Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Zawalił się dach chlewni. Wewnątrz były zwierzęta

Andrzej Pudrzyński
25 stycznia 2023, 09:43

We wtorek po południu runął dach budynku gospodarczego w gminie Bukowiec. W środku znajdowała się trzoda chlewna. Wiadomo, co było przyczyną zawalenia konstrukcji.

W budynku znajdowało się 19 sztuk trzody chlewnej
Fot. OSP Bukowiec
REKLAMA
REKLAMA

O zawalonym dachu w gospodarstwie Tuszynkach (gmina Bukowiec) straż pożarna została powiadomiona we wtorek kilkanaście minut po godz. 17.00.

- Budynek ma około 120 m kw. powierzchni. Runął dach oraz 4 m kw. stropu, a na pozostałych 20 m wystąpiło silne ugięcie, co również groziło zawaleniem - informuje asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

W środku znajdowało się 19 sztuk trzody chlewnej.

REKLAMA
REKLAMA

Dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu i z komendy powiatowej w Świeciu ewakuowały zwierzęta na zewnątrz.

- Żadne z nich nie ucierpiało - mówi Marcin Klemański.

Zabroniono wstępu do budynku gospodarczego, w obawie przed dalszym zawaleniem. W środę ma pojawić się inspektor nadzoru budowlanego, który wyda decyzję, czy budynek nadaje sie jeszcze do remontu, czy też będzie musiał zostać rozebrany.

REKLAMA
REKLAMA

Straty oszacowano wstępnie na około 20 tys. zł.

Wiadomo, co było przyczyną zawalenia się dachu w Tuszynkach.

- Od kilku dni zalegał na nim śnieg. Konstrukcja nie wytrzymała i runęła. Stąd nasz apel, aby regularnie odśnieżać dachy, aby uniknąć podobnych sytuacji. Na szczęście w tym zdarzeniu nie ucierpieli ani ludzie, ani zwierzęta, ale lepiej nie ryzykować - podkreśla Marcin Klemański.

REKLAMA
REKLAMA

Inspektor nadzoru zdecyduje, co dalej z budynkiem / Fot. OSP Bukowiec

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz