Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dawid, Antoni, Radosław

Ten wydatek być może uratował życie trzem osobom

ap
24 stycznia, 09:49

Czujnik czadu kosztuje od kilkudziesięciu do około 200 zł. To niewielka cena za uniknięcie tragedii. Przekonała się o tym rodzina ze Świecia.

Fot. 123RF/zdjęcie ilustracyjne

REKLAMA

W piątek po południu mieszkańcy domu przy ul. Młyńskiej w Świeciu zaczęli odczuwać bóle głowy, nudności, czuli podrażnienie w gardle. Kto wie, jakby to się skończyło, gdyby nie mieli w mieszkaniu czujnika czadu. Kiedy włączył się alarm, kobieta otworzyła okna i drzwi, a potem wyszła z dziećmi na ulicę.

Strażacy dostali wezwanie o 17.30. Kiedy przyjechali na miejsce, wykryli w mieszkaniu stężenie tlenku węgla. Matka i dwoje dzieci, na skutek podtrucia, trafiły do szpitala. Dziewczynka ma dopiero 6 miesięcy, a chłopiec 8 lat.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (8)

Wydatek uratował życie, czy czujnik?  Lepiej byłoby napisać że "ten wydatek się opłacił".

Odpowiedzi: 1

No chyba wydatek na czujnik nie? Dla mnie logiczne.

Odpowiedzi: 0

Zdrowia życzę. Ale druga sprawa jest taka, że kiedyś kominiarze sprawszali obowiązkowo czy komin jest czysty, czy jest wentylacja. Teraz wszyscy mają to gdzieś. 

Odpowiedzi: 0

Popieram to co wymienia Tomcio ze Świecia kominy sa tak samo ważne jak czujniki. Dobrze jest mieć sprawne i jedno i drugie. Kiedyś włściciel, lokator czy najemca miał obowiązek udostepnić przegląd kominów Kominiarzowi, minimum raz na kwartał pod rygorem kary. I cyrków nie było, dziś wierzymy w urządzenia ale pamiętajmy że te muszą być też zainstalowane rygorystycznie do instrukcji bo inanej to nic po czujnikach.

Odpowiedzi: 0

Nie na młyńskiej tylko na wyzwolenia raz już pisałem to w komentarzu ale redaktor usunął ale artykułu nie poprawił.. widać leniwy a ekstra świecie podaje nieprawdziwe informacje

Odpowiedzi: 1

Poprzedni komentarz został usunięty ze względu na hejt... Z informacji straży pożarnej wynika, że była to ul. Młyńska. Jeśli pan/pani uważa inaczej, proszę skontaktować się z komendą powiatową, której strażacy byli na miejscu.

Odpowiedzi: 0

Obowiązek sprawdzania kominów nadal obowiązuje. Z tą różnicą, że kiedyś kominiarze chodzili od drzwi do drzwi i proponowali swoje usługi. Teraz to właściciele budynków muszą sami zadbać o to, żeby zaprosić kominiarza do domu. Tak czy inaczej, jak widać, warto zaopatrzyć się w czujniki.

Odpowiedzi: 0

Do KretPodkopywacz - Przyjacielu przyzwyczajiliśmy sie do "łapania za słówka" może i dobrze ale zacznijmy od siebie, proszę poczytać sobie nasze komentarze, czy w ich treści zawarta jest logika, czy w ich treści są słowa nie uznane za pwszechnie obraźliwe - otóż pisząc komentarze przemyślmy co i o czym chcemy pisać nie obrażając i krytykując innych. Dlatego warto nieraz zastanowić się nad znaczeniem swoich komentarzy ( rozumię, że jest demokracja i każdy może pisać i mówić co chce ale czasami przesadzamy a jest to poprostu "NIESMACZNE" sory jesżeli obraziłem - pozdrawiam -CIERPLIWY" .

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz