Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Trwa rozbudowa szkoły w Przysiersku. To inwestycja za ponad 13 milionów złotych

bart
26 października 2022, 18:38

Rozpoczęto prace związane z budową energooszczędnej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Przysiersku (gmina Bukowiec). Nowy obiekt ma być kolejną wizytówką gminy.

Tak wygląda "zarys" nowej części szkoły w Przysiersku
Fot. UG Bukowiec
REKLAMA
REKLAMA

Roboty przy budowie energooszczędnej sali gimnastycznej wraz z wymianą źródła ciepła na odnawialne źródło energii w szkole w Przysiersku ruszyły we wrześniu.

Wykonawcą jest firma Solgrud z Grudziądza.

Inwestycja za 13,4 mln zł jest współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina Bukowiec dostała 11,2 mln zł dofinansowania.

REKLAMA
REKLAMA

- Przy szkole powstanie nowa sala gimnastyczna z zapleczem sanitarnym i technicznym. Będzie też łącznik prowadzący do obecnego budynku szkoły. W łączniku powstanie nowa biblioteka oraz dwie nowoczesne sale lekcyjne – wyjaśnia Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec.

Ogrzewanie sali gimnastycznej, łącznika i - co istotne - istniejącego budynku szkoły będzie oparte na odnawialnym źródle energii - gruntowej pompie ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną.

REKLAMA
REKLAMA

- Zastosowanie tego rozwiązania zredukuje emisję gazów cieplarnianych i pozwoli uzyskać oszczędności w kosztach zużycia energii - zaznacza Adam Licznerski.

Wymiana źródła ciepła oraz istniejącej instalacji centralnego ogrzewania wymusza remont obecnie użytkowanych pomieszczeń w szkole. Będzie też niezbędne docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu. W projekcie przewidziano także wykonanie nowej, spójnej elewacji całego kompleksu.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

Źródło: Urząd Gminy w Bukowcu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

No i super, na zewnątrz XXIw, a w środku średniowiecze (sposoby nauczania).

Odpowiedzi: 0

W Bukowcu niech halę skończą tylko w innych miejscowościach dbają o szkoły. A Bukowiec zapomniano o SP wstyd dla włodarza

Odpowiedzi: 1

Edek,serio?!

Znów zapomniałeś tabletek?!

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz