Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Wozy strażackie poświęcone i przekazane w asyście posłów. Mogą ruszać do akcji [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
16 marca 2023, 11:31

W czwartek w asyście dwójki posłów PiS, wicewojewody i samorządowców z powiatu przekazano dwa nowe wozy strażackie. Jeden z nich trafi do OSP Lipinki (gmina Warlubie). - Trwa dobra passa dla ochrony przeciwpożarowej w powiecie świeckim - podkreślał w czasie uroczystości st. bryg. Piotr Tkaczyński, komendant Komendy Powiatowej PSP w Świeciu.

Nowe wozy poświecił kapelan strażaków ks. Waldemar Wenta
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Każde tego typu wydarzenie, to prawdziwe strażackie święto. Bo chociaż najważniejszy są ludzie, co było kilkakrotnie podkreślane podczas czwartkowej uroczystości, to jednak nawet najlepiej wyszkoleni ratownicy są bezradni bez odpowiedniego sprzętu.

Przekazaniu dwóch wozów, o łącznej wartości 2 mln zł, nadano sporą rangę.

Wśród obecnych w komendzie powiatowej straży pożarnej w Świeciu znaleźli się m.in. posłanka Ewa Kozanecka, poseł Piotr Król, wicewojewoda Radosław Kempinski, starosta świecki Barbara Studzińska, burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski i komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jacek Kaczmarek.

REKLAMA
REKLAMA

Jeden z samochodów ratowniczo-gaśniczych znajdzie się na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipinkach (gmina Warlubie).

Drugi powiększy bazę komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu, która podobno może się już pochwalić niemal najlepszym sprzętem w województwie kujawsko-pomorskim.

Średnia wieku samochodów w świeckiej jednostce jest o połowę niższa niż ta dla całego województwa.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie szeroki strumień pieniędzy.

REKLAMA
REKLAMA

- Dziękuję parlamentarzystom i panu wojewodzie za ten stan rzeczy - mówił st. bryg. Piotr Tkaczyński, komendant powiatowy straży pożarnej w Świeciu. - Słowa podziękowania należą się również za uchwalenie ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych, dzięki której strażacy ochotnicy doczekali się stosownych świadczeń za trud długoletniej służby - podkreślał komendant.

Po przekazaniu kluczyków, ksiądz Waldemar Wenta, proboszcz parafii w Przechowie i kapelan służb mundurowych w Świeciu, poświęcił wozy marki MAN i Volvo.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

Ależ się nasza władza lokalna zawsze potrafi podpiąć pod układ rządzący. Za młodu PZPR, potem Unia Wolności, wczoraj PO a dziś PiS :-) 

Odpowiedzi: 1

pani staroscino,niech pani wypowie sie na temat naszego sprzedanego szpitala...

Odpowiedzi: 0

Nie ma za co dziękować parlamentarzystom i wojewodzie. To są jedynie dysponęci naszych pieniędzy. Próbują się promować przy takich okazjach i stworzyć wrażenie że coś nam dali. Faktycznie ten sprzęt sami sobie kupiliśmy z naszych podatków. 

Odpowiedzi: 0

A za PO nie było pieniędzy na nic, ani na remizy, ani na nowe wozy ani nawet na 500 plus. A teraz starcza na wszystko i jeszcze na 13 i 14 dla emerytów.

Odpowiedzi: 6

Teraz starcza... Zobaczymy za kilka lat. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Tylko, że w sklepie 4 razy wyższe. Niech już nie wprowadzają żadnych programów, bo nas wykończą.

Odpowiedzi: 0

Jesteś  pisowskim  psem

Odpowiedzi: 0

 Nie do końca Kazimierzu, budowę komendy PSP zainicjował poprzedni rząd, po przejęciu władzy przez PiS budowa jakby zamarła, jednak póżniej budowę dokończono. Tak powinna być, jakaś ciągłość władzy , a nie tylko my , oni.

Odpowiedzi: 1

Poprzedni Rząd rzucił trochę kasy na wybory i taki był cel słynnej pani minister MSWiA, aby załapać kilka głosów strażaków, jak się nie mylę było tego 4 mln i wtedy było wiadomo ,że za taką kasę nie wybuduje się Remizy.

Odpowiedzi: 1

A obecne samochody to ze względu na potyrzeby? Tak, ale potrzeby wyborów. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Kaziu nie osmieszaj sie wystarczy ze robią to twoi idole w tvpinfo

Odpowiedzi: 0

Starcza, za to w nagrodę Masz inflację, wysokie ceny w sklepach, na stacjach i coraz wyższe kredyty.. Jest super!!!

Odpowiedzi: 0

***** ***

Odpowiedzi: 0

Gdyby nie mondi i podatki, które placi gminie niczego w tej dziurze by nie było

Odpowiedzi: 0

***** ***

Odpowiedzi: 1

****** się  w POkemonski karton petaku

Odpowiedzi: 1

janka-Masz mózg wyraszlowany do zera.

Odpowiedzi: 1

Tłvku  zasiadaj  już  o29.30 będą karmić Poglowie

Odpowiedzi: 1

Jureczku, weź swoje tabletki i Wracaj do nauki pisania, oraz czasu bo kompletnie nie Znasz się na "zegarku"

Odpowiedzi: 0

Za platwusow byl uj  doopa i kamieni kupa i pisano dzieła o obrotach stref niemieckich

Odpowiedzi: 0

Za ataki na papieża Polaka JP2 i donoszenie na Polskę  OPOSzycja ma takie lanie w wyborach że im się sałatka  z przyjęcia odbije .

Odpowiedzi: 0

Tsk bylo PINIWNDZU NIE MA I NIE BEDZIE 

Odpowiedzi: 1

To elektorat PIS-u. Nawet zdania po polsku nie potrafią sklecić.

Odpowiedzi: 0

PiS do wora a wor do jeziora

Odpowiedzi: 0

Ty się nawet do jeziora nie nadajesz bo byś zanieczyscił jak szambelan warszawe

Odpowiedzi: 0

Najważniejsze że donosiciele i targowica toną coraz szybciej w niemieckim błocie apeluje Dać   im mówić  te kłamswa  i bzdury im wiecej mówią  tym lepiej dla Polski Polacy widzą i słyszą 

Odpowiedzi: 1

Widzą, słyszą i wiedzą, że tak właśnie jest. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Byłoby pięknie gdyby przynajmniej jednemu samochodowi nadano imię Świętego Jana Pawła II żeby pokazac tym oszołomom  z TVN i PO co myślą prawdziwi Polacy.

Odpowiedzi: 3

Brawo dokładnie w punkt madrego to aż przyjemnie posłuchać 

Odpowiedzi: 1

Brawo super katolickie myślenie. I gasić tylko tym którzy mają na posesji pomnik Janka Pawełka 2.           A reszcie ni c***a.

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz