Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

"Byłem w szoku". Jak kierowca passata tłumaczył się ze spowodowania śmiertelnego wypadku i swojej ucieczki

Prokuratura przesłuchała 32-latka, który w ubiegłą niedzielę prowadził volkswagena passata. Na drodze między Osiem a miejscowością Radańska samochód zderzył się z motorowerem, kierowanym przez 16-letniego mieszkańca Osia. Chłopak zginął.

Udostępnij
czolo-3a

O tragedicznym wypadku, do którego doszło w niedzielę 10 lipca około godz. 16.20 w miejscowości Radańska (gmina Osie) pisaliśmy kilkakrotnie (patrz teksty poniżej).

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek przesłuchano wszystkich trzech mężczyzn jadących tego feralnego dnia volkswagenem passatem.

Przypomnijmy, że po zderzeniu z motorowerem, który prowadził 16-letni Patryk, mieszkaniec Osia, dwóch z nich, 32 i 45-latek, uciekło, a jeden, 32-latek, z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala. Nastolatek, mimo reanimacji, nie przeżył.

Reklama
Reklama

- Z miejsca wypadku oddalili się kierowca passata i jeden z pasażerów. Pasażera zatrzymano po paru godzinach w Osiu. Dłużej trwały poszukiwania kierowcy - wyjaśnia Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu.

Kierowca volkswagena został zatrzymany w poniedziałek około 5.00 rano przez patrol policji w Zalesiu Szlacheckim (gmina Lniano), gdy szedł poboczem drogi.

Poszukiwania trwały prawie 13 godzin.

Reklama
Reklama

- Tłumaczył się, że uciekł, bo był w szoku i nie wiedział, co robi - mówi Janusz Borucki.

Motorower, którym jechał 16-letni Patryk / Fot. OSP Osie

Ustalenie wiarygodnych okoliczności wypadku utrudnia fakt, że nie było żadnych innych świadków poza trzema mężczyznami z passata, a 16-latek nie żyje.

Reklama
Reklama

Z powodu mokrej nawierzchni nie było też śladów hamowania, które pomogłyby ustalić więcej szczegółów.

- Z relacji kierowcy wynika, że po wjechaniu na wzniesienie drogi, zobaczył nagle nadjeżdżający motorower. Twierdzi, że się wystraszył, że uderzy w niego na śliskiej nawierzchni, więc odbił samochód w drugą stronę, ale wpadł w poślizg i doszło do zderzenia - relacjonuje prokurator.

W chwili zatrzymania 32-letni kierowca passata był trzeźwy. Czy tak było w chwili tragicznego zdarzenia? Wiadomo, że obydwaj pasażerowie byli pod wpływem alkoholu.

Reklama
Reklama

W ustaleniu tego faktu istotne będą zeznania jego kolegów.

Kierowcy volkswagena postawiono zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku oraz ucieczki i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. Nawet, jeśli sam nie był w stanie tego zrobić, mógł przecież wezwać służby ratunkowe.

Został atresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Reklama

Czy 45-letniemu pasażerorowi, który uciekł razem z nim również zostanie postawiony zarzut nieudzielenia pomocy?

- Na razie trudno na to odpowiedzieć. Pytanie, czy byłby w stanie jej udzielić, biorąc pod uwagę, że był pod wpływem alkoholu - mówi Janusz Borucki.

Nie zmienia to faktu, że podobnie, jak kierowca auta, mógł wezwać pomoc.

Wszyscy trzej mężczyźni przebywali czasowo w gminie Osie, byli tu zatrudnieni. Jak ustaliliśmy, wbrew dość potocznej opinii, wyrażanej m.in. w pytaniach do redakcji, za kierownicą volkswagena nie siedział obywatel Ukrainy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama