Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Co drugi skontrolowany kierowca zapłacił mandat

Posypały się mandaty za zbyt szybką jazdę. W ubiegły piątek policjanci ze Świecia prowadzili działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości".

Udostępnij
kontrola-predkosci

Policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a co za tym idzie, zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.

Na funkcjonariuszy drogówki można się było natknąć przede wszystkim w miejscach o dużym natężeniu ruchu, o których wiadomo, że zdarza się tam kierowcom zbyt mocno naciskać na pedał gazu.

Kaskadowy pomiar to nic innego, jak pomiar prędkości w kilku miejscach na tej samej drodze, w tym samym czasie.  

- W działaniach wzięło udział 12 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 72 pojazdy - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - 39 kierujących nie stosowało się do obowiązujących ograniczeń prędkości, w związku z czym sprawcy wykroczeń musieli liczyć się z konsekwencjami - dodaje.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Jacek

    19 lipca 2022 09:37

    Za mało takich kontroli

    Za mało takich kontroli

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama