Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Trwa remont wiaduktu między Świeciem a Sulnówkiem. Nad Deczno tylko objazdami. Do kiedy? [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
6 sierpnia, 09:42

Od miesiąca trwa modernizacja wiaduktu w Sulnówku nad trasą ekspresową S5. Mieszkańcy Świecia, wybierając się nad jezioro Deczno, muszą nieco nadłożyć drogi i korzystać z objazdu.

Modernizacja wiaduktu w Sulnówku
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Świecianie, którzy w upalne dni tłumnie wypoczywają w ośrodku nad jeziorem Deczno, mogą spodziewać się przywrócenia ruchu na wiadukcie nie wcześniej niż pod koniec wakacji.

Zamknięty przejazd sprawia też kłopoty rolnikom, którzy mają pola po drugiej stronie.

Wiadukt na drodze powiatowej między Świeciem a Sulnówkiem zamknięto dla ruchu samochodów 4 lipca. Dzień później prace rozpoczęła ekipa Budimexu, wykonawcy inwestycji.

REKLAMA
REKLAMA

Starą nawierzchnię, po sfrezowaniu, zastapi nowa warstwa asfaltu. Odnowione zostaną też barierki.

Termin realizacji nie przypadł do gustu wielu mieszkańcom, którzy wskazywali, że odbywa się ona w czasie wakacji, gdy wiele osób jedzie wypoczywać nad Decznem.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wskazuje, że inwestycja ma związek z budową trasy ekspresowej S5, nad którą wznosi się wiadukt.

REKLAMA
REKLAMA

Termin dopasowano do końcowego harmonogramu prac na ekspresówce.

- Zaawansowanie całego odcinka drogi ekpresowej Nowe Marzy - Świecie Południe, czyli w Dworzysku, wynosiło na koniec lipca 94 proc. - wyjaśnia Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Cały odcinek trasy S5 między Nowymi Marzami a Dworzyskiem ma być gotowy za około trzy tygodnie.

REKLAMA
REKLAMA

Możliwość przedostania się przez wiadukt w Sulnówku mają piesi i rowerzyści, z wyjątkiem okresu, kiedy będzie wylewany asfalt. Kierowcom jadącym od strony Świecia pozostają objazdy przez Sulnowo lub Kozłowo.

W momencie rozpoczecia modernizacji, informowano, że potrwa ona 4-6 tygodni.

- Przewidujemy, zę zakończenie prac na wiadukcie w Sulnówku nastąpi najpóźniej do końca sierpnia – zapewnia Julian Drob.

Z deklaracji GDDKiA wynika, że remont potrwa mniej więcej tak długo, jak zapowiadano. Raczej więc nie ma co liczyć na to, że zakończy się on na tyle wcześnie, że wypoczywający nad jeziorem Deczno zdążą się nacieszyć krótszą trasą wcześniej, kiedy wakacje - i słoneczna pogoda - są jeszcze w pełni.

Poniżej zdjęcia z remontu wiaduktu.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (22)

Niech się wkoncu wezmą za most który od dwóch lat jest zwężony miedzy świeciem a przysierskiem. ile jeszcze będziemy tam stać ?!

Odpowiedzi: 2

Tyle ile trzeba. Niechcesz stać to się połóż 

Odpowiedzi: 1

Ale zamknij mordę rudy bananie

Odpowiedzi: 0

Jak umowa zostanie podpisana, to ruszą z robotą.

Wykonawcą remontu wiaduktu będzie Marbro Sp. z o.o. z Gdańska z z ceną ofertową 15 408 426,17 złotych brutto.

realizacje:

marbro.pl/implementation.html#gallery3

Z SWZ:

Termin wykonania zamówienia:
1. Termin wykonania zamówienia ustala się na:
1) termin rozpoczęcia: od dnia zawarcia umowy,
2) termin wykonania: 15 miesięcy.
Do terminu nie uwzględnia się okresu zimowego tj. od 16-go grudnia do 15-go marca.
2. Terminem wykonania przedmiotu zamówienia jest dzień, w którym Zamawiający otrzyma ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie.

żródło: platformazakupowa.pl/transakcja/609667

Odpowiedzi: 0

Ludzie z miasta widać tylko narzekać potrafią.

Podziwiam firmę remontowa że wogóle się zgodzili na otwarta trasę piesza.powinni całkowicie zamknąć dla.swojego bezpieczeństwa ci co przemieszczają się tam to widać co potrafią masakra w d***ch się poprzewracało.Jest plan pracy i według niego się trzymają i nie będzie żaden Janusz z Grażyna rozkazywać coni jak.

Odpowiedzi: 1

Janusz uspokój się , idź lepiej wylizać Grażynie odbyta !!

Odpowiedzi: 0

Najgorsze że ten cały świecki parol uderza nad Stelchno teraz. Nigdy jeszcze nie było tylu rudych na plaży w stelchnie, woda brudna od swieciakow że stach krowę wprowadzić na wieczór i ją wykąpać. Mam nadzieję że ta cholota nie pojawi się znów za rok w jezewie.

Odpowiedzi: 3

Oj jerzewiaki jerzewiaki wy ino sadzita zioło i maki...

Odpowiedzi: 0

Ostatnio jak tam byłem w zeszłym roku to trawa po pas ,łąka do pasania krów i nic więcej .Śmierdziele z Jeżewa.

Odpowiedzi: 0

Ty buraku żeby nie świecie to do dziś byś kasztany żarł z drzewa. A żeby krowy gacie nosiły to byś dupy na oczy nie widział. Więc zamilcz i ruszaj na łąkę kozy paść pastuchu

Odpowiedzi: 0

Coś im się terminy rozjechały  i sami sobie zaprzeczają. "W momencie rozpoczęcia modernizacji, informowano, że potrwa ona 4-6 tygodni",  czyli wychodziłoby z tego, że najpozniej będzie otwarcie wiaduktu w połowie sierpnia. Następnie piszą, że "z deklaracji GDDKiA wynika, że remont potrwa mniej więcej tak długo, jak zapowiadano" - czyli znowu podają, że połowa sierpnia. A na końcu jednak zmieniają  zdanie i piszą, że można "spodziewać się przywrócenia ruchu na wiadukcie nie wcześniej niż pod koniec wakacji". Z tego co pamiętam to na początku była mowa o 4 tygodniach, nagle wychodzi 8, a w praktyce zakończą remont na jesieni...

Odpowiedzi: 1

Czytaj ze zrozumieniem. Gość z Generalnej Dyrekcji Dróg mówi, że najpóźniej do końca sierpnia. Czyli może być też skończony np. 20 sierpnia :-) Jesli zaczęli 5 lipca to 6 tygodni mija właśnie około 20 sierpnia :-)

Odpowiedzi: 0

Ale morsy do Deczna pojadą już normalnie 

Odpowiedzi: 0

Na Mariankach Na Paderewskiego F mieszka pielęgniara z psychiatryka. I zero empatii. Jak otwiera i zamyka garaż w bloku F to tak jakby katastrofa budowlaana była. Nie ma znaczenia dla pielęgniany z psychiatryka, że wokół mieszkają ludzie, którzy chcą mieć spokój. Może potrafi jej to wytłumaczyć jej mąż psychiatria???

Odpowiedzi: 2

Zgrane małrzeństwo, mają w d..upie wszystkich !!!!!

Odpowiedzi: 0

Jak zależność między drogą do Deczna a tą Panią i biednymi co spać nie mogą? Bo nie widzę 

Odpowiedzi: 0

Poszeżta ta droga nad Deczno bo żem oponę obtar jakżem mijał , a k*** na zakręcie bym się zderzył z małolatem .Robota knajpe a droga wąska na jeden amerykaniec

Odpowiedzi: 0

Mam pomysł. Niech piszą że remont będzie trwał do czasu aż się skończy. Po co ustawiać jakieś daty jak i tak nikt z wykonawców i zarządzających się tym nie przejmuje 

Odpowiedzi: 0

Kiedy w końcu otworzą całą trasę s5 Bydgoszcz-Świecie ? W końcu napiszcie! 

Odpowiedzi: 1

s5nowemarzy-dworzysko.pl/article/dane_ogolne

Zakończenie kontraktu - sierpień 2022, czyli mają czas do końca sierpnia.

s5nowemarzy-dworzysko.pl/news/coraz_blizej_do_docelowego_ruchu_na_drodze_ekspresowej_s5_odc__1/

s5dworzysko-aleksandrowo.pl/dane-ogolne.html

Tutaj jest nawet konkretna data zakończenia kontraktu - 23.08.2022 r.

Odpowiedzi: 0

Ja to się zastanawiam tylko jak to jest ze firmy mają w d... terminy realizacji inwestycji a o żadnych karach egzekwowanych od nich przez nasze władze zupełnie nic nie słychać... wystarczy cofnąć się do wcześniejszych artykułów i jasno z nich wynika że wiadukt miał być wyłączony z ruchu na 4 tygodnie... czy ktoś wyciąga konsekwencje w stosunku do firmy odpowiadającej za przebudowę ulicy wojska Polskiego? 

Odpowiedzi: 0

Najlepszy jest zapis, że wiadukt otwarty dla ruchu pieszego z wyjątkiem dni, kiedy będą wylewać asfalt. I teraz ja mam rano w poniedziałek wstać i rzucić monetą, czy to dziś będą lać i jechać objazdem, czy może to jutro i dzisiaj jechać wiaduktem :D

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz