Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Anna Herman została nowym szefem sportu w Świeciu. Co chce zmienić?

Zbigniewa Iwańskiego, odpowiedzialnego za sport w gminie Świecie, który niedawno przeszedł na emeryturę, zastąpiła na tym stanowisku jego prawa ręka, Anna Herman.

Udostępnij
anna-herman

REKLAMA

Mianowanie Anny Herman na szefa działu sportowego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu nie jest zaskoczeniem. Była siatkarka, najpierw Jokera Świecie, a potem Spartakusa Lniano i drugoligowego Culmena Chełmno, od roku była prawą ręką Zbigniewa Iwańskiego. Pod jego okiem miała okazję dobrze poznać kulisy wydarzeń sportowych organizowanych przez OKSiR.

- Myślę, że mój poprzednik dobrze rozumiał potrzeby mieszkańców, dlatego nie przewiduję rewolucji w kalendarzu imprez na przyszły rok - zapowiada Anna Herman. - Kilka istotnych zmian jednak wprowadzimy, aby był on jeszcze bardziej atrakcyjny dla różnych grup społecznych.
REKLAMA

Jak wynikia z zapowiedzi, zależy jej na tym, aby z ofertą sportową dotrzeć nie tylko do tych, którzy już uprawiają jakiś sport, ale również do tych, którzy do tej pory nie mogli liczyć na zbyt wiele, jeśli idzie o rekreację.

- Planujemy pewne działania dedykowane na przykład osobom niepełnosprawnym albo kobietom w ciąży - zdradza Anna Herman. - Poza tym chcemy się otworzyć na zupełnie nowe dyscypliny, za którymi podążą dzieci i młodzież.

Te ostatnie są dla niej szczególnie ważne z powodu pandemii, która w znacznym stopniu ograniczyła aktywność fizyczną młodych osób.
REKLAMA

- Będziemy próbowali oderwać młodych ludzi od laptopów i smartfonów - podkreśla.

Zależy jej na tym, aby organizować imprezy, na które będzie autentyczne zapotrzebowanie.

- Nie widzę sensu robienia wydarzeń tylko dlatego, że zawsze były. Nie o to chodzi. Świat się zmienia i trzeba to dostrzegać - zaznacza Anna Herman.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (12)

 1. Fan club oksir

  16 grudnia 2021 14:09

  Bardzo dobrze, że Aniu 

  Bardzo dobrze, że Aniu  jesteś na tym stanowisku, nie dość, że jesteś mądra piękna i wspaniała i bardzo wesola.kazdy będzie zadowolony,kiss kiss.pozdrawiam

 2. TRUTEŃ

  16 grudnia 2021 14:33

  Gratulacje i powodzenia na

  Gratulacje i powodzenia na tym stanowisku, spełnienia planów jakie Pani sobie założyła. Pan Zbigniew Iwański wysoko zawiesił poprzeczkę jako „minister sportu” ale jako siatkarce nie będzie Pani trudno ją pokonać przy pomocy ludzi życzliwych i z sensem wspierających Panią w działaniu.

 3. On

  16 grudnia 2021 16:38

  to kto teraz będzie zastępcą

  to kto teraz będzie zastępcą kukiełki w OKSiR ?

  • Do On

   16 grudnia 2021 19:00

   Napewno nie ty tłuku bo

   Napewno nie ty tłuku bo patologiczny

  • Piter

   16 grudnia 2021 20:23

   Jakiej kukiełki?? Oswieć nas

   Jakiej kukiełki?? Oswieć nas

   • Kim

    17 grudnia 2021 10:13

    Iwonki M.dyrektor OKSiR-u

    Iwonki M.dyrektor OKSiR-u .Straszne.

    • Biegacz

     17 grudnia 2021 10:44

     Po co to pytanie skoro

     Po co to pytanie skoro wszyscy wiedzą kto będzie panią derektor

    • Anonim Gall

     17 grudnia 2021 13:46

     Brudy w końcu kiedyś wyjdą

     Brudy w końcu kiedyś wyjdą.Prawda.Jak to było z tym dyrektorskim stanowiskiem wiedzą nieliczni ale wiedzą.

 4. Proffessor

  17 grudnia 2021 07:25

  Super, może młode pokolenie

  Super, może młode pokolenie dostrzeże także inne dyscypliny np królową sportu a nie tylko piłkę nożną i siatkówkę ;), z jednej strony fajnie bo gry zespołowe uczą współpracy na wielu poziomach i są przeciwieństwem naszego skostniałego beznadziejnego systemu nauki, ale z drugiej przyznam szczerze że jako ojciec dzieci przykro było patrzeć że szkoły koncentrowały się właśnie na tych dwóch dyscyplinach nie dostrzegającą może wschodzących gwiazd np właśnie lekkoatletyki. może z 5-10 % budżetu warto by było przeznaczyc na to :). Ale jestem pełen nadzieji bo słyszę że Pani Ania dostrzega iż świat się nieustannie zmienia i wierze że władze miasta dadzą jej przestrzeń – powodzenia 

 5. Geni

  17 grudnia 2021 08:57

  Panią Anię tylko całować

  Panią Anię tylko całować śliczna szefowa

  • BELZEBUB

   17 grudnia 2021 12:26

   I oczywiście szanować oraz

   I oczywiście szanować oraz słuchać.

  • Ela lala

   17 grudnia 2021 12:30

   Wszyscy chcą całować a robić

   Wszyscy chcą całować a robić nie ma komu

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama