Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Burmistrz uhonorował dwie wyjątkowe świecianki

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę, reprezentantkę kraju.

Udostępnij
W imieniu Katarzyny Wenerskiej nagrodę odebrała jej mama Elżbieta / Fot. nadesłane

OGŁOSZENIE WYBORCZE

REKLAMA

Czwartkowa sesja Rady Miejskiej w Świeciu rozpoczęła się od wydarzenia, którego nie zapisano w porządku obrad. Burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski wyróżnił dwie świecianki, o których w ostatnich miesiącach było głośno nie tylko w lokalnych mediach, ale także ogólnopolskich.

Reklama
Reklama

Jak podkreślał burmistrz, lepszej promocji miasta nie można sobie wymarzyć.

Jako pierwsza nagrodę odebrała Oliwia Raniszewska, obecnie studentka pierwszego roku medycyny.

Oliwia, która przygodę z edukacją rozpoczynała w Szkole Podstawowej nr 7 w Świeciu, znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie. Konkursowe jury doceniło jednak nie tylko jej świetne wyniki w toruńskim liceum, ale przede wszystkim zaangażowanie w badania nad zmianami skórnymi.

Reklama
Reklama

W październiku rozpoczyna studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

- Zachęcam do tego żeby wspierać edukację, zwłaszcza tę pozaszkolną - podkreślała Oliwia Raniszewska w swoim krótkim wystąpieniu. - W moim przypadku okazało się to kluczowe. W Polsce jest wiele programów, które dają możliwość rozwoju. Trzeba tylko ich poszukać.

Drugą nagrodę odebrała Elżbieta Wenerska, mama Katarzyny Wenerskiej, której umiejętności można było niedawno podziwiać w czasie siatkarskich eliminacji do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Reklama
Reklama

Wcześniej jej gra znajdowała uznanie kibiców przychodzących na mecze Jokera Świecie.

Ze względu na zobowiązania sportowe, Katarzyna Wenerska nie mogła osobiście pojawić się w Świeciu. Przesłała za to krótki film, w którym podziękowała za wyróżnienie.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (15)

 1. Rob

  29 września 2023 10:46

  Burmistrz to niech nam lepiej odda możliwość zakupu piwa po drugiej zmianie w korpo.

  • Adam

   29 września 2023 10:56

   No tak artykuł o wybitnych świeciankach a ciebie tylko piwo interesuje. Poza tym to nie burmistrz wprowadził zakaz tylko radni na wniosek grupy mieszkańców mieszkających koło sklepów monopolowych czynnych cala noc.

 2. Dino bagio

  29 września 2023 11:06

  Gdzie były konsultacje społeczne na temat zamknięcia sklepów monopolowych po 22!!! Tak wygląda demokracja według państwa radnych????? Słucham

  • Znający temat

   29 września 2023 13:14

   Decyzję podjęli demokratycznie wybrani radni, którzy są przedstawicieli mieszkańców całej gminy. Gdyby chcieli mogliby zakazać sprzedaży od 20.00. Nie podoba ci się, to startuj wyborach i zmień to prawo. Albo zrób zapas wódki i nie narzekaj.

 3. Citizen

  29 września 2023 13:32

  Brawo Kasia i brawo Oliwia 🙂

  Brawo też dla Burmistrza Krzysztofa Kułakowskiego 🙂

 4. Zdziwiony

  29 września 2023 13:44

  Nie zrobię zapasu wódki czy piwa tylko nie oddam na nich głosu. OT CO.

 5. Kris

  29 września 2023 14:50

  Gdzie można zobaczyć listę kto jak głosował imiennie?? Bo to chyba się należy obywatelom??? Żeby podziękować przy następnym wyborze!

 6. Mieszkaniec

  29 września 2023 15:50

  A co z Decznem?

  • Swieciak

   30 września 2023 07:37

   Komosa rośnie, ale kiedyś się zrobi

 7. Deni

  29 września 2023 16:25

  Jak to co… wyciszenie sprawy i już… wywóz śmieci za miliony gdzie? Gdzie wtedy radni byli?? Czy bez radni!!! Sklepy zamykać ludziom to wtedy kozaki!!

 8. Kobra

  29 września 2023 19:41

  Zdziwiony , a ty w ogóle chodzisz na wybory. Wiesz może kiedy są samorządowe. Suweren się znalazł.

 9. Dany

  29 września 2023 20:15

  Kobiety też głosują

 10. Bob

  30 września 2023 09:12

  Jak coś złego to zrobiła rada jak coś dobrego to zrobił burmistrz

 11. Opodatkować psy

  30 września 2023 10:18

  Największa promocje ma świecie jak uczestnicy blues festival wdepneli w psie odchody na trawie. Nawet oni zauważyli że miasto jest niesamowicie osr ane. Syfiarze którzy wyprowadzają swoje kejtry nie sprzątają ich odchodów. Gdzie człowiek depnie tam gówno. Chodniki posrane, trawa osrana i ten dworzec PKSu też cały osranym . Promujta świecie

 12. Riusz

  30 września 2023 12:52

  Widać że uchonorował też panią kandydatkę

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama