Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

W Świeciu jeszcze nigdy tyle nie zebrano na WOŚP! [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
30 stycznia 2023, 12:42

Sztab WOŚP w Świeciu może mieć powody do zadowolenia, chociaż trafniejsze będzie stwierdzenie, że to mieszkańcy gminy mogą być z siebie dumni. Kwota zebrana w minioną niedzielę naprawdę robi wrażenie. Jest o ponad 46 tys. zł wyższa niż przed rokiem.

Liczenie pieniędzy trwało prawie do godz. 1.00 w nocy
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Niemal co roku jest to samo. Na dworze ziąb, a w sercach ogień. To wprost niebywałe, że pod koniec stycznia udaje się zmobilizować ludzi do takiego wspólnego działania.

W tym miejscu ukłon należy się przede wszystkim wolontariuszom, którzy, nie zważając na chłód, krążą po ulicach miasta aż do zmroku. To właśnie ich zaangażowanie w głównej mierze przyczynia się do sukcesu akcji. Przynajmniej w Świeciu.

W tym roku serce orkiestry w Świeciu biło w OKSiR, gdzie przeprowadzono ponad 50 licytacji. Sprawnie prowadzili je Paula Kuklińska i Ariel Stawski. Odbywały się one na przemian z występami młodych artystów z OKSiR i Stokrotki.

REKLAMA
REKLAMA

Najwyższą cenę - po 3 tys. zł - zapłacono za złote serduszko ufundowane przez Jubiler Kozłowscy i tort firmy Tortowe Czary. Jak zawsze, wysoko licytowano też pozostałe serduszka od tego samego darczyńcy. Za diamentowe uzyskano 2 tys. zł, pozłacane - 1,6 tys. zł, a za srebrne - 1,3 tys. zł.

Za możliwość spędzenia dnia ze strażakami z OSP Ratownik zapłacono 1 tys. zł. Z kolei roczny karnet do Parku Wodnego poszedł za 900 zł. Sporo - 700 zł - wylicytowano za zaproszeni na bal charytatywny organizowany przez Fundację Paro.

W czasie niedzielnego wieczoru można było też zapewnić sobie prawo do spędzenia jednego dnia w fotelu burmistrza oraz do symbolicznego otwarcia sesji Rady Miejskiej w Świeciu. W pierwszym przypadku na konto WOŚP wpłacono 400 zł, a w drugim 200 zł.

REKLAMA
REKLAMA

W sumie tegoroczna akcja przyniosła 141 563 zł. Dla porównania, w ubiegłym roku było to nieco ponad 94 tys. zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że finał odbywał się online. W roku 2021 uzyskano wynik ponad 124 tys. zł.

- Jestem potwornie zmęczona, ale też niezwykle szczęśliwa - mówi Paula Kuklińska, szefowa sztabu WOŚP w Świeciu. - Zebrana kwota naprawdę robi wrażenie. Jestem niezmiernie wdzięczna wszystkim, którzy mieli w tym swój udział.

Poniżej galeria zdjęć. Niebawem zostaną dodane kolejne fotografie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

no to nie moge się doczekać Woodstocku, ale nam Jurek zrobi imprezke skoro wpadło tyle kasy, kto jedzie?

Odpowiedzi: 2

Twoj stary ze mną  na plecach.

Odpowiedzi: 0

Jureczek? To ten co segreguje ludzi? Tylko ci po szprycy? Taki z niego "róbta co chceta", z tym tylko, że tak jak ja chcę? U mnie stracił szacunek na zawsze.

Odpowiedzi: 1

to politycy dzielą ludzi za pomocą celebrytów którzy mają dostęp do mediów społeczeniościowych i dużych zasięgów. Zanim nie było mediów społecznośiowych to WOŚP to była jedna wspólna impreza bez dzielenia ludzi na lepszych i gorszych i nie miało znaczenia jaka partia rządziła. Podziękuje celebrytom, którzy sieją nienawiść i segregują ludzi. Teraz każdy z zasięgami dokłada swoje 3 grosze nawet jeżeli nie ma zielonego pojęcia o polityce jak chociażby ta Kurde Szatan co pojechała ze Strażnikami Granicznymi, bo wykonowali dobrze swoją robote

Odpowiedzi: 2

Zgadzam się i to zdanie jest trafione: "Zanim nie było mediów społecznośiowych to WOŚP to była jedna wspólna impreza bez dzielenia ludzi na lepszych i gorszych"

Odpowiedzi: 0

Ludzi dzielili politycy i sprzedajni celebryci za ogromną kasę, którą wcześniej nam zabrali. Ich mowa nienawiści była porażająca. Kto jej uległ cierpi albo już go nie ma. (tzw. naglica)

Odpowiedzi: 0

A kto z władz miasta kwestował? 

Odpowiedzi: 0

Interesuje mnie ile zapłaciła "Orkiestra" za wynajęcie OKSIIRu, bo chyba wynajęli obiekt do prywatnej działalności a jeśli nie, to ile miasto kosztowała ta akcja, czy ktoś to policzy?  Wolontariusze oczywiście pracowali za darmo to jasne i im gratuluję. Sam się dołożyłem do zbiórki, żeby nie było że się czepiam.

Odpowiedzi: 2

Niestety , ale czepiasz się  palancie.

Odpowiedzi: 0

Nic nie zapłacili, bo ja osobiście za wynajem sali zapłacilem z podatków oddanych do miasta. Jestem z tego bardzo dumny,że moje złotówki z podatku poszły na tak szczytny cel jak opłacenie sali, prądu,wody i wszystkiego czego się tam jeszcze chcesz czepić. 

Odpowiedzi: 0

A po zdjęciach nie widzę żeby w Świeciu było światełko do n i e b a

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz