Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Świecie dostało unijne pieniądze na plac zabaw

Andrzej Pudrzyński
30 stycznia 2023, 17:11

Dobra wiadomość dla mieszkańców Sulnówka, zwłaszcza tych młodszych. Gmina Świecie dostała niedawno duże dofinansowanie na budowę placu zabaw w tej miejscowości.

Burmistrz Świecia, skarbnik gminy i marszałek województwa podczas wręczenia umowy
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
REKLAMA
REKLAMA

Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia i Marzenna Rzymek, skarbnik gminy, uczestniczyli 27 stycznia w uroczystym wręczeniu umowy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Na budowę placu zabaw w Sulnówku gmina dostanie 103,5 tys. zł. Pieniądze pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

REKLAMA
REKLAMA

- Przy każdej inwestycji staramy się pozyskać dofinansowanie zewnętrzne, o ile to tylko możliwe. Dzięki temu mniej wydajemy z budżetu gminy i możemy przeznaczać samorządowe środki na inne przedsięwzięcia - podkreśla Krzysztof Kułakowski.

W Sulnówku powstanie plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią wyposażony m.in. w huśtawki, bujaki, zjazd linowy i ławki.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

Super fajnie... ale to chyba obowiązek miasta i chleb powszedni zabiegać o pieniądze unijne... a tu się robi wydarzenie roku z tego 

Odpowiedzi: 1

A gdzie jest napisane, że to obowiązek miasta? Miasto może, ale nie musi korzystać z dofinansowań, Świecie robi to wyjątkowo skutecznie, a to akurat się chwali.

Odpowiedzi: 2

no tak zapomniałem... faktycznie miasto nic nie musi

Odpowiedzi: 0

w takim razie po co komórka odpowiedzialna za pozyskiwanie środków unijnych?

Odpowiedzi: 1

Jest po to, aby miasto mogło rozwijać się tak fajnie i prężnie jak teraz, a ludzie wiecznie szukający dziury w całym (jak ty) po raz kolejny swoimi głupkowatymi wpisami mogli wyjść na pieniaczy.

Odpowiedzi: 1

Rzeczywiście rozwija się fajnie i prężnie. Przykładem najlepszym na to jest inwestycja w decznie. Pozdrawiam serdecznie 

Odpowiedzi: 0

A po czym wnioskujesz że to wydarzenie roku. Po prostu zwykła informacja jak każda inna.

Odpowiedzi: 0

ZA te miliony co miasto wydało na sprzątanie śmieci na Vistuli po gościu co miasto w balona zrobił to pewnie by powstało kilka placów zabaw.

Odpowiedzi: 0

...

Odpowiedzi: 0

Będą miały gdzie psy srac.bo miasto dalej w kupach

Odpowiedzi: 1

To się weź za sprzątanie palancie a nie w oknie siedzisz . Woreczek i zapierda....

Odpowiedzi: 1

to Ty zabiesz się za sprzatanie moze wtedy zobaczysz gówna;;ale to nie jedyny problem jest jeszcze szczekanie które sprawia,że w świeciu moża czuć sie jak w schronisku dla psów,własciciele wogóle nie zwracaja uwagi na swoich pupilów tylko mogą szczekac do woli ,w kojec i po sprawie całe osiedle musi słuchać szczekania ich pieska bo pies jest od szczekania,Czas najwyższyżeby sie radni zabrali za ten problem i zakazać szczekania czyli zeby własciciele właściwie zajeli sie swoimi podopiecznmi - pies nie szczeka pól dnia albo cały jeżeli ma należytą opiekę ,a nie siedzi opuszczony w kojcu ;

Odpowiedzi: 0

Całe miasto osrane, psie g*** skutecznie odstrasza od miasta. Świecie jak średniowieczna wieś tonie w odchodach. Nałożyć opłaty na właścicieli psów 2000 od psa rocznie. I za te pieniądze sprzątać to g***. Bo dalej będziemy osranym miasteczkiem. Proszę zobaczyć jak wyglądają takie miasteczka na Pomorzu,wszystko czyste zero odchodów a tu na tym polu wszystko osrane. Kultura ludzi na poziomie swoich pupili

Odpowiedzi: 0

Nasze miasto przestaje być miastem a staje się jednym wielkim centrum handlowym z otaczającą je sypialnią. Historyczne centrum to miejskie zombi. Po 17.00 jest martwe. Nawet sklepy zieją pustką witryn. Brudne i zniszczone kamienice jak za komuny. Jak w centrum kwitł handel to właściciele mieli pieniądze na remonty i je prowadzili. 

Odpowiedzi: 0

A TA PANI WYSTEPUJE W DWOCH OSOBACH  JAKO SKARBNIK I SEKRETARZ   , TO BARDZO CIEKAWE ,

Odpowiedzi: 1

...

Odpowiedzi: 0

To chyba nic nadzwyczajnego skoro jest stanowisko w urzędzie od pozyskiwania pieniędzy. Chyba ta osoba za coś musi brać pieniadze

Odpowiedzi: 0

A może tak redakcja zainteresuje się i porówna pozyskane fundusze w latach 2012-2015-2022. Zobaczymy kiedy najskuteczniejsi byli urzędnicy nasi, unijni i rządy

Odpowiedzi: 0

...

Odpowiedzi: 0

tego typu inwestycje choć są potrzene, to nie są niezbędne,bardziej potrzene są drogi dla rowerów i chodniki dla pieszych.

Odpowiedzi: 0

Banie Burmistrzu, a kto posprząta istniejące już płace zabaw. Wszędzie brud, smród i hiena. 

Odpowiedzi: 0

Jeno żeby kasjerki nie ukradły

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz