Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Piotr, Sylwester, Wacław

Stanowczo sprzeciwiają się likwidacji oddziału banku

Andrzej Bartniak
26 lutego, 10:14

W najbliższy wtorek w Grucznie przed siedzibą oddziału Banku Spółdzielczego w Świeciu będą zbierane podpisy pod petycją w sprawie jego obrony przed planowaną likwidacją.  

Punkt kasowy Banku Spółdzielczego mieści się przy ul. Wojska Polskiego 7 w Grucznie
Fot. Google Street View

REKLAMA

Inicjatorami akcji, której celem jest powstrzymanie likwidacji oddziału są radni Waldemar Chudy i Jan Chudziński, będący też sołtysem Gruczna.

- Możemy w ten sposób wyrazić sprzeciw przeciwko planom Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Świeciu - zaznaczają.

Zdaniem radnego Waldemara Chudego, informacja o tym, że odział świeckiego Banku Spółszielczego w Grucznie ma być zamknięty, jest dla wszystkich zaskoczeniem.
REKLAMA

- Przecież tam niemal o każdej porze dnia są klienci. Z usług punktu kasowego korzystają nie tylko mieszkańcy Gruczna, ale też wszystkich okolicznych wsi. Nawet spoza gminy Świecie - argumentuje.

Pojawiło się przypuszczenie, że być może zamiary rady nadzorczej mają związek ze zmianą właściciela budynku, w którym mieści się oddział. Wcześniej należał on Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Świeciu. Spółdzielnia sprzedała go jednak prywatnej osobie.

- Zasięgnęliśmy języka w tej sprawie i okazało się, że czynsz nie został podniesiony - mówi Waldemar Chudy. - Co więcej, właściciel zadeklarował, że nie stanie się to w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat. Tym bardziej więc niezrozumiała jest decyzja o zamknięciu.
REKLAMA

Co na to zarząd Banku Spółdzielczego w Świeciu?

- Nie będę komentowała tej sprawy - odpowiada krótko prezes Brygida Fotta. - Nie ma jeszcze żadnej oficjalnej decyzji odnośnie punktu kasowego w Grucznie.

Podpis pod petycją będzie można złożyć we wtorek 2 marca w godz. 9.00-16.00 przed siedzibą BS w Grucznie.

a [dot] batniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (13)

Powiedzcie mi po co? dziś wszystko zrobisz przez internet, pieniądze można wypłacić przez w bankomacie których jest sporo, większych pieniędzy nie wypłaca się codziennie. Dlaczego np w Millennium lub PKO w Świeciu często są kolejki przed otwarciem placówki, NIE ROZUMIEM - ktoś mi to wytłumaczy?

ja w placówce pojawiam się jak już jest to konieczność bo kilka spraw niestety nie da się załątwić na infolini ale to jest raz na parę lat!

Odpowiedzi: 1

pomysl o osobach starszy bo niektorzy nieumia przez internet 

Odpowiedzi: 0

W Laskowicach też zamknęli odział banku spółdzielczego już dawno temu. Wójt Jeżewa nie potrafi załatwić zeby w Laskowicach był bankomat tego banku, a praktyczne wszyscy mieszkancy utrzymuja oddział w Jeżewie. Placimy podatki na konto i gmina ma około 1 mil kredytów. 

Odpowiedzi: 2

o prawda,ale bardziej mi szkoda ajencji pko u b.milych panstwa...

Odpowiedzi: 0

Zamknęli bo nie mieli ruchu, bo wszystko w necie zrobisz...bankomat musi mieć podobno 2000 transakcji miesięcznie i się nie opłaca...a dlaczego zamknęli agencję PKO??? bo, też się nie opłacało...

Odpowiedzi: 0

Niedługo to już całkiem zaorają to Gruczno. Najpierw spaliła się piekarnia teraz zamykają bank.

Odpowiedzi: 0

Pis was je... W du...niczym zero, okrada biednych żeby dać patologii.benificjeci 500+ i cała ta patologia zaraz zacznie drzeć ryja . Odliczamy 3,2,1...

Odpowiedzi: 1

Sam jesteś patologia bo jesteś biedny, my bogaci omijamy podatki żeby takie leszcze jak ty płacili na nierobów.

Odpowiedzi: 0

Może warto utrzymać placówkę chociażby ze względu na osoby starsze które bardzo często korzystają z tego oddziału.

Odpowiedzi: 0

Zarząd GS-u spustoszył całe Gruczno ! W Grucznie pozostał jeszcze kosciół i Dino ,i u Hanki. Nawet porządnego sklepu nie ma w centrum Gruczna. Bieda ,nędza w naszej wiosce. Taka ładna wieś i się cofa.

Odpowiedzi: 1

Zgadzam się w 100%. Kiedyś wieś tętniła życiem. 

Odpowiedzi: 0

Dwóch prywaciarzy chce petycje dla biznesu który się nie opłaca. Babcie zrobią opłaty np. na poczcie. A Anonimie, mówisz że lipa w Grucznie trzeba było kupować chleb z GS a nie dmuchany w markecie, mieliście inne sklepy to woleliście wyjazdy do biedronek, mieliście bar to chleliście po budach, lepiej dawajcie na tace bo też klecha coś zamknie :)

Odpowiedzi: 0

Jak czytam komentarze o Grucznie tych KLOCWAŁENOSKICH łykaczy całej prawdy całą  dobę to tak sobie myślę że Adam Mickiewicz w 3części Dziadów słowami Wysockiego trafnie określił to społeczeństwo ponadczasowo .Nawet co nie jednemu wmówiono aby tankować na zachodnich stacjach A nie wspierać rodzimy POLSKI Orlen to pokazuje poziom myślenia tego towarzystwa.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz