:)

Odpowiedzi: 0

Naprawdę??? Audi, miszcz za kierownicą, sportowe laczki... i rów???

Odpowiedzi: 2

bmw nie lepsze 

Odpowiedzi: 0

Zapewne to mył jeden z tych którzy twierdzą, że "potrafią" jeździć, a 20 -30 km/h, w tych warunkach jest dla nich zbyt powoli.

Odpowiedzi: 0

Niestety przepisy dotyczące stanu technicznego to w większości martwe prawo więc jest jak jest. Tu chodzi o kwestię posiadania rozumu

Odpowiedzi: 0

Wypadek wypadkiem, ale miał letnie opony no to co innego jak nie to wyszczególnić i temat gotowy. Prędkość, odstęp itd aut dopasować i da się jeździc, ok może słabiej się rusza czy dłużej hamuje ale 12lat latam tylko na letnich i nie widzę potrzeby przekladek. Proponuję jak każdy o tym wspomina regularne i konkretne odśnieżanie i sypanie to będzie dobrze. A ci dziennikarze z tytułami "zima zaskoczyła kierowców" (gdzie mamy grudzień) zostawię beż komentarza. 

Odpowiedzi: 1

Się zastanawiam czy jesteś bezczelny czy bezczelnie głupi 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz