Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Co stanie się ze zrujnowanym pomostem koło świeckiego zamku? Miasto odpowiada

Zarówno wodniaków, jak i pozostałych mieszkańców lubiących spacerować brzegiem Wdy, niepokoi stan drewnianego pomostu. Czy jest szansa, że zostanie naprawiony?    

Udostępnij
pomosta-nad-wda

Wiosna, jak chyba żadna inna pora roku, zachęca do spacerów. Soczysta zieleń i ciepłe promienie słońca dają upragnione wytchnienie od zimy i trosk dnia codziennego.

Chociaż świecki zamek jest na razie zamknięty z powodu przebudowy, to i tak wiele osób pojawia się w tej okolicy, chociażby po to, aby nacieszyć oko widokami, jakie oferuje dolina Wdy. Uwadze spacerowiczów nie uszedł pomost znajdujący się w sąsiedztwie zamku.

- Wiele desek jest już całkowicie spróchniałych - zauważa pana Adam. - Natomiast część prostopadła do kładki jest praktycznie zanurzona w wodzie i gdyby chciał z niej skorzystać np. jakiś żeglarz, to nie ma to szans ze względu na jej fatalny stan i pochylenie. Dlaczego nikt tego nie naprawi? - pyta nasz Czytelnik.

Miasto zapewnia, że to się zmieni i to niedługo.

- Myślę, że kładka zyska zupełnie nowy wygląd najdalej za miesiąc - deklaruje Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. - Odpowiednie dyspozycje w tej sprawie zostały już wydane - dodaje wiceburmistrz.

Sprawdzimy za miesiąc, czy gmina dotrzymała słowa.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (13)

 1. gad

  31 maja 2022 11:34

  Bogaja spali w kominku.

  Bogaja spali w kominku.

 2. Rafi

  31 maja 2022 12:00

  Odmaluja i puszcza Wdą na

  Odmaluja i puszcza Wdą na Wisłę xD

 3. Rai

  31 maja 2022 12:20

  Może przy okazji można by

  Może przy okazji można by postawić kilka ławek na wale . Spacerowicze  w drodze do zamku chętnie usiądą, aby podziwiać okolicę.

  • Tex

   31 maja 2022 18:16

   Dobże gada polać mu !!!

   Dobże gada polać mu !!!

 4. **** *** * ****

  31 maja 2022 12:39

  Przetarg szybko trzeba

  Przetarg szybko trzeba ogłosić. Wygra za najniższą cenę ukochana firma pana burmistrza KZ-Bud. Następnie po zdjęciu starych desek dojdą roboty dodatkowe i burmistrz przekona radę miasta, że trzeba dorzucić wykonawcy pół miliona złotych, bo przed zdjęciem desek nikt nie wiedział, co jest pod spodem. Po pół roku KZ-Bud zarząda kolejnego miliona złotych, bo przecież podrożały gwoździe i deski, a wojna na Ukrainie cały czas trwa i jeszcze pracownicy choruja na jesienny katar. Opzycja będzie grzmiała żeby nie dawać ani złotówki. Radna Karolewska będzie przekonywać że trzeba dać, bo wszyscy chcą by Świecie piękniało. W głosowaniu POkemony poprą OPS i rada dorzuci z kasy podatników kolejną bańkę. Radny Woźniak z radnym Piotrowskim przeprowadzą gruntowną kontrolę inwestycji. Napiszą po kontroli sążnisty raport, którego burmistrz nie podpisze. I tak zabawa trwa.

  • Spectro

   31 maja 2022 13:45

   A na koniec, jak co roku,

   A na koniec, jak co roku, dostaniemy w drzwiach kopertę a w niej zaś wyższy podatek za metr dzierżawy, bo trzeba jakoś dziurę załatać.

  • Emeryt

   31 maja 2022 15:37

   Bardzo trafna i sugestywna

   Bardzo trafna i sugestywna diagnoza funkcjonowania naszej świeckiej władzy ( burmistrza i UM ) oraz radnych, jak w Pisolandii , tylko w terenowej skali: 

 5. Gosc

  31 maja 2022 16:28

  Fajnie, mostek w takim

  Fajnie, mostek w takim miejscu się przyda. A wam narzekacze sugeruje brać coś na rozwolnienie, bo zwieracze nie dają rady. 

 6. Świeciak

  31 maja 2022 17:34

  Na kładkę przerobic

  Na kładkę przerobic

  • Leszek

   31 maja 2022 18:12

   Nie głupi pomysł 

   Nie głupi pomysł 

 7. Trasa

  31 maja 2022 19:04

  Przez rzekę mostek dla

  Przez rzekę mostek dla pieszych! 

 8. robotnik

  1 czerwca 2022 09:49

  Wprowadzić zakaz cumowania od

  Wprowadzić zakaz cumowania od 20 do 8

 9. Polo

  1 czerwca 2022 18:54

  Co stanie się niebawem z

  Co stanie się niebawem z mostem jadąc na Glogowko. Zniknęły tablice ograniczajace ciężar przejeżdżających samochodów. Teraz jadą tam Tury i inne bardzo ciężkie załadowane kamieniami ciężarówki a most aż trzeszczy i ciekawe że nikt tego nie widzi. Bardzo dziwne znowu będziemy jeździć przez Orzechowo żeby dojechać na działki czy do domu. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama