REKLAMA
Kto może skorzystać z nieodpłatnej porady?
Z porady prawnika może skorzystać każda osoba, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Jest to weryfikowane poprzez złożenie pisemnego oświadczenia o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Ostatnią ważną zmianą jest umożliwienie, osobom posiadającym jednoosobowe firmy, uzyskania porady w sprawach związanych z działalnością. Osoby te dodatkowo muszą oświadczyć, że w ciągu ostatniego roku nie zatrudniały innych osób.
REKLAMA
Jakie wsparcie można uzyskać podczas porady prawnej?
Prawnik może wskazać rozwiązanie problemu prawnego, poinformować klienta o obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących uprawnieniach, wskazać jakie obowiązki spoczywają na kliencie w postępowaniach: przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo-administracyjnym.
Jeśli zachodzi konieczność wraz z klientem przygotuje projekt pisma. Projekty mogą dotyczyć spraw w postępowaniach: przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo-administracyjnym, o zwolnienie od kosztów sądowych, o ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym, o ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową.
REKLAMA
Czy będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa?
Wszystkie punkty zostaną wyposażone w dozowniki z płynem dezynfekującym oraz osłony na biurka. Ponadto mieszkańcy korzystający ze wsparcia prawników będą obowiązani do zakrywania ust i nosa – zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.
Ważne! Prawnik nie przygotuje pisma procesowego.
Na wizytę w punkcie trzeba się umówić telefonicznie pod numerem 52 56 83 333. Wykaz punktów pomocy prawnej w poszczególnych gminach i rejestracja przez internet tutaj.
REKLAMA
Komentarze (0)