Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Burmistrz i radni o planach rozbudowy żłobka w Świeciu i nie tylko [zobacz wideo]

Od kilku tygodni nie milknie dyskusja na temat zbyt małej liczby miejsc w żłobkach w Świeciu.

Udostępnij
zlobek-2
https://www.youtube.com/watch?v=UNvDvfGnH-4
Udostępnij

Komentarze (14)

  1. A co z obecnymi potrzebami

    30 kwietnia 2022 08:46

    Dlaczego nie można

    Dlaczego nie można dofinansować żłobków prywatnych większymi dotacjami z gminy, tak aby każdego z listy rezerwowych do publicznego żłobka było stać na inny? Tak ustawowo rozwiązano problem przedszkoli. Dofinansowania przedszkoli prywatnych rozwiązały problem braku miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dlaczego, przynajmniej doraźnie nie postawić na sprawdzone rozwiązania? Przecież gminę na to stać

  2. Olaa

    30 kwietnia 2022 09:13

    Dokładnie powinno być

    Dokładnie powinno być dofinansowanie do prywatnych. Tam to chociaż nie ma chorych zasad aby dzieci na konkretną godzinę zaprowadzić człowiek to robi o tej która mu pasuje jak ja mam na 10 do pracy to mi dużo bardziej po drodze dziecko zaprowadzić o 9.30 a nie o 8.

    Zresztą gdyby nie kredyt to bym na pewno sama z dzieckiem zostala

    • Do Olaa

      1 maja 2022 06:44

      To może idź do pracy na 8:00

      To może idź do pracy na 8:00 a nie na 10:00? W żłobku nauczyciele wyobraź sobie też są w pracy i mają swój harmonogram dnia który zakłócisz przyprowadzając swoje dziecko o wygodnej tylko dla Ciebie godzinie.

      Bardzo dobra decyzja o rozbudowie placówki. Nowe osiedle skupia głównie Młode Rodziny.

  3. Anonim

    30 kwietnia 2022 09:23

    Najlepiej by bylo wybudowac

    Najlepiej by bylo wybudowac nowy zlobek. W innym miejscu. Przeciez przedszkola tez sa rozmieszczone po mapie Swiecia. 

  4. Mieszkaniec

    30 kwietnia 2022 10:24

    Żłobek przedszkole gminne

    Żłobek przedszkole gminne znaczy dla urzędników. Nie dla podatnika ty masz za pi… płacić prywatnie wysyłać dzecko. Problem o to że dla 60 urzędników brak miejsca. Myślenie Włodarzy beznadzejne jak zwykle wrzucić kasę w błoto aby zamknąć usta. Pozdrawiam mamy które pracują na zmiany w sklepach biurach które czynne są do 16 17 i nawet niestartuja w patologicznym konkursie kto ma większą krzywdę. 

    • Prywatnie

      30 kwietnia 2022 12:22

      W prywatnym żłobku możesz

      W prywatnym żłobku możesz dziecko odebrać do 16.30 to troszeczkę ratuje sytuacje… sama pracuje do 16.. jak nie ma kto dziecka odebrać szybciej to musi niestety tak długo zostać.. 

  5. Nowy żlobek

    30 kwietnia 2022 12:25

    rozbudowa jak najbardziej!

    rozbudowa jak najbardziej! jest to super plan dla mieszkańców naszej gminy, nawet jak go nie zapełnimy to skorzystają sąsiedzi..

    ale trzebaby pomyśleć co zrobić obecnie!!! wybudujemy ten żłobek za 3-4 lata, czemu o tym nie mówicie?! Super ze jest plan… a teraz? 

    ludzie liczą na większe wsparcie teraz.. skoro już przyznajecie, że jest ono potrzebne wprowadźmy może bony na nianie? kluby malucha? to jest prośba i głos mieszkańców! 

  6. Kościuszki

    30 kwietnia 2022 12:27

    Są pieniądze na nowy żłobek,

    Są pieniądze na nowy żłobek, a nie ma na odnowienie starego? na zrobienie przejścia? zabezpieczenie miejsc postojowych? 

    czy Może jest plan po rozbudowie nowego żłobka zamknięcie tego starego tylko o tym się nie mówi?? 

  7. Klub maluch

    30 kwietnia 2022 12:34

    Czy jest szansa na większe

    Czy jest szansa na większe wsparcie Klubu Maluch? Tak by utrzymać jego działanie chociażby do czasu wybudowania nowego żłobka, kiedy to już potrzeby gminy będzie w stanie zaspokoić pion publiczny. Do tego czasu gmina powinna posiłkować się profilem prywatnym to chyba logiczne? I czy jest szansa na realne obniżenie czesnego, które ponoszą rodzice? do tychczas płacili oni prawie 1000 zł, rodzice na łokietka 0 zł! Gmina świecie wspiera swoich mieszkańców kwotą 100 zł.. kolejne 100 zł przelewa na koszt utrzymania dziecka. Jest szansa, że ta kwota ulegnie podwyższeniu dla obudwu stron? 

  8. Info

    30 kwietnia 2022 22:26

    Nigdy rodzice dzieci w żłobku

    Nigdy rodzice dzieci w żłobku na Mariankach nie płacili 0 zł. Co to za brednie? Było taniej bo pozyskano na nowo wybudowany żłobek z programu unijnego fundusze na dofinansowanie do wypłat pracowników i co więcej m.in. dzięki temu czesne było niższe za dziecko iiiii uwaga czesne na Chmielnikach też było niższe… zdziwieni? A teraz czesne na Mariankach wynosi ponad 500 zł.  Twierdzicie, że gmina świecie powinna dofinansować prywatne żłobki…. jakie żłobki? jeśli powstał tylko jeden i to klub malucha taka prawda. A dlaczego bo wymogi są zupełnie inne A rozwiązań systemowych, ministerialnych dot. dofinansiwan do żłobków było brak dopiero od tego roku jest 400 zł i to nie dla wszystkich jak twierdzicie sprawdźcie.  Teraz to tylko wszyscy chcą aby ciągle coś dostawać nawet jak mają kasę na czesne w prywatnej placówce. Poza tym przecież tym różni się prywatna placówka od innych, że jest w nie lepiej , lepsze zajęcia dodatkowe i wyposażenie A niektórzy chcą otwierać interes prywatny i żeby odbiorcom dokładali bo nie będzie miał interesu i czeka go likwidacja A takie są prawa rynku. 

  9. Do info

    1 maja 2022 08:49

    Co z tego że teraz?

    Co z tego że teraz? porownujac czesne dwoch żłobków i tak była kolosalna różnica w płatnościach rodziców, a gmina jedna!!! zdziwionY? A w trzech.. różnica to tragedia…! skąd wiesz, że dzieci w klubie malucha są z wyboru, a nie dlatego, że nie starczyło dla nich miejsca w gminnym żłobku? Pewnie jesteś ojcem czy matką, który dostał miejsce  po znajomosci na mariankach… przepraszam w losowaniu ha ha ha ! Którego nikt nigdy nie widział bo losuje sobie sama dyrekcja! Jeszcze to ograniczenie myślenia nie wierze… i bijący egoizm.. na pewno masz miejsce na mariankach, postaw się w sytuacji rodzica który się nie dostał, a tego potrzebowal! i zarabia tyle co ty! i musi opłacać prywatne czesne, bo uwaga NIE MA INNEJ OPCJI, a nie jest to jego wyborem… tylko, że ty te pieniądze od gminy dostajesz i to jest ok bo twoje dziecko jest w publicznym żłobku, jak gmina da na prywatną placówkę to zieleniejesz, jakby z twojego dawali.. bo tobie mogą dać.. im już nie..

    • Info

      1 maja 2022 20:55

      Nie mam dziecka w żłobku na

      Nie mam dziecka w żłobku na Mariankach ani na Chmielnikach.  Ja po prostu patrzę na to z boku i o ile rozumiem rodziców,  że mają problem z powrotem do pracy to nie rozumiem, że ktoś otwiera nowy biznes i po ok. pół roku już ma pretensje do gminy , że nie dostaje dodatkowej kasy. Co więcej straszy rodziców, kiedy już oni wrócili do pracy , że z braku kasy zlikwiduje klub malucha i otworzy przedszkole dlaczego? bo mu się to lepiej opłaca. Może by tak wszystkie inne branże ustawiły się w kolejkę po dodatkowa kasę. Kiedyś był jeden żłobek i mamy byly zmuszone iść na urlop wychowawczy no ale przecież teraz jest lepiej niż kiedyś. Tylko, że kiedyś rodzice więcej uwagi poświęcali swoim dzieciom a teraz trzeba kupić lepsze mieszkanie, samochód , pojechać na kepszy urlop i wrzucić na fb.A czas dla dzieci ….?

    • Info

      1 maja 2022 23:07

      Nie mam dziecka w żłobku na

      Nie mam dziecka w żłobku na Mariankach ani na Chmielnikach.  Ja po prostu patrzę na to z boku i o ile rozumiem rodziców,  że mają problem z powrotem do pracy to nie rozumiem, że ktoś otwiera nowy biznes i po ok. pół roku już ma pretensje do gminy , że nie dostaje dodatkowej kasy. Co więcej straszy rodziców, kiedy już oni wrócili do pracy , że z braku kasy zlikwiduje klub malucha i otworzy przedszkole dlaczego? bo mu się to lepiej opłaca. Może by tak wszystkie inne branże ustawiły się w kolejkę po dodatkowa kasę. Kiedyś był jeden żłobek i mamy byly zmuszone iść na urlop wychowawczy no ale przecież teraz jest lepiej niż kiedyś. Tylko, że kiedyś rodzice więcej uwagi poświęcali swoim dzieciom a teraz trzeba kupić lepsze mieszkanie, samochód , pojechać na lepszy urlop i wrzucić na fb.A czas dla dzieci ….?

  10. Egoizm

    1 maja 2022 08:59

    Ludzie serio przeraża mnie to

    Ludzie serio przeraża mnie to?! was nie? na prawdę byłby to dla was taki problem, że gmina dofinansuje prywatną placówkę? dlaczego? przecież te miejsca są potrzebne! bez wsparcia, może przestać istnieć i 30 dzieci będzie bez miejsca w żłobkach.. ani trochę nie jest wam szkoda tych ludzi? to jest strasznie przerażające. 

    albo nie wiem to, że gmina obniży im czesne, albo zabezpieczy ich, że to czesne nie wzrośnie to też jest takie straszne? to wtedy będzie wam żal, że jednak nie wasze dzieci chodzą do klubu malucha? nie pojmuje tego sprzeciwu. 

    jeżeli ktoś uważa, że ta placówka jest lepsza, przy wyrównaniu czesnego będzie miał wybór… Nie oparty względami ekonomicznymi.. to chyba dobrze? powinno Być 100% poparcia!