Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Covid-19. Tłumy pacjentów na nocnych i niedzielnych dyżurach. Nowy Szpital: Korzystajcie też z lekarza rodzinnego

Około 300 pacjentów tygodniowo korzysta z nocnej i świątecznej opieki w Nowym Szpitalu w Świeciu. To efekt dużej liczby zachorowań, między innymi na koronawirusa.

Udostępnij
143699611_s

REKLAMA

Jak argumentuje Nowy Szpital, nocna i świąteczna opieka zdrowotna to pomoc doraźna, gdzie można uzyskać poradę lekarską, ale dalsze leczenie i kontrole powinny się odbywać u lekarza rodzinnego.

Reklama
Reklama

- Dlatego chcielibyśmy przypomnieć, że przy szpitalu w Świeciu działa również poradnia podstawowej opieki zdrowotnej. Od poniedziałku do piątku jest tam dostępny lekarz rodzinny, gdzie pacjenci mają zapewnioną bardziej kompleksową opiekę - mówi Przemysław Leśniewski, prezes Nowego Szpitala w Świeciu.
REKLAMA


Lekarz rodzinny przyjmuje dorosłych i dzieci.

- Pacjenci mają zapewnione porady lekarskie, skierowania na badania czy do specjalistów. Poradnia realizuje też program szczepień ochronnych, zleca leczenie uzdrowiskowe czy rehabilitację - wymienia Marta Pióro, rzecznik Grupy Nowy Szpital.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Do poradni podstawowej opieki zdrowotnej można się zapisać w głównej rejestracji szpitala lub poprzez internetowe konto pacjenta na stronie pacjent.gov.pl.

Rejestracja i informacja o poradni podstawowej opieki zdrowotnej przy szpitalu w Świeciu pod nr tel. 41 240 16 30.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (19)

 1. Swiecianka

  22 listopada 2021 10:33

  To co dzieje się w tym

  To co dzieje się w tym szpitalu to prawdziwy koszmar dla pacjentów. Brak kompetentnego personelu, brak jakiejkolwiek rzetelnej informacji dla pacjenta na oddziale, opryskliwa kadra pielegniarska i lekarska. Bez komentarza..

  • Kolumb

   22 listopada 2021 10:52

   Ameryki nie odkryłaś 😛

   Ameryki nie odkryłaś 😛

  • salowa

   22 listopada 2021 12:06

   Koszmar, to jest wtedy, gdy

   Koszmar, to jest wtedy, gdy czyta się takie wypociny. Jestem przekonany, że gdybyś ty i tobie podobni zatrudnili się w szpitalu, natychmiast nastąpiła by poprawa. Puknij się w dzbanek i nie marudź., bo to jedyne co ci „wychodzi”.

   • Pa tola

    22 listopada 2021 13:22

    Po twoich wypocinach widac,

    Po twoich wypocinach widac, ze przedmowczuni ma racje, puknij sie w pusty dzban i do roboty bo macie obsrane kible

 2. Szalona

  22 listopada 2021 10:53

  ” Korzystajcie też z lekarza

  ” Korzystajcie też z lekarza rodzinnego” – to żart jakiś? Przecież w 'Zielonej” to paniusie z recepcji segregują pacjentów jak w Auschwitz. Ważniejsze od lekarzy, bo to im trzeba się wytłumaczyć co dolega i ewentualnie zarejestrują lub nie. Szczególnie gdy chory dzwoni. Oj rozpasało się towarzystwo, rozpasało.

  • 72+

   22 listopada 2021 12:10

   Nie Szalona, lecz głupia.

   Nie Szalona, lecz głupia. Właśnie wrociłem z Zielonej i oświadczam, że zastałem obsłużony, tak, jak trzeba.

   • Anonim

    22 listopada 2021 14:36

    72 + coś tam a czytać ze

    72 + coś tam a czytać ze zrozumieniem problem, masakra.

   • Nospa

    23 listopada 2021 00:07

    A z mojej strony szacun dla

    A z mojej strony szacun dla Pan rejstratorek z zielonej przychodni.To one stoją na pierwszej lini odpowiedzialnosci za zdrowie pacjentow pracujac pewnie za pisowskie minium.One maja najteudnieszy etap segregacji pacjentow wedlug narzuconych im schematow i procedur .ciagle narazone na zlosci i zdenerwowanie pacjentow ktorzy nie otrzymaja pomocy po ktora sie zwracają.Lekarza na dyzur w rejstracji posadzic ! Niech on decyduje komu lekarz na dzis a komu za 3 dni .

    • nn

     23 listopada 2021 06:26

     oj za takie minimum to ja tez

     oj za takie minimum to ja tez bym sie pohandryczyl z pacjentami 

  • Marta

   22 listopada 2021 15:33

   Nie ewentualnie zarejestrują

   Nie ewentualnie zarejestrują tylko będą wiedziały czy sytuacja wymaga pilnej wizyty czy ewentualnie może być zarejestrowany pacjent na termin. Proszę pamiętać że do lekarza nie tylko idzie się z nagła sprawa ale też po sprawy które mozna zaplanować na terminowa wizytę. Proszę wierzyć że pytania co dolega nie padają z naszej ciekawości. Pamiętnika nie piszemy. Chcemy odpowiednio regulować ruchem chorych aby pilniejsze wizyty były na ten sam czy na następny dzień.  

  • Gość

   22 listopada 2021 16:12

   Rozpasało to się towarzystwo

   Rozpasało to się towarzystwo w takich komentarzach jak Twój. 

  • Gość

   22 listopada 2021 16:13

   Rozpasało to się towarzystwo

   Rozpasało to się towarzystwo w takich komentarzach jak Twój. 

 3. świeciak

  22 listopada 2021 10:58

  Są różne opinie o Nowym

  Są różne opinie o Nowym Szpitalu byłem z synem na SOR z urazem nogi lekarz nas przyjął choć mógł odesłać na SOR dziecięcy do Grudziądza kompleksowo zdiagnozował syna ratownicy też byli ok.

  • gość

   22 listopada 2021 11:11

   SOR a niedzielna i świąteczna

   SOR a niedzielna i świąteczna przychodnia to zupełnie co innego

  • Nn

   22 listopada 2021 12:21

   Dokładnie. Ja miałam podobną

   Dokładnie. Ja miałam podobną sytuację 2 lata temu. Lekarz również mógł nas odesłać z urazem głowy do Grudziadza, a tymczasem fachowo zajął się synkiem. Był to o ile dobrze pamietam doktor Kłysiński. Reszta personelu na sorze również baaardzo mila. 

 4. Arkadiusz

  22 listopada 2021 12:31

  Kochani mimo złowrogiej i

  Kochani mimo złowrogiej i negatywnej postawy ludzi względem Nowego Szpitala i usług przez niego świadczonych też parę razy żona była z dziećmi i fachowo została udzielona jej porada lekarska tudzież założenie szwu RTG itp zero naruszenia zero opryskliwości coś się polepszyło a niektórzy mówią lekarze są super.

  Wiadomo ktoś miał zły dotyk uraz względem tego Szpitala i personelu to będzie piętnował go latami.

 5. Mina

  22 listopada 2021 12:54

  Kilkukrotnie korzystałam z

  Kilkukrotnie korzystałam z nocnej opieki w szpitalu i nie mam dobrych wrażeń z tych wizyt. Jeśli chodzi o dzieci to właściwie nic nie stwierdzano i kazano mi czekać na rozwój sytuacji. W moim przypadku dostała antybiotyk, ale już zwolnienia lekarskiego nie, a to jest niezgodne z prawem (!). Odsyłanie po zwolnienie do lekarza rodzinnego to właśnie tworzenie kolejek panie dyrektorze, które tak bardzo wam przeszkadzają. Nie da się już brać kasy i mieć puste korytarze lub wcale nie wystawiać lekarza na dyżur, a tak już przecież było. Może zielona przychodnia nie działa idealnie, ale życzę szpitalowi, aby choć w połowie zorganizował pracę tak skutecznie jak tam. 

 6. Katar

  22 listopada 2021 23:38

  A moje doswiadczenie jest

  A moje doswiadczenie jest takie.Dlugi czas oczekiwania przyjecia w sor mimo pustych kwaterek oddzielonych parawanami .A jak juz po magicznej zmianie personelu między goodzinami 18 a 20 bo Ci schodzacy zaraz konczą a wchodzacy muszą sie rozbudzic to calkiem nie jest zle.Mamy szczecie ze szpital tuz pod nosem a ze rutyna ? A kto pierwszy ma odwagę powiedziec ze to okreslenie jego nie dotyczy ? Ratownicy medyczni w karetkach czesto i głownie po dwuletnim studium w naszym swieckim 2 LO to bozyszcze w ambulansowych karetach.Przykre to niestety i jakze prawdziwe. szczesliwi Ci ktorzy doswiadczyli naprawdę dobrych  pozytywnych i zaangazowanych pracownikow sluzby medycznej swieckiego szpitala. OCZYWISCIE SĄ WYJATKI !!!!! Zyczę kazdemu by na taki wykątek trafif a Wyjatkowym pracownikom pełniacym sluzbę życzę odwagi by nie poddawli sie modzie teoretycznych specjalizacji. , życzę wyjatkowosci i czerpania bogactwa z  niesienia pomocy  tym ktorzy jej potrzebuja i ufają ze pomoc otrzymaja udajac sie do swieckiej lecznicy

 7. As

  23 listopada 2021 19:55

  Mam wrażenie, że szpital sam

  Mam wrażenie, że szpital sam próbuje sobie polepszyć opinię, samodzielnie dopisując komentarze. 

  Zielona przychodnia nie działa idealnie, ale jest tam o sto procent lepiej niż w szpitalu. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Spłonęła część domu przy ul. Miodowej w Świeciu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wiadomości

Zdaniem prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, Wda Świecie jest faworyzowana przy podziale dotacji na kluby sportowe. Nie zgadza się z tym Krzysztof Kosecki, prezes...

Wiadomości

Zakończył się wtorkowy protest w Warszawie. Uczestniczyli w nim także rolnicy z powiatu świeckiego. Organizacje rolnicze zapowiadają kolejne demonstracje w kraju i w stolicy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Dzień Myśli Braterskiej to święto jedności i przyjaźni. Harcerze z pięciu gmin powiatu, zarówno ci najmłodsi, jak i seniorzy, świętowali w sobotę podczas spotkania...

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi świeckiemu. Dotyczy ona modernizacji drogi w Terespolu Pomorskim.

Wiadomości

Spłonęła część domu przy ul. Miodowej w Świeciu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wiadomości

Czy Sebastian Krupa będzie poważnym konkurentem dla Marka Topolińskiego, obecnego wójta gminy Świekatowo? Przekonamy się o tym podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia.

Wiadomości

Zdaniem prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, Wda Świecie jest faworyzowana przy podziale dotacji na kluby sportowe. Nie zgadza się z tym Krzysztof Kosecki, prezes...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama