Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Burmistrz ukarał dyrektorkę Przedszkola nr 9 w Świeciu

Upomnienie z wpisaniem do akt, taka kara spotkała Joannę Pakułę, dyrektorkę przedszkola pod "Klonem" za niewykorzystanie wszystkich możliwości wyjaśnienia sprawy dotyczącej stosowania przemocy w stosunku do dzieci w tej placówce. To jednak nie kończy sprawy niewłaściwych relacji w przedszkolu.

Udostępnij
p-9-swiecie

REKLAMA

Czy to ostudzi emocje w świeckim przedszkolu, co do którego pracy zastrzeżenia mieli zarówno rodzice, jak i pracujący tam nauczyciele? Jeden z poważniejszych zarzutów dotyczył zastraszania i innych form stosowania przemocy w stosunku do dzieci. Poważny niepokój rodziców budziła też, niespotykana nigdzie indziej, rotacja pracowników. Miała mieć ona związek przede wszystkim z postawą dyrektorki placówki.

Reklama
Reklama

Radni dwukrotnie zajmowali się tą sprawą. Podczas listopadowej sesji stwierdzili, że dyrektorka nie wykorzystała wszystkich możliwości, aby wyjaśnić sprawę przemocy rzekomo stosowanej przez jedną z nauczycielek.
REKLAMA

Konsekwencją m.in. tej uchwały jest kara dla Joanny Pakuły.

- Podjąłem decyzję o ukaraniu dyrektorki przez upomnienie z wpisaniem tego do akt - mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Jest to konsekwencją tego, że nie wykorzystała wszystkich dostępnych możliwości wyjaśnienia sprawy stosowania przemocy wobec dzieci w podległej jej placówce.

Reklama
Reklama

To jednak nie jest jeszcze finał tej historii.
REKLAMA


Krzysztof Kułakowski postanowił wprowadzić audytora zewnętrznego, który uważnie przeanalizuje sytuację w Przedszkolu nr 9 w Świeciu.  

- Szukamy odpowiedniej osoby, która mogłaby się tego podjąć - mówi burmistrz. - Nie chodzi bowiem o jednorazową wizytę. Diagnoza ma się opierać na dłuższej obserwacji.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (24)

 1. Anonim

  10 grudnia 2021 11:43

  Tylko nagana? Za taką

  Tylko nagana? Za taką patologię?

 2. Neo

  10 grudnia 2021 11:57

  Powiadomcie Tvn Uwage to kara

  Powiadomcie Tvn Uwage to kara będzie adekwatna do czynu

 3. Anonimowy

  10 grudnia 2021 13:18

  Dawno powinno zdjąć się tą

  Dawno powinno zdjąć się tą dyrektorkę ze stanowiska. Przemoc fizyczna i psychiczna stosowana do dziecka a psychiczna do pracowników. Tam ludzie chodzą z łzami w oczach. Rodzice dzieci to niejednokrotnie widzą. O tym donoszono burmistrzowi. Kara nieadekwatna do czynu. 

 4. MaxiKazik

  10 grudnia 2021 13:20

  Jezu Chryste, co tam się

  Jezu Chryste, co tam się wyrabia!!!

 5. Cypis

  10 grudnia 2021 13:25

  Krzysio popraw sie . Widzisz

  Krzysio popraw sie . Widzisz co sie dzieje co ludzie mówią słyszysz. Brak słów i barbarzyństwo na własnym podwurku .. Co to da ?? Pani dyrektor powinna byc poddana badaniu u bieglych a nie audyt 

  • Fryz

   10 grudnia 2021 18:32

   Poprawić, to może nowy fryz

   Poprawić, to może nowy fryz prosto z Turcji…

   • Zazdro

    10 grudnia 2021 23:49

    Boli ?!:) zrób sobie tez 

    Boli ?!:) zrób sobie tez 

  • Noris

   11 grudnia 2021 05:11

   Tacy analfabeci się tu

   Tacy analfabeci się tu wypowiadają.Poziom tej dyskusji kreują właśnie takie szumowiny.

 6. KAMIKAZE

  10 grudnia 2021 14:51

  Wreszcie rusza maszyna która

  Wreszcie rusza maszyna która jest bardzo potrzebna w tej placówce. Audyt cóż, a może jeszcze raz zweryfikować oprócz dokumentów panią dyrektor w poprzednich miejscach pracy. O ile wiem to każdy pracodawca wystawia na koniec współpracy „cenzurkę” byłemu pracownikowi…

 7. ojciecc

  10 grudnia 2021 15:30

  przemoc wobec dzieci?? a

  przemoc wobec dzieci?? a rodzice co na to. 

  Jakbym sie dowiedzial ze to moje dziecko spotykalo to bym jej rece i nogi polamal nie patrzac na nic.

  • Gość

   10 grudnia 2021 17:05

   Najpierw to dziecko wychowuj

   Najpierw to dziecko wychowuj żeby się zachowywało a nie ma za ciebie to szkoła zrobić… Wielkie wymagania a dzieciaki niewarte

   • Olo

    10 grudnia 2021 17:42

    To ty mendo dzieci za złą

    To ty mendo dzieci za złą atmosferę w przedszkolu oskarżasz fuj fuj

 8. Pikus :)

  10 grudnia 2021 19:07

  Kiedys to przedszkole bylo

  Kiedys to przedszkole bylo najlepsza placowka w swieciu … Pani dyrektor Gosia to to byl ktos ! 

  • Pomoc kuchenna

   10 grudnia 2021 23:35

   Ktoś kto wyleciał za

   Ktoś kto wyleciał za poprzedniego burmistrza i ktoś kto traktował przedszkole jak swój folwark.Jadło przygotowywane na prywatne imprezy z kuchni przedszkolnej to też ktoś.Najlepsza dyrektorka tego przedszkola to Pani Szuproczycńska a reszta to dno.

  • Coś

   11 grudnia 2021 04:14

   Wiadomo, odezwało się zło,

   Wiadomo, odezwało się zło, które najbardziej zaszkodziło tej dobrej placówce.

 9. Kamazwr mi

  10 grudnia 2021 19:19

  Co da audyt ? Przyjdzie

  Co da audyt ? Przyjdzie audytor poobserwuje jak wspaniale się zwraca dyrektorka do dzieci czy pracowników. Jak zamknie drzwi za sobą tego już nie zobaczy. Dyrektor tak samo jak pracownik nauczyciel powinien mieć nieposzlakowaną opinie.. tutaj jest wpis do akt osobowych. Powinna być dymisja ze stanowiska! 

 10. druga strona medalu

  10 grudnia 2021 21:36

  Nauczyciele nie sa

  Nauczyciele nie sa przygotowani do coraz większej ilości dzieciaków z różnymi trudnościami. Nie mają pomocy. Są często sami na polu  bitwy. 25 dzieci w grupie jedna pani, wystarczy kilka maluchów, które sprawiają dużo trudności i po hymnie. Są rodzice którzy tak się intersuja swoimi dziecmi, że jak nauczyciel prosi zeby pojsc do poradni psychologicznej  to sa oburzeni. Przedszkole ma wychowac ich dzieci. A gdzie dom? Niektore dzieci sa przyprowadzane po 6tej a odbierane w momencie zamykania przedszkola. Dojdzie do domu „siusiu,paciorek i spac”. Dobrze ze przedszkole nie jest czynne w sobote i wniedziele . 

 11. Jaki

  11 grudnia 2021 04:39

  A może by prześwietlić osoby

  A może by prześwietlić osoby wnoszące skargę. Jakie mają długie paluszki do pewnych spraw. Noooo, może coś należy spytać się pani kucharki, która poszukała wsparcia u p. Grażyny- koleżanki? Jakie gówno, że najpierw żebrze się o pracę dla mężulka, a później wysyła członków rodziny na skargę  do p. Burmistrza, bo był kolegą z klasy. Wstyd jak nic! To rozwydrzone siedlisko żmij, które wyhdował wspaniały , pierdzący w stołek p. F!!!!!!. Zmarnowane przedszkole!!!!

  • O...

   12 grudnia 2021 00:47

   Komentarz o 4.3o? No to chyba

   Komentarz o 4.3o? No to chyba dyrekcja lub znajomi dyrekcji piszą.  Ktoś się boi i ma problemy ze snem? Kto komu powiedział czy się pożalił to nie ważne,  ważne jest to czy to prawda? Widocznie jest ze próbuje się oczerniać osoby, które mówią oficjalnie co się dzieje w przedszkolu…. ta pani nigdy nie powinna wygrać konkursu mając taka opinię w poprzedniej placówce;-)

  • Facet

   12 grudnia 2021 22:39

   Jakbym znał p.Grażynę też bym

   Jakbym znał p.Grażynę też bym z chęcią z nią porozmawiał ale nie znam… szkoda….. 🙁 

 12. XxxMonika

  11 grudnia 2021 06:46

  Czyli jak zawsze znowu

  Czyli jak zawsze znowu zamiecione pod dywan , nagana trafia do akt żeby tylko nie było że nic nie zostało zrobione a teraz ładnie poczekacie żeby poprostu wszystko ucichło! Pan Dyrektor dalej będzie robić co robiła tylko z dodatkowym szyderczym uśmiechem na twarzy.

 13. Ktoś

  11 grudnia 2021 12:48

  Moja mama tam pracuję i ma

  Moja mama tam pracuję i ma koleżanki które odeszły z pracy i rozmawia z nimi co się dzieje.

 14. W.M.

  11 grudnia 2021 16:46

  To przedszkole kojarzy mi się

  To przedszkole kojarzy mi się z tekstem usłyszanym przez uchylone drzwi ,gdy czekałem na swoje dziecko. -„ale bym mu  najebała na dupę „. Mówiła to jedna pani do drugiej do drugiej u Maluchów !!!

 15. BELZEBUB

  12 grudnia 2021 22:54

  Czytają komentarze do

  Czytają komentarze do artykułu widać jak jest silna zmiana pokoleniowo-przepisowa w oświacie. Tak jak w każdej pracy nie można być osobą słabą psychicznie, problemy osobiste trzeba zostawiać przed wejściem do placówki. Pozbywanie się kłopotów osobistych poprzez wyżywanie na słabszych jednostkach jest przykładem braku jakiejkolwiek odpowiedzialności i poszanowania pracy podległych pracowników. Obrońcą ich praw jest Burmistrz, który niebezpodstawnie ukarał Panią Dyrektor, a każdy kto uważa się za krzywdzonego szuka pomocy na różne sposoby i puka do różnych drzwi. Dąży do uzyskania szacucnku dla własnej pracy czy to złe?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi świeckiemu. Dotyczy ona modernizacji drogi w Terespolu Pomorskim.

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Zdaniem prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, Wda Świecie jest faworyzowana przy podziale dotacji na kluby sportowe. Nie zgadza się z tym Krzysztof Kosecki, prezes...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Dzień Myśli Braterskiej to święto jedności i przyjaźni. Harcerze z pięciu gmin powiatu, zarówno ci najmłodsi, jak i seniorzy, świętowali w sobotę podczas spotkania...

Wiadomości

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi świeckiemu. Dotyczy ona modernizacji drogi w Terespolu Pomorskim.

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Czy Sebastian Krupa będzie poważnym konkurentem dla Marka Topolińskiego, obecnego wójta gminy Świekatowo? Przekonamy się o tym podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia.

Styl życia

W piątek wręczono nagrody w drugiej edycji konkursu "Drzewo Roku Ziemi Świeckiej 2023". Główną nagrodę otrzymała Kaja Silarska, która zgłosiła do konkursu dąb Graf...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama