Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Sytuacja była dramatyczna. Z powodu braku prądu przestała działać pompa tlenowa ratująca życie

Andrzej Bartniak
26 października, 10:54

To jedna z bardziej nietypowych interwencji, w jakich ostatnio brali udział nasi strażacy. Musieli poradzić sobie z brakiem napięcia, które było potrzebne do pracy pompy tlenowej.

Fot. zdjęcie ilustracyjne / OSP Trzebcz Szlachecki

REKLAMA


Wezwanie o pomoc z miejscowości Ostrowite (gmina Lniano) wpłynęło w miniony czwartek, krótko przed godz. 17.00. Było to w czasie, gdy w całym powiecie wiał silny wiatr powodujący znaczne zniszczenia. W kilku miejscowościach nastąpiły wyłączenia prądu. Wśród nich znalazło się Ostrowite.

- Jedna z rodzin poprosiła o pomoc ponieważ z powodu długotrwałego braku napięcia nie można było uruchomić aparatury medycznej. Aby pompa tlenowa mogła znowu działać strażacy użyczyli rodzinie agregatu prądotwórczego, który ustawiono na podwórzu - informuje mł. ogn. Marcin Borucki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

W trakcie odjazdu straży pożarnej prąd włączono. Zastęp OSP pozostał na miejscu jeszcze kilkanaście minut, aby upewnić się czy prąd włączono na stałe, czy tylko chwilowo.

Na szczęście okazało się, że prądu nie wyłączono ponownie i aparatura tlenowa mogła działać już bez strażackiego agregatu.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (2)

Brawo. Niezawodni.  Tylko nie mogę się pogodzić z tym, że nadal są  Strażą  POŻARNĄ (!)

Odpowiedzi: 1

Pożar w tym przypadku należy rozumieć jako synonim wszystkich niespodziewanych i niebezpiecznych zdarzeń. Jeśli się bardzo śpieszysz pytają cię czasami "co tak biegniesz, jak do pożaru", prawda? Trudno znaleźć bardziej pasującą do tej "służby do wszystkiego" nazwę, no bo jaką? Straż wielozdarzeniowa? Lepiej zostańmy przy znanym i swojsko brzmiącym określeniu. Ale może ktoś ma pomysł na sensowną nazwę dla strażaków, która oddawałaby ogrom ich obowiązków?

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz