Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Co za bezmyślność. Ktoś wypalił dziury w sztucznej nawierzchni boiska w "piątce"

W kilku miejscach ktoś wypalił sztuczną nawierzchnię na boisku SP nr 5 w Przechowie. Niestety akty wandalizmu w tej okolicy nie są rzadkością. Jednak nigdy wcześniej nikt nie wpadł na tak niemądry pomysł, żeby podpalać sztuczną trawę.

Udostępnij
Wypalone miejsca w sztucznej nawierzchni boiska / Fot. FB

OGŁOSZENIE WYBORCZE

- Zniszczoną nawierzchnię zauważył w poniedziałek nasz wuefista - mówi Ilona Jaworska-Manikowska, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Przechowie. - Podpalenia musiały mieć miejsce w miniony weekend.

Kompleks sportowy przy "piątce" nie jest zamykany na weekend. Ma on służyć nie tylko uczniom, ale też okolicznym mieszkańcom. W końcu szkoła nosi imię Polskich Olimpijczyków.

Niestety, nie wszyscy doceniają to, że mogą korzystać z nowoczesnego i dobrze wyposażonego obiektu.

- Zwykle pan woźny rozpoczyna tydzień pracy od pozbierania butelek i puszek po piwie oraz innych śmieci pozostawionych przez osoby "biesiadujące" na trenie należącym do szkoły - ubolewa zastępca dyrektora.

Akty wandalizmu zdarzały się już wcześniej, ale ten jest najpoważniejszy.

Nie wiadomo, w jak sposób wypalano sztuczną trawę. W zasadzie nie ma to większego znaczenia. Liczą się skutki bezmyślnej zabawy i to, co mogłoby się stać, gdyby ogień się rozszerzył.

- Chcemy jeszcze bardziej uczulić społeczność szkolną i mieszkańców, aby mieli na uwadze mienie, które jest niszczone w tak niemądry sposób - podkreśla Ilona Jaworska-Manikowska.

Oburzenia nie ukrywa radny Sebastian Glaziński, który prowadzi na Facebooku kampanię społeczną "Stop aktom wandalizmu w gminie Świecie".

- Boiska przyszkolne mają służyć wszystkim. Jak widać, niektórzy nie potrafią uszanować naszego wspólnego dobra - mówi Sebastian Glaziński.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (9)

 1. Przechowiak

  19 września 2023 17:15

  Miasteczko jest blisko i to jest największa tragedia Przechowa.

 2. Mieszkaniec

  19 września 2023 17:17

  To prawda.Kamery przyszkolne i ukarać wandali.

 3. wski

  19 września 2023 18:19

  Gdzie monitoring. Wywiesić kilka kamer i będzie spokój

 4. sdfsd

  19 września 2023 19:43

  To pewnie z tych odważnych kozaczków z malutkimi mhmmm 😀 Ćpunki zasrane

 5. Wasyl

  19 września 2023 19:56

  W wakacje dzieci i młodzież jeździła hulajnogami elektrycznymi po tartanie bieżni przy szkole nr 8 i nikt im nie zwracał uwagi,często wlaściciele psów wypuszczają jena terenie boiska i też nikt z tym nic nie robi.

 6. Dino bagio

  19 września 2023 20:23

  Oddzielić miasteczko murem od reszty miasta

 7. Do dino bagio

  19 września 2023 20:28

  Chyba od reszty społeczeństwa.. gdzie miasteczko tam zdrady, kłótnie, wandalizm i jeden wielki problem. Piona!

 8. Ziomal

  20 września 2023 06:33

  Ty Przechowiak przestań wypisywać bezpodstawne oskarżenia że to młodzież z Miasteczka to zrobiła, raczej twoi ziomale z Przechowa, nieraz widziało się właśnie młodzież z Przechowa jak grają tam w piłkę, wielu z nich najpierw w parku obalali browary, widać z daleka puszki walające się przy ławkach w parku, twoi ziomale też przychodzili na Miasteczko w odwiedziny do kumpli i zostawiali po sobie pomazane farbami ordynarne grafiti i to w miejscach nowych przejść podziemnych, bo im wolno bo kto ich rozpozna jak są nietutejsi, z boiska też korzystają dorośli mieszkający tymczasowo w Przechowie. Ty przechowiak nie masz dowodów ,opamiętaj się.

 9. Ania

  20 września 2023 11:51

  Pamiętam czasy jak przechowiaki obsrane uciekali ze strachu przed miasteczkiem to były czasy

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama