Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Uwaga na utrudnienia. Trwają prace wokół pawilonu na Mariankach. I nie tylko tam

Andrzej Bartniak
14 maja, 08:02

W najbliższym czasie ruch w obrębie pawilonu handlowo-usługowego przy ul. Wyszyńskiego 15 będzie mocno utrudniony. Ma to związek z prowadzonymi tam pracami.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają prace ziemne
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Zmienia się nie tylko wnętrze dawnej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej przy pawilonie na Mariankach, ale również jego otoczenie. W tym roku wokół budynku pojawi się długo oczekiwana nowa nawierzchnia. Zanim to się jednak stanie, konieczne są prace związane z modernizacją podziemnej infrastruktury.

- Chcemy rozdzielić kanalizację na deszczową i sanitarną - mówi Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - To usprawni odbiór wody, zwłaszcza w czasie silnych opadów. Pozwoli też uniknąć w przyszłości innych problemów, które czasami pojawiają się, gdy wszystko trafia do jednej rury.

REKLAMA
REKLAMA

Po zakończeniu prac ziemnych, pojawi się nowa nawierzchnia

Roboty ziemne będą prowadzone na odcinku od poczty do schodów prowadzących na piętro pawilonu. Z tego powodu nie zostawimy na razie samochodu m.in. przy Spółdzielczym Ośrodku Kultury Stokrotka.

Gdy ten etap się zakończy, terenem zajmą się drogowcy, którzy ułożą nową nawierzchnię.

Jednocześnie, jak już informowaliśmy, trwa generalny remont w budynku przy ul. Wyszyńskiego, w którym piętro niegdyś zajmował Ośrodek Pomocy Społecznej.

REKLAMA
REKLAMA

Ma tam powstać centrum aktywizacji. Parter w dalszym ciągu będzie zajmowała filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, której siedziba zostanie wyremontowana.

Po zakończeniu przebudowy, będą tam odbywały się rozmaite zajęcia, m.in. joga, gimnastyka, kursy komputerowe, spotkania przy kawie z ciekawymi ludźmi.

Jak argumentuje miasto, chodzi o to, aby osoby starsze i niepełnosprawne nie były zamknięte w czterech ścianach swoich mieszkań, ale wyszły na zewnątrz i integrowały się z innymi podczas zajęć.

REKLAMA
REKLAMA

Inwestycja, na który przetarg wygrała firma Libra ze Świecia, będzie kosztowała 4 mln 43 tys. zł. Aż 3 mln 250 tys. zł stanowi dofinansowanie unijne i z budżetu państwa. Gmina wyda więc z własnego budżetu niecałe 800 tys. zł.

Prace mają zakończyć się w grudniu tego roku.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

Te ruine by sie przydalo rozebrac. Jedno z brzydszych miejsc w Swieciu. 

Odpowiedzi: 0

Ta nawierzchnia wcale nie była zła. Są ulice w mieście bez nawierzchni. Może tym by się zajęli 

Odpowiedzi: 2

Dokładnie niech chodniki zrobią w przechowie a nie podatki biorą za co i na co ludzie po ulicach muszą chodzić i ryzykować rozjechaniem na osiedlach. 

Odpowiedzi: 0

Riki ubierz okulary. Nawierzchnia była w fatalnym stanie dziura na dziurze, a to przecież dojście do Ośrodka Kultury Stokrotka na duży blankusz. 

Odpowiedzi: 1

Przejdź się po osiedlach to zobaczysz z czym mieszkańcy muszą się zmagać 

Odpowiedzi: 0

Dokładnie inne miejsca w csw wyglądają dużo gorzej,nie zesrajcie się z tymi mariankami całą kasa jest tam ładowana, będziemy pamiętali przy najbliższych wyborach

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz