Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Ulicami Świecia ma przejść marsz w obronie Jana Pawła II

Andrzej Pudrzyński
17 marca 2023, 08:48

Po ostatnich, głośnych doniesieniach medialnych, w Świeciu, podobnie jak w wielu innych miastach w kraju, ma odbyć się marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II.

Datę marszu wybrano nieprzypadkowo. Na zdjęciu msza w Świeciu w kwietniu 2005 r. po śmierci papieża
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Marsze w obronie dobrego imienia Jana Pawła II, organizowane w różnych częściach kraju, to odpowiedź na reportaż "Franciszkańska 3", który wyemitowano na początku marca w TVN24.

Przedstawiono w nim przypadki kapłanów uwikłanych w skandale pedofilskie w czasach PRL-u.

W materiale postawiono zarzut, że ówczesny arcybiskup krakowski Karola Wojtyła, zanim w 1978 r. został papieżem Janem Pawłem II, wiedział o nadużyciach seksualnych księży i ukrywał je.

REKLAMA
REKLAMA

Reportaż wywołał duże poruszenie. Swego rodzaju odpowiedzią na materiał w TVN24, mają być "Marsze w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II".

W całym kraju zaczynają je organizować oddolnie środowiska katolickie, twierdzące, że reportaż opiera się na wątliwych świadectwach oraz jest bezpodstawnym atakiem na papieża i Kościół.

W organizację włączają się też lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości.

Kulminacja marszów ma nastąpić 2 kwietnia, w dzień śmierci papieża przed 18 laty.

REKLAMA
REKLAMA

W Świeciu "Marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II" ma się odbyć 1 kwietnia.

Poinformowali o tym na swoich profilach facebookowych Grzegorz Goral, przewodniczący komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Świeciu i radny powiatowy oraz Roman Pączek, miejscowy działacz PiS.

Jak informują, po mszy w "Klasztorku" w sobotę 1 kwietnia o godz. 12.30, uczestnicy marszu w obronie papieża przejdą ulicami Świecia do kościoła w Przechowie.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (179)

To ten Faworek zaprasza, co przed ostatnimi wyborami samorządowymi prasa pisała o nagraniach jak straszył kolegę z partii, że go skopie pod kaloryferem, bo ten śmiał się z niego, że nie umie liczyć z przekraczaniem progu dziesiątkowego? No każdy ma takie Westerplatte jakie ma horyzonty. Do zobaczenia na marszu!

Odpowiedzi: 0

Ludzie przejrzyjcie na oczy wreszcie ktoś mówi o tym i się nie boi!nie chodzi mi tu o wrzucanie wszystkich księży do jednego worka ba tak nie jest,ale taka jest prawda,że wśród księży są pedofile i Kościół od samego początku to krył i kryje . Papież doskonale wiedział jak jest no niestety prawda boli. W każdej instytucji każdy coś ukrywa,wystarczy się przyznać do tego.....szkoda gadac

Odpowiedzi: 2

Dokładnie - wśród np. nauczycieli też są pedofile

Odpowiedzi: 1

Zgadza się ale nikt ich nie kryje nie przeżuca do innej szkoły i nie organizuje marszów w obronie...

Odpowiedzi: 1

W samo sedno!!! 

Odpowiedzi: 0

Jaka prawda pacynko ?chcesz wykazać ,ilu Polaków jest poza normami ?może  szukajmy w oświacie sadach i cholers wie gdzie jeszcze?myślisz  ,że to jest interesujące ?

Odpowiedzi: 0

Gdzie ci Polacy, którzy płakali po papieżu Polaku? Gdzie ci młodzi, co mówią o Żołnierzach Wyklętych? Jak w Warszawie, w teatrze państwowym, w świątyni kultury, która powinna kształtować nasze sumienia, pokazują k***y... Przepraszam, się wzruszyłem

Odpowiedzi: 1

Najwięcej kurew występuje w Wiadomościach TVPis. Też się w tym momencie wzruszyłem.

Odpowiedzi: 0

Mam nadzieję, że ten marsz nie będziesz szedł ulicą Wojska Polskiego, a ulicą Wodną i potem bocznymi ulicami Przechowa, żeby w najmniejszym stopniu zablokować główną arterię miasta. Przez katolików już nie można zrobić zakupów w niedzielę to dajcie je chociaż spokojnie zrobić w sobotę. Nie blokujcie kilkunastokilometrowej ulicy, bo kilkanaście osób chce się przejść. Nie możecie się modlić w jednym miejscu? Na przykład pod pomnikiem papieża na dziedzińcu klasztorka? Wstydzicie się tego pomnika?

Odpowiedzi: 2

Zamilcz śmieciu społeczny 

Odpowiedzi: 2

Mąż już zbiera psie odchody do worków. Do zobaczenia na marszu!!! 

Odpowiedzi: 0

Tobi katolik? Z takim odniesieniem do bliźniego? Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Jehowy

Odpowiedzi: 1

Czy jehowy w twoim slangu to czasami nie idiota?

Odpowiedzi: 0

A JS to tak przypadkiem nie jest ochrzczony? A po śmierci, to dokąd duszyczka się wybiera ?

Odpowiedzi: 0

Obawiam się, że bambaryła na tych krótkich nóżkach, żeby dojść z klasztorka do Przechowa to powinien wyjść już w czwartek, żeby dojść tam na sobotę. Chyba, że go ktoś na barana weźmie jak jego dawnego idola Wałęsę, po zakończeniu strajku w Sierpniu'80. Kto Polak ten pamięta, strajk wówczas wygraliśmy dzięki JP2. Teraz trzeba go chronić, ale długi marsz przez centrum miasta na krótkich nóżkach to nienajlepszy pomysł. Raczej odrzuci ludzi od wiary katolickiej i od PiS niż do tego przyciągnie.

Odpowiedzi: 1

To JPII uczestniczył w strajku? Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

A czyje zdjęcie miał Lechu w pamiętnym długopisie? Strajk wybuchł w rok po pierwszej pielgrzymce. Oj słabo ze znajomością historii, ale to PO specjalnie ograniczyło liczbę godzin tego przedmiotu w szkołach. I skutki są jakie są. Przykre. 

Odpowiedzi: 2

Nie odmawiam zasług JPII, ale nie zapominajmy że to nie On sam obalił komunizm, jak pis chce nam teraz wmówić, a miliony imiennych i bezimiennych ludzi (część z nich za to represjonowanych w latach 70' i 80') będących w walce z komunistycznym rządem PRL. Wiele milionów Polaków wówczas należało do Solidarności i nikt nie ma prawa odmawiać im wywalczenia upadku komuny w Polsce. Nie zapominajmy też, że upadku komuny nie byłoby też gdyby USA nas w tym nie wspierały. Także sumując - wywalczenie wolnośći w 1989 ma wielu Ojców, nie jednego.

Odpowiedzi: 0

Rozumiem - zdjęcie obaliło komunę. A historię znam na pewno lepeij, niz Ty. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Po wypowiedzi szczerze wątpię, w tę znajomość historii.

Odpowiedzi: 0

Nie ma nieskazitelnych ludzi. Kiedyś myślałam,  że JP II jest nieskazitelny, bo media tak go pokazywały. Teraz wierzę ofiarom nie tylko w Polsce, ale z całego świata.

Odpowiedzi: 3

Wymień chociaż jedna ofiarę Jana Pawła?!! A jeśli nie to zamilcz!  

Odpowiedzi: 3

Sinéad O’Connor

Odpowiedzi: 1

Słaby przykład,akurat ona to miała kuku.

Odpowiedzi: 0

Mowa tu o ofiarach pedofili. Ludzie/ofiary mówią o pedofilii już w latach 70-tych. Chodzi tu o cały świat.  Jestem pewna, że Jan Pawel II i kolejni papieże wiedzą /wiedzieli co jest grane.

Odpowiedzi: 0

JP II nie miał ofiar. Ale wiedział o występkach swoich "podopiecznych" i nic z tym nie robił... 

Odpowiedzi: 0

Tak ten nieskalany,święty Jas,to ludzie zrobili z niego prawie Boga...a by tak się stało to sprzatal smród pod dywan,by jego dobre imię nie ucierpiało,teraz co zdziwienie?....a co pedofilia była dopiero po jego śmierci?....Wielki Jan Paweł...obłudnik i karierowicz,którego władza i ciemny lud wyniósł na ołtarze 

Odpowiedzi: 0

Co ty bredzisz ...wierzę ofiarom ?a jeśli to ubek z krwi i kości po sowieckich kreujący się na cierpietnika to też mu wierzysz 

Odpowiedzi: 0

Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato.

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz