Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Świecka "piątka" chce być kuźnią przyszłych inżynierów [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
25 marca 2023, 14:47

Jak działają układy scalone, tranzystory, elektroniczne narzędzia pomiarowe czy wreszcie jak obsługuje się lutownicę, aby uniknąć zimnych lutów? Tego i wielu innych rzeczy związanych z nowymi technologiami mogli się dowiedzieć uczniowie SP 5 w Świeciu podczas Dnia nowych technologii STEM.       

Chyba największym powodzeniem cieszyły się stanowiska, w których uczono się lutowania
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 5 w Świeciu jakiś czas temu przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu placówka otrzymała nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia.

Głównym celem tej inicjatywy jest zainteresowanie młodych ludzi nauką, techniką, inżynierią, sztuką i matematyka. Angielskie odpowiedniki tych dziedzin tworzą skrót STEAM.

REKLAMA
REKLAMA

- Do tej pory przekazane szkole zestawy były wykorzystywane podczas dodatkowych zajęć dla zainteresowanych - tłumaczy Filip Dalaszyński, katecheta i zarazem miłośnik nowych technologii. - Cel jaki stawiają sonie autorzy programu jest bardzo czytelny: za pomocą zabawy oswajać uczniów z matematyką, fizyką, chemią. Pokazywać jak w praktyczny sposób można wykorzystywać wiedzę z przedmiotów, bez których nie ma nowoczesnej inżynierii.

W miniony piątek, inaczej niż zwykle, do twórczej zabawy zaproszono całe klasy. Uczniowie przez kilka godzin rozwiązywali problemy, jakie stawiały przed nimi kolejne stanowiska wymagające innej wiedzy lub umiejętności.

REKLAMA
REKLAMA

- Chcemy poprzez te zajęcia rozwijać u naszych uczniach kreatywne myślenie - podkreśla Elżbieta Nowak, dyrektor SP5 w Świeciu. - Dlatego od przyszłego roku szkolnego wejdą one na stałe do grafika.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie z jakim uczniowie w piątek wykorzystywali np. możliwości zestawów elektronicznych czy też ile radości dawało i projektowanie wydruków 3D można się spodziewać, że ta oferta zostanie przyjęta z entuzjazmem.

- Dość niespodziewania chyba największy zachwyt wzbudziła nauka lutowania - śmieje się Filip Dalaszyński. - Zaraz potem był projektowanie 3D.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Świetna inicjatywa. Brawo. 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz