Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Zapadł wyrok w sprawie głośnego zabójstwa na działkach. Świadek zmarł w czasie procesu

Andrzej Bartniak
19 lutego, 13:02

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał Piotra C. na 15 lat więzienia i zapłatę rodzinie zmarłego 10 tys. zł tytułem zadośćuczynienia.

Altana, w której trzej mężczyźni raczyli się alkoholem, a potem doszło do zabójstwa
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Zapewne wyrok zapadłby szybciej, gdyby nie to, że główny świadek w tej sprawie, Janusz K. sześciokrotnie nie stawił się na wezwanie. W końcu ustalono, że mężczyzna nie pojawia się w sądzie, bo... już nie żyje. Dlatego posiłkowano się jego zeznaniami złożonymi w czasie dochodzenia, tuż po tragicznym zdarzeniu na działce.  

Przypomnijmy. We wtorek 3 marca 2020 r. po południu 66-letni Andrzej D. i 41-letni Piotr C. ze Świecia spotkali się na działce 57-letniego Janusza K. przy ul. PCK w Świeciu, niedaleko starej fary. Mieli wspólnie rąbać drewno. Po pracy raczyli się alkoholem w murowanej altanie stojącej na działce.
REKLAMA

Późnym wieczorem Janusz K. położył się spać, a Andrzej D. i Piotr C. nadal popijali i toczyli rozmowę, która stawała się coraz bardziej nerwowa.

- W pewnym momencie Piotr C. rzucił się na Andrzeja D. Uderzył go kilkakrotnie pięścią w twarz, a kiedy ten się przewrócił, uderzał jego głową o podłogę i zaczął go dusić – mówi Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu.

Odgłosy bójki obudziły Janusza K. Twierdził, że próbował interweniować, ale przestraszył się Piotra C., który jest rosłej postury i kazał mu się nie mieszać. W związku z tym, jak zeznał podczas przesłuchania, znowu się położył i… zasnął.
REKLAMA

Kiedy Piotr C. otrząsnął się z amoku i zobaczył, że Andrzej D. nie daje znaków życia, powiadomił około północy policję.

Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Jego twarz była zmasakrowana. Obaj pozostali uczestnicy libacji (mieli po około 2 promile alkoholu) zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań do czasu aż wytrzeźwieli i mogli złożyć zeznania w prokuraturze.

Piotr C., który był już wcześniej karany za pobicie i kradzieże, nie potrafił podać konkretnych przyczyn swojego czynu. Wspomniał tylko, że zabity go „wkurzał, bo zawsze miał własne zdanie na każdy temat”.
REKLAMA

Wyrok Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, skazujący Piotra C. na 15 lat więzienia i zapłatę rodzinie zmarłego 10 tys. zł zadośćuczynienia, nie jest prawomocny. Wnioski o pisemne uzasadnienie postanowienia złożyli świecka prokuratura i obrońca. Prokurator wnioskował o 25 lat więzienia.

Znacznie łagodniejsza kara to efekt tego, że sędziowie przyjęli, iż sprawca działał z tzw. zamiarem ewentualnym. Innymi słowy, bił Andrzeja D., ale być może nie miał zamiaru go zabić.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (13)

Po co takiego śmiecia , który zabija każdego kto go "wkurzył" utrzymywać na koszt społeczeństwa?Powinien dostać czapę a organy w formie spłaty długu wobec społeczeństwa do przeszczepów potrzebującym.

Odpowiedzi: 0

Nie chciałbyś jego organów. Przecież to pijak

Odpowiedzi: 0

25lat scierwo powinno dostać 

Odpowiedzi: 0

Komentarz skasowany, ale brawo za poprawki w tekście. 

Odpowiedzi: 0

Tylko 15 lat za pobicie ze skutkiem śmiertelnym? "Brawo" sądy! Jak normalny człowiek ma czuć się bezpiecznie, skoro za odebranie życia sprawcy dostają tak niskie wyroki! 

Odpowiedzi: 0

Powinien dostać dożywocie

Odpowiedzi: 0

Ja pitole jak można tak zmasarować człowieka

Odpowiedzi: 1

Normalnie odrazu wszyscy tacy przejęci a co do czego to sracie w pory

Odpowiedzi: 0

Szkoda Cichego jak dla nas za duży wyrok mamy nadzieję że mu zmniejszą wyrok po prostu zlikwidował następnego trzymaj się ekipa 

Odpowiedzi: 1

ten caly balon ?  slyszalem kiedys o jakims balonie W.

Odpowiedzi: 0

W więzieniu przynajmniej będzie miał szacunek 

Odpowiedzi: 0

Tu w Świeciu targał wszystkim, w więzieniu szacunek chłopie, będzie jezdzil na drągu każdemu niedojda patologiczna. A ty się ogarnij misiu jogi 

Odpowiedzi: 0

Cześć mam na imię Monika, jeśli chcesz poznać moc namiętności i zostać moim Panem, napisz do mnie. Zapraszam na gorące chwile uniesień w zaciszu mojego domu lub hotelu. Jestem szaloną studentką szukającą przygód, chętnie poznam miłego Pana w celu wspólnego spełniania fantazji. Złap mnie na :  panieonline.pl/monia89

Mój nick to Monika89. Do zobaczenia ;)

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz