Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Chciał zarobić na dobrym uczynku i pewnie dlatego dał się głupio oszukać

O tym, że trzeba być czujnym na każdym kroku przekonał się pewien kierowca, który postanowił wspomóc mężczyznę proszącego o pomoc. W zamian na pieniądze na paliwo i jedzenie otrzymał rumuńską walutę. Niestety nie udałoi mu się jej wymienić na złotówki.  

Udostępnij
zlodzoej-35

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na stacji paliw w Warlubiu. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego mieszkańca Warszawy, około godziny 14.00 został zaczepiony przez mężczyznę obcej narodowości, który prosił o pieniądze na paliwo i jedzenie. Dodał również, że jego sytuacja jest na tyle trudna, ponieważ ma w swoim samochodzie żonę i małe dziecko.

- W zamian za 850 zł chciał przekazać 2000 lei rumuńskich, co stanowi około 2 tys. złotych - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu. - Po wymianie walut mężczyzna odjechał. Po tym fakcie pokrzywdzony 40-latek zorientował się, że banknot, który przekazał mu sprawca oszustwa został wycofany z użytku.

Mężczyzna od razu zgłosił oszustwo dyżurnemu komendy w Świeciu, który skierował patrol mundurowych w poszukiwaniu za sprawcą. Policjanci Komisariatu Policji w Nowem przy bramkach wjazdowych na A1 zatrzymali podejrzane auto. Jak się okazało, podróżowało nim dwóch mężczyzn w wieku 30 i 42 lat, a nie rodzina z dzieckiem. Oszuści zostali zatrzymani, a pieniądze odzyskane.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (9)

 1. Olo

  15 czerwca 2022 14:31

  Ludzie są jednak nienormalni

  Ludzie są jednak nienormalni że dają się zrobić na takie numery w dzisiejszych czasach.

 2. Anonim

  15 czerwca 2022 14:40

  Dlaczego od razu  głupio???

  Dlaczego od razu  głupio???

  Zwykły odruch i pomoc. 

  • czytelniczka

   15 czerwca 2022 14:52

   Jaka pomoc, zwykły warszawski

   Jaka pomoc, zwykły warszawski cwaniaczek który za 850 zł chciał skasować 2000 zł. To jest pomoc? 

   • Jan

    15 czerwca 2022 16:03

    Dokładnie tak, nie ma tu nic

    Dokładnie tak, nie ma tu nic z pomocy a zwykła lichwa, która w Polsce jest karalna.  Działalność polegającą na wymianie walut chyba jest działalnością regulowaną.

 3. Olo

  15 czerwca 2022 14:59

  Dokładnie koleś przeliczyl

  Dokładnie koleś przeliczyl myślał że zarobi proste…a potem zonk i na policję że chciał pomóc he he

 4. Yebać konfitury

  16 czerwca 2022 07:33

  Zarobkowicz konfident 

  Zarobkowicz konfident 

 5. Siara z Kilera był w Warlubiu?

  16 czerwca 2022 07:37

  Jak pamiętam Siara szukał

  Jak pamiętam Siara szukał 2000lei by odebrać kontener ze złotem ,niestety numer był ten sam bo załatwili mu 2x 1000 hahahaha  pośmiać się można z każdej sytuacji. 

  • Anonim

   16 czerwca 2022 07:48

   Nie Siara tylko Kiler i nie

   Nie Siara tylko Kiler i nie lei tylko peso.

 6. Genek Jabłuszko

  16 czerwca 2022 07:39

  DOBRY UCZYNEK !!!!!!!!!!  HA

  DOBRY UCZYNEK !!!!!!!!!!  HA HA HA  qurva gdzie tu jest dobry UCZYNEk !!Chciał zarobić , nie wyszło !!! Ale za to wyszło z niego parówiarstwo !!!!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama