Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Krystyna, Małgorzata, Monika
 • słabe opady śniegu
  Dzisiaj:
  -8°C / -20°C
 • śnieg
  Jutro:
  1°C / -7°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  3°C / 1°C

Zrujnowane ogrodzenie cmentarza. „Co tam się stało?” – pytają mieszkańcy

Andrzej Bartniak
28 listopada, 17:51

Skutek niedbalstwa przy budowie czy wypadku z udziałem samochodu? Mieszkańcy zastanawiają się, jak doszło do zniszczenia ogrodzenia najstarszego cmentarza w Świeciu.

Ogrodzenie zostało zniszczone na długości ponad 20 metrów
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

- Aż zamarłem z wrażenia, gdy zobaczyłem jak wygląda część ogrodzenia starego cmentarza, od strony ul. Ogrodowej - relacjonuje nasz Czytelnik. - Poprzewracane słupki i pogięte metalowe segmenty. Przerażający obraz dewastacji.

Faktycznie, fragment ogrodzenia widoczny od ul. Ogrodowej jest kompletnie zniszczony. Jednak tym razem nie jest to spawka fuszerki budowlanej czy samochodu, który staranowałby ogrodzenie.
REKLAMA

- Ogrodzenie zostało zniszczone przez drzewo, które zostało powalone podczas niedawnej wichury - tłumaczy Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie naprawione. Na początku grudnia ma być rozstrzygnięty przetarg na odnowienie zabytkowej bramy wejściowej na cmentarz od ul. Mickiewicza. Być może przy okazji zostałyby zlikwidowane szkody wyrządzone przez upadające drzewo.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA
Trwa budowa kolejnego bloku na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na www.apartado.pl


Komentarze (6)

Wystarczyłoby póki co uporządkować ten teren. Cegły sponiewierają się już od dłuższego czasu. Jeden wielki bałagan. Wstyd panie Knapik 

Odpowiedzi: 0

Drzewo na odcinku 100-200m ? eeeeeeeeeeeeeeeeee?

Odpowiedzi: 1

Panie, jak wszystko jest połączone metalowymi kratkami to chyba oczywiste że 2-4 takie kratki pchnięte pociągną resztę. Taka reakcja łańcuchowa.  A i same cegły trochę ważą więc masa była by to pociągnąć .

Odpowiedzi: 1

A gdzie zbrojenie słupków? Całe miasto na prowizorce stoi.

Odpowiedzi: 0

Szkoda, że ludzie nie mają szacunku dla tego miejsca i wyprowadzają tam psy mimo zakazu. Ciekawe czy na grób swoich bliskich też zgodzili by się, aby ktoś się załatwiał. Wiele grobów tam nie zostało, ale nie jest to zwykły trawniczek. 

Odpowiedzi: 0

To, że niema tam dużo nagrobków nie znaczy że niema tam grobów. Usunięto tylko nagrobki wg. niezrozumiałego klucza, nawet pomimo sprzeciwu rodzin tam pochowanych. Pochowani dalej tam spoczywają. Ekshumacji było góra kilkadziesiąt. To samo dotyczy cmentarza ewangelickiego ( ul. Ogrodowa) gdzie nie było żadnych ekshumacji i teraz na spoczywających tam mieszkańcach Świecia zrobiono park i plac zabaw.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz