Budowa ulicy Działkowców w Świeciu między ulicami Sienkiewicza i Chmielniki rozpoczęła się w połowie lutego i potrwa dwa lata. Będzie ona przebiegała koło cmentarza i ogródków działkowych Relaks.
Nowa ulica o długości 665 m połączy dwa nowe ronda. Jedno z nich będzie znajdowało się na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Chrobrego i Kazimierza Wielkiego, a drugie na ul. Chmielniki.
Inwestycja obejmuje budowę nowej nawierzchni, kanalizacji, wodociągu i gazociągu. Powstanie również infrastruktura telekomunikacyjna, a cała ulica będzie oświetlona. Dodatkowo zaplanowano budowę trasy pieszo-rowerowej, miejsc parkingowych i zatoki przystankowej.
Całość będzie kosztowała 18,5 mln zł. Gmina dostała na ten cel 10,8 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
W następnych latach gmina zamierza poprowadzić od ul. Chmielniki drogę do ronda na skrzyżowaniu ulic Laskowickiej i Miodowej. W ten sposób miałaby powstać mała obwodnica, która pozwoliłaby szybko i wygodnie dostać się z trasy ekspresowej S5 na osiedle Marianki.
Jak postępują prace przy budowie nowej ulicy? Porównajcie sami. Przedstawiamy "świeżutkie" nagranie z czerwca, a poniżej drugie z połowy kwietnia.


Zakazać pracownikom telefonów oni ciągle w nich siedzą !! I te Tatry w puszce masakra w aucie pochowane i pite na szybkiego
Zachar nie każdy nabrał kredytów na mieszkanie, garaż i samochód są ludzie którzy nie muszą tyrać od wschodu do zachodu.
Zdjecia od glazinskiego i stawskiego. Nie ma jak to obiektywny portal wolny od ingerencji przedstawicieli władz
Droga do nikąd za 24 mln