Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Aby dostać się do dentysty w listopadzie, ludzie już teraz ustawiają się w kolejce w nocy

Bezpłatne leczenie zębów wymaga coraz więcej poświęcenia. - Ludzie ustawiają się w kolejce już o 3.00 w nocy - żali się Czytelniczka, która niedawno próbowała umówić się na wizytę u stomatologa w przychodni w Jeżewie. - W dodatku terminy są dopiero na listopad.

Udostępnij
przychodniaj

Problemy z dostępem do stomatologa w ramach NFZ wracają jak bumerang. Niewykluczone, że szturm na przychodnie i gabinety posiadające kontrakt z NFZ przybiera na sile, co z kolei może mieć związek z wyraźnym wzrostem cen w prywatnych gabinetach, w których trzeba płacić za plombowanie czy wyrwanie zęba.

Dla wielu obecne stawki mogą być nie do przyjęcia. Nic pozostaje im nic innego, jak starać się umówić na wizytę w publicznej przychodni. Tyle, że to wymaga coraz więcej cierpliwości i czasu, bo trzeba ustawić się w kolejce na kilka godzin przed otwarciem rejestracji.

Tak, jak dzieje się w przychodni w Jeżewie.

Reklama
Reklama

- Ludzie stoją w kolejce już od 3.00 w nocy - mówi z przejęciem nasza Czytelniczka. - Przed budynkiem ponad 30 osób i terminy na listopad. Jak w takich realiach dbać o zęby? - pyta retorycznie.

Niestety, nic nie świadczy o tym, aby w najbliższym czasie sytuacja miała ulec poprawie. O braku stomatologów mówi się od dawna. Podobnie jak o przyczynach braku tych specjalistów w publicznych placówkach.

- Stomatologowi znacznie bardziej opłaca się praca w prywatnym gabinecie - podkreśla Danuta Kaczmarek, zastępca kierownika Gminnej Przychodni w Jeżewie. - Dlatego w bardzo wielu wiejskich przychodniach nie ma ich w ogóle. My mamy to szczęcie, że udało się pozyskać dobrego dentystę.

Reklama
Reklama

Kierownictwo przychodni ma świadomość niedogodności, z jakimi muszą mierzyć się pacjenci, ale nie widzi szans na poprawę sytuacji.

- Żeby zwiększyć kontrakt z NFZ na świadczenia stomatologiczne musielibyśmy zatrudnić drugiego dentystę, a to jest praktycznie niemożliwe - wyjaśnia Danuta Kaczmarek. - A skoro nie ma drugiego lekarza, nie można przyjąć więcej pacjentów. I tak koło się zamyka.

Problem ma jeszcze jeden aspekt. Wraz ze zniesieniem rejonizacji, z oferty przychodni w Jeżewie może korzystać każdy. Wcale nie musi to być mieszkaniec gminy Jeżewo. Do dentysty rejestrują się więc mieszkańcy z różnych gmin, co automatycznie zmniejsza szanse na wizytę mieszkańcom gminy Jeżewo.

- Złożyliśmy ofertę do NFZ o gotowości zatrudnienia stomatologa z Ukrainy lub Białorusi, ale na razie nie dostaliśmy odpowiedzi na nasze pismo - mówi zastępca kierownika jeżewskiej przychodni.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

coraz lepsza zmiana

coraz lepsza zmiana

Jeśli chodzi o dostępność do

Jeśli chodzi o dostępność do stomatologa i to w całym kraju, to jest totalna porażka systemu. Jakie Państwo i jego rządzenie, takie leczenie.

Zawsze można iść do

Zawsze można iść do weterynarzy w Zielonej 

Wystarczy uruchomić

Wystarczy uruchomić rejestrację jak w cywilizowanym świecie a nie 2 razy w roku i nie będzie kolejki 

Zmiana Wójta wiązała się z

Zmiana Wójta wiązała się z dużymi nadziejami na poprawę jakości życia mieszkańców  gminy. To ja się pytam w czym obecny Wójt jest lepszy od poprzedniego? Czy w gminie Jeżewo żyje się lepiej?

Trzydzieści przeszło  osób 

Trzydzieści przeszło  osób  to stało  w kolejce na zewnatrz a w środku jeszcze  było pełno. Stali siedzieli, jak sardynki upchani. Byłam w kolejce na zewnątrz,  3 godziny czekałam –  mam termin na koniec kwietnia,  cieszę  się  że  się  dostałam do najlepszej pani doktor ,  chociaż  trzeba długo czekać.

Byłam też  świadkiem jak stojący w kolejce ludzie dodzwania i się  do rejestracji stomatologicznej i ucieszeni,  że  nie muszą  stać  już odchodzili. Mi,  pomimo 130 połączeń nie udało się  dodzwonić. Na pewno potrzebny jest w Jeżewie  kolejny stomatolog. 

Jak zwykle maruderzy i

Jak zwykle maruderzy i malkontenci. A wystarczyło dbać o zęby. Pominę ekstremalne sytuacje, ale wystarczy myć zęby żeby nie mieć problemu z dostępem do dentysty

W gminie Jeżewo, czy też w

W gminie Jeżewo, czy też w gminie Drzycim od początku kadencji są „nowi” Wójtowie. Bardzo szybko dostosowali się do „starego” sposobu zarządzania gminą, jaką prezentują wójtowie takich gmin jak Osie, Bukowiec czy Lniano, gdzie te same osoby pełnią od lat to stanowisko. Zarządzanie to nie tylko inwestycje. Oczywiście przedszkola, żłobki czy drogi są dardzo ważne, ale oprócz tego należy ludziom zapewnić bezpieczeństwo, zadbać o edukację, ochronę środowiska czy wreszcie opiekę zdrowia. Mam wrażenie, że w tym znaczeniu obecna władza nie różni się niczym od poprzedniej i nie oznacza to, że usprawiedliwiam poprzedniego Wójta. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców gminy Jeżewo.

Drogi Panie Janie. Gdyby się

Drogi Panie Janie. Gdyby się Pan zaznajomił z funkcjonowaniem przychodni w powiecie, to by Pan wiedział, że za przychodnię odpowiada dyrektor przychodni. Wójtowie wybierają tylko w konkursie dyrektorów. Przychodnie działają jako odrębne i niezależne instytucje. Druga strona medalu jest taka, że w kraju brak nie tylko lekarzy, ale też innych grup zawodowych. Ma Pan ciekawy pomysł na funkcjonowanie przychodni to zgłosi to Pan do swojego dyrektora. Z pozdrowieniami…. Jaś

Przyjechałam specjalnie z

Przyjechałam specjalnie z Nowego, aby się zarejestrować do bardzo dobrej Pani Doktor. Zachęcam wszystkich swoich znajomych aby się rejestrowali w Jeżewie…Polecam…

Byłem wczoraj w Bukowcu u

Byłem wczoraj w Bukowcu u dentysty.  Z bólem zęba mnie wcisnął i przyjął.  Dzwoniąc żeby się zarejestrować niestety się nie udało.  Po rozmowie z dr Pawłem widzę że problem taki sam jak w Jezewie.  Podobno do niego do Bukowca też rejestruja się ludzie że Świecia Chełmna i okolic dlatego mieszkaniec Bukowca ma problem się dostac 

głosowali na piś to teraz

głosowali na piś to teraz maja , żarcie za fortunę , opłaty za fortunę i opiekę medyczną gorsza od weterynari. CZekajcie teraz nadukują forsy to znów będziecie mieli chwile .

Ale jak to mozliwe że w takim

Ale jak to mozliwe że w takim Osiu nie ma dentysty na NFZ????? Czy tam mieszkają sami bogacze których stać na leczenie prywtanie??

Nie tylko do stomatologa

Nie tylko do stomatologa trudno się dostać,  mam skierowanie do dermatologa i w zielonej przychodni nie ma miejsc do końca roku ! W październiku będą zapisy na następny rok.  W głowie się nie mieści.  Zastanawiam się na co przeznaczone są nasze składki skoro i tak trzeba wybierać leczenie prywatne.  A PiS obiecał skrócenie kolejek do specjalistów,  ale to było przed wyborami …

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama