Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Uwaga, kierowcy! Znowu zmiana organizacji ruchu na krajowej piątce

Andrzej Pudrzyński
3 maja, 07:13

To w ostatnich dniach kolejna zmiana na drodze krajowej nr 5 między Świeciem a Bydgoszczą.

Prace przy budowie trasy S5

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, 28 kwietnia wprowadzono tymczasową organizację ruchu na odcinku między Zbrachlinem a Niewieścinem (gmina Pruszcz). Potrwa ona do czerwca 2022 r.

Ruch z drogi krajowej nr 5 przełożono na nowo wybudowaną, 2-kilometrową prawą jezdnię trasy ekspresowej S5, gdzie wytyczono pasy o szerokości 3,5 m. W związku z tym boczne drogi powiatowe i gminne zostały bezpośrednio skomunikowane z nowym przebiegiem drogi. Wykonawca utrzyma również istniejące przejścia dla pieszych w Zbrachlinie.
REKLAMA


Na tym nie koniec zmian na tym odcinku. Jak zapowiada bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w środę 5 maja od godz. 10.00 zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu na kolejnym 2-kilometrowym fragmencie krajowej piątki. Tym razem między Niewieścinem a Zawadą.

Wprowadzenie zmian w organizacji polegać będzie na przełożeniu ruchu z drogi krajowej nr 5 na nowo budowaną prawą jezdnię drogi ekspresowej S5 – informuje bydgoski oddział GDDKiA. - Ruch na jezdni S5 odbywać się będzie dwukierunkowo po pasach o szerokości 3,5 m. Istniejące przystanki autobusowe zostaną przeniesione o ok. 500 m w kierunku Bydgoszczy. 

Na odcinku Niewieścin-Zawada, podobnie jak na Zbrachlin-Niewieścin, kierowcy również muszą liczyć się ze zmianami do czerwca przyszłego roku.

Zmiana w ruchu na trasie Niewieścin - Zawada zacznie obowiązywać od 5 maja / źródło GDDKiA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (6)

Pytanie do redaktora na jaki adres napisać do pana żeby poruszyć jeden temat??

Odpowiedzi: 2

domowy

Odpowiedzi: 0

Na końcu artykułu jest podany adres e-mail 

Odpowiedzi: 0

Kiedy będzie chodnik do KFC i MCDonalds? Nikt nie widzi ile tam dzieci i młodzieży chodzi, a w ten weekend to już w ogóle. Władze czekają aż zdarzy się nieszczęście?

Odpowiedzi: 0

A gdzie Święto Konstytucji 3 Maja 1791?

Odpowiedzi: 1

Przecież w Świeciu nic nie było.Tylkoprzemówienie burmistrza w internecie. Chyba na stronie OKSIR idziałem.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz