Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Akt oskarżenia przeciwko radnemu Adamowi K. Co zarzuca mu prokuratura?

Niebawem do Sądu Rejonowego w Świeciu trafi akt oskarżenia przeciwko radnemu Rady Powiatu Świeckiego Adamowi K. Chodzi o podrabianie dokumentów.

Udostępnij
radny-23

REKLAMA

Reklama
Reklama

Nad przewodniczącym Rady Powiatu Świeckiego znowu zawisły ciemne chmury. Tym razem sprawa wydaje się poważna. Nie chodzi bowiem o ocenę moralną jego niektórych czynów czy wypowiedzi, o których wcześniej pisaliśmy, ale o podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Na takim stanowisku przynajmniej stoi świecka prokuratura, która właśnie zakończyła postępowanie karne przeciwko Adamowi K., radnemu Rady Powiatu Świeckiego.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Adam K. jest podejrzany o czyn z art. 270 § 1 w związku z art. 12 § 1 kodeksu karnego. Chodzi o wielokrotne podrabianie lub przerabianie dokumentów. Karą za to może być grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chodzi o sprawę z okresu, gdy jego żona prowadziła działalność gospodarczą. Radny miał podpisywać za nią faktury.

Starosta świecki Barbara Studzińska na razie nie chce komentować sprawy.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- W polskim prawodawstwie obowiązuje zasada domniemania niewinności i dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok, Adam K. jest osobą niekaraną i nie ma żadnych podstaw do tego, aby inaczej oceniać jego pracę niż do tej pory - mówi starosta. - Gdyby jego wina została dowiedziona, wówczas oczywiście musiałby pożegnać się z funkcją radnego. Na razie nie ma jednak żadnych przesłanek do składania mandatu.

Dlaczego ta sprawa wypływa właśnie teraz? Nie jest wykluczone, że to efekt pewnej rozgrywki między małżonkami toczonej w trakcie sprawy rozwodowej.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Teraz musicie zamazać typowi

Teraz musicie zamazać typowi oczęta na wszystkich zdjęciach z uroczystości od 1 listopada. Zawsze w pierwszym rzędzie a w kościele prawie na kolanach.

Przypominam, że jakis tam akt

Przypominam, że jakis tam akt oskarżenia nic nie znaczy. Może ze 20 proc. aktów kończy się wyrokiem skazującym. W tym przypadku Pan Adam też dowiedzie swojej niewinności.

Może czas na dymisję ??? 

Może czas na dymisję ??? 

Reklama

I tak mu ch zrobią. Zapewne

I tak mu ch zrobią. Zapewne jeśli będzie winny to dostanie śmieszną grzywnę. Gościu już tyle razy podpadł że powinni go już dawno usunąć z grona radnych  🙂

Przyzwoita osoba publiczna

Przyzwoita osoba publiczna zawiesza swoją działalność w tym sektorze i udowadnia swoją niewinność. Domiemanie niewinność jest każdego obywatela prawem, ale jeszcze gdzieś powinien być rozsądek i honor. Tym bardziej, ze to nie pierwsza sprawa tego Pana. 

Jak się spierają z żoną o

Jak się spierają z żoną o miliony przy rozwodzie to i takich spraw można się spodziewać. Swoją drogą faktycznie ile razy już próbowano się go pozbyć a zawsze wychodzi, że sprawa dmuchana na wyrost. Ewidentnie wielu osobom nie pasuje, że patrzy im na ręce. 

Reklama

Następny członek Koalicji

Następny członek Koalicji Obywatelskiej z zarzutami…dobrze , że ta partia idzie na dno. 

Każda osoba pełniąca funkcje

Każda osoba pełniąca funkcje publiczne na czas prowadzenia sprawy powinna zawiesić swoją działalność. Po orzeczeniu niewinności wrócić proste no ale cóż….

Zarzuty można postawić

Zarzuty można postawić każdemu, ważne są tylko wyroki, więc radzę ostudzić emocje. Zresztą faktur nie trzeba w ogóle podpisywać, a to pozwala wnioskować, że to kolejna polityczna akcja prokuratury. 

Reklama

Przypuszczałem , że to gość z

Przypuszczałem , że to gość z pis bo tam najwięcej wszystko biorących .

Może Pan burmistrz odsunie

Może Pan burmistrz odsunie tego pana od pełnienia obowiązków do czasu wyjasnienia sprawy???

Czas powiedzieć żegnaj temu

Czas powiedzieć żegnaj temu Panu! 

Reklama

Znając szybkość działania

Znając szybkość działania polskich sądów radny zdąży dokończyć tę kandencję i jeszcze następną. 

Żona połapała się dopiero

Żona połapała się dopiero teraz,że mąż coś za nią podpisywał kilka lat wcześniej?Toż to wygląda na wspóludział.

Jak będziesz należał do PO to

Jak będziesz należał do PO to nic ci nie grozi „wolne sądy” ci krzywdy nie zrobią. 

Adaś Wariacie Ty Ty Tyyyyy…

Adaś Wariacie Ty Ty Tyyyyy….

Pani zgłosi znęcanie, będzie

Pani zgłosi znęcanie, będzie argumencik w sądzie, pójdzie w skarpetkach. Ciekawe, że tego typu sprawy wynikają, w trakcie spraw rozwodowych. No ale poczekajmy. 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo