Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

To była kosztowna chwila nieuwagi. Nowe informacje policji o potrąceniu pieszej

Policja podaje nowe informacje w sprawie potrącenia przez samochód kobiety na przejściu dla pieszych w Nowem. Do zdarzenia, przypomnijmy, doszło we wtorek wieczorem.

Udostępnij

Jak już informowaliśmy (patrz artykuł poniżej), we wtorek tuż przed godz. 21.00 na ul. Bydgoskiej, niedaleko Banku Spółdzielczego w Nowem, auto potrąciło pieszą.

Za kierownicą seata leona siedziała 44-letnia mieszkanka powiatu świeckiego.

- Kobieta kierująca seatem nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych 19-latce. Została za to ukarana mandatem w wysokości 3 tys. zł - wyjaśnia mł. asp. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, po tym, jak policjanci dostali informację z grudziądzkiego szpitala, że obrażenia 19-letniej mieszkanki Nowego nie są aż tak poważne, jak początkowo się wydawało. Wczesniej podejrzewano, że ma złamaną nogę.

- Gdyby doszło do poważniejszych naruszeń narządów ciała, na pewno nie skończyłoby się tylko na mandacie dla sprawczyni - zaznacza Damian Ejankowski.

44-latka prowadząca seata była trzeźwa.

Poniżej galeria zdjęć.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (8)

 1. Kierowca

  17 sierpnia 2022 14:54

  bo w Nowem kierowcy zamiast

  bo w Nowem kierowcy zamiast patrzeć przed siebie , oglądają sie na boki czy ktoś znajomy nie pomyka chodnikiem. W Nowem sa bardzo słabi kierowcy 

  • Anonim

   17 sierpnia 2022 17:15

   Tak w szczególności wieczorem

   Tak w szczególności wieczorem kierowco z bombowca 

  • Waldy

   18 sierpnia 2022 15:33

   A Jarek K. o tym wie? 

   A Jarek K. o tym wie? 

 2. Nowski Holender

  17 sierpnia 2022 20:13

  Jakoś za granicą no w takiej

  Jakoś za granicą no w takiej holandi nie ma z tym problemu.. Nawet 2-3 min się czeka bo rowerzyści jada.  Ida piesi też się czeka.  Stoją przy pasach też się zwalnia…. Zapraszam do Holandi.  Tu polacy by się nauczyli jazdy kulturalnej.  Nikt nikogo. Nie goni.  Nikt nie zatrąbi.  Czy to polskie blachy czy to holenderskie.  Pozdrawiam 

  • Tomzik

   17 sierpnia 2022 22:28

   Jeździć 100km/h autostradą, 

   Jeździć 100km/h autostradą,  bo jakieś eko-cymbały tak sobie wydumały? Dziękuję, nie skorzystam. 

 3. Nowianie

  17 sierpnia 2022 20:38

  widocznoe w Nowem nie ma

  widocznoe w Nowem nie ma kontroli , samochody jezdza jak chcą , pijaki pija na rynku i za zamkiem , widocznie to burmistrza elektorat skoro nic z tym nie robi . sobota wieczór a pijaków tyle ze przejść sie nie da swobodnie po mieście 

  • Użytkownik

   18 sierpnia 2022 00:14

   Co mają pijący do kierowców??

   Co mają pijący do kierowców?? Przecież ich tam nie było wtedy.. 

 4. Obserwator

  17 sierpnia 2022 21:52

  A ja się pytam czy z

  A ja się pytam czy z Grudziądza szybciej by nie była karetka niż z Osia? 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama