Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Ten budynek na Mariankach będzie dla seniorów, jak drugi dom. Budowa dobiega końca [zdjęcia]

red
25 maja, 19:31

Bezpieczną przystań w domu z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi znajdzie około 50 seniorów z gminy Świecie. Co kryje się pod tymi określeniami?

Trwają ostatnie prace wykończeniowe, które zakończą się w lipcu
Fot. UM w Świeciu
REKLAMA
REKLAMA

W trzykondygnacyjnym budynku u zbiegu ulic Chrobrego i Bony na Mariankach będzie 6 mieszkań chronionych (każde dla maksymalnie 6 osób) oraz 8 mieszkań wspomaganych (jedno i dwuosobowych). Łącznie dla blisko 50 osób.

Na parterze działać będzie część wspólna z domem dziennego pobytu. Wszystko będzie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

REKLAMA
REKLAMA

- Różnica między mieszkaniami chronionymi a wspomaganymi zależy od stopnia samodzielności seniora – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Mieszkania chronione powstaną z myślą o seniorach, którzy wymagają całodobowej opieki, bo nie radzą sobie w samodzielnym funkcjonowaniu. Natomiast mieszkania wspomagane są przeznaczone dla osób, które potrzebują jedynie pomocy świadczonej przez kilka godzin w zależności od indywidualnych potrzeb.

REKLAMA
REKLAMA

- Nasza gmina jest pionierem nowoczesnego podejścia do zapewnienia opieki potrzebującym i seniorom – podkreśla Krzysztof Kułakowski. - Będzie to jeden z nielicznych w Polsce budynków łączących mieszkania wspomagane, chronione i dom dziennego pobytu.

Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe zarówno w środku, jak i na zewnątrz, które zakończą się w lipcu.

Budowa rozpoczęła się w marcu ubiegłego roku. Koszt inwestycji to 7 mln 379 tys. zł. Przetarg wygrała firma Solgrud z Grudziądza.

Źródło: Urząd Miejski w Świeciu

Poniżej galeria zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

Schody i ta cała klatka w środku słabo wygląda. Takie miejsce powinno byc ciepłe a nie takie surowe ale widac ze za projekt odpowiadal jakis idiota

Odpowiedzi: 1

Idiota to Cię wystrugal

Odpowiedzi: 1

Sorki ale przygladam się tej inwestycji pod względem architektonicznym i cały czas się zastanawiam kto to szkaradztwo zaprojektował, koleś chyba coś brał jak pracował w autocadzie. Nie pamietam kiedy widziałem takie ochydztwo.

Odpowiedzi: 0

Bardzo ciekawe, kto te mieszkania otrzyma?

Odpowiedzi: 0

Dawaj babka rentę...

Odpowiedzi: 1

Przecież to oczywiste,że nie chodzi o zdrowie lecz o finanse. W Niemczech takie placówki zarabiają miliony rocznie. Szybko się miasto dorobić a pomysłodawcą już liczył zyski zanim powstał projekt tego bądź co bądź domu starców.

Odpowiedzi: 0

Dlaczego tam nie ma windy ,jak ci biedni staruszkowie będą wchodzić tak wysoko.

Odpowiedzi: 1

Spójrz na zdjęcie nr 10

Odpowiedzi: 0

No jak kto .Wiadomo kto hehe napewno ludzi z urzędu rodzice itp .Po układzie pójdzie 

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobry projekt.Gratulacje dla burmistrza Świecia.Mieszkania chronione i wspomagane juz od dawna funkcjonują w innych krajach.Gruba przesada swierdzenie internauty,ze miasto robi to dla zysku finansowego.Uważam,ze idea projektu jest ze wszech miar słuszna i podyktowana troską o starszych ludzi  wymagających wsparcia w zakresie uslug opiekuńczych.W/wym mieszkania to zdecydowanie lepsze rozwiązanie w zakresie opieki nad seniorami aniżeli pobyt w domu pomocy społecznej.Na pewno służby społeczne będą miały właściwą kontrolę nad jakością sprawowanej opieki nad seniorami.Bardzo potrzebna inicjatywa i godna pochwaly.

Odpowiedzi: 1

Ale bzdury.... Co ty palisz? 

Odpowiedzi: 0

Kto otrzyma tam pracę?

Gdzie są informacje o rekrutacji?

W mieście już od dawna głośno, że stanowiska obsadzone swoimi z OPSu

Odpowiedzi: 2

Wiadomo ,że już karty rozdane ze stanowiskami tak jak i osobami które tam będą mieszkale.Pozdro 

Odpowiedzi: 0

Ciołku. W której części miasta, jest głośno na ten temat?

Odpowiedzi: 1

Ćwoku, w każdej, tylko urzędasy nie słyszą

Odpowiedzi: 0

Świetna inicjatywa. Ludzi starszych będzie przybywało, powinni żyć w godnych warunkach. 

Odpowiedzi: 0

Jak to będzie finansowane i jakie kryteria przyznawania tych lokali? Bo ponad 7 mln to sporo nie lepiej wejść we współpracę z prywatnym inwestorem i dokładać na utrzymanie tych ludzi z kasy OPS byloby bardziej przejrzyście jeśli chodzi o wydatki i rekrutacje ?? 

Odpowiedzi: 0

Komentarzy dużo sensownych wniosek nasuwa się szybko

Proszę nie zapomnieć o liście mieszkańców tego bloku wywieszonej w miejscu dostępnym i powiadomieniu w mediach gdzie lista jest do wglądu i proszę przeprowadzić transparentną rekrutację pracownikow zatrudnionych tam

Odpowiedzi: 0

Nie wiem co bierzesz ale weź pół bo ci szkodzi. We wcześniejszym artykule było o zewnętrznym dofinansowaniu też. A ja bym chciała być w takim domu a nie w domu opieki na starość. To zupełnie inne podejście do opieki senioralnej brawo... za pomyśl I realizację i prosimy o więcej.

Odpowiedzi: 0

Taki dom to bardzo dobry pomysł. Brawo!!!

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz