Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Cud, że nie doszło do wypadku. Nie wiedział, że jedzie drogą ekspresową... pod prąd [wideo]

Niecodzienny widok napotkali policjanci świeckiej drogówki na trasie ekspresowej S5. Ich pasem zbliżał się w kierunku radiowozu volkswagen, którego kierowca jechał pod prąd.

Udostępnij
podprad

W ubiegłą sobotę rano policjanci ruchu drogowego ze Świecia patrolowali drogę ekspresową S5. Tuż przed godz. 8.00 na wysokości miejscowości Święte (gmina Świecie) zauważyli jadącego z naprzeciwka, tym samym pasem ruchu, volkswagena.

- Kierowca nie zwalniał. Zareagował dopiero, gdy mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zaznaczając w ten sposób swoją obecność, a tym samym powstrzymując kierowcę od dalszej niebezpiecznej jazdy - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Kierowca volkswagena tłumaczył się, że chciał skręcić w drogę, którą jeszcze do niedawna jeździł, ale został w tym miejscu postawiony płot, dlatego zawrócił.

Reklama
Reklama

76-letni mieszkaniec powiatu świeckiego nie zwrócił uwagi na zmianę organizacji ruchu i nawet nie zorientował się, że jedzie drogą pod prąd.

- Ze skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierowca będzie tłumaczył się przed sądem. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy - mówi Joanna Tarkowska.

Za tego typu przewinienie grozi wysoka grzywna, nawet do 30 tys. zł. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

- Jeżeli już zdarzyło nam się wjechać pod prąd na autostradę czy drogę ekspresową, to nie jedźmy dalej. Należy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, najlepiej na pasie awaryjnym i włączyć światła awaryjne. Zaraz potem trzeba powiadomić służbę drogową lub policję, które pomogą wydostać się z "pułapki". Pod żadnym pozorem nie wolno samodzielnie zawracać! - przestrzega oficer prasowy świeckiej policji.

Poniżej materiał wideo.

https://www.youtube.com/watch?v=U_p9WbBcmV0

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (15)

  1. Bob

    19 lipca 2022 14:09

    I znowu dziadziuś za

    I znowu dziadziuś za kierownicą.  Powyżej 65tego roku życia powinny być robione testy czy dana osoba jest jeszcze zdolna do prowadzenia pojazdów!

  2. Obywatel

    19 lipca 2022 14:27

    Bob to angielskie imię. Ty

    Bob to angielskie imię. Ty pewnie jeździsz lewą stroną. Uwierz mi 65 lat to nie starczy wiek. Za Tuska musiałbym pracować jeszcze dwa lata. 

    • Kierowca

      19 lipca 2022 15:02

      Zawsze musi być docinka

      Zawsze musi być docinka inteligencie, jak ja takich ludzi nie lubię byle komuś doj**** Wracając do tematu: pewnie że nie starczy, do 80 można być sprawnym ale też jestem za tym aby robić testy co jakiś czas nawet wcześniej niż te 65 lat, bo niketórzy naprawdę nie powinni mieć prawka bo nie ogarniają tego co dzieje się na drodze.

      • Dzięcioł

        19 lipca 2022 15:20

        Jestem za testami,  a

        Jestem za testami,  a szczególnie na obecność narkotyków dla kierowców od 18 do 35 roku życia  raz w miesiącu. Będzie mniej trupów. 

        • Bocian

          19 lipca 2022 17:53

          Rozumiem, że deklarujesz się

          Rozumiem, że deklarujesz się jako chętny do opłacenia takich testów?

          • Dzięcioł

            20 lipca 2022 08:41

            Mało rozumiesz.

            Mało rozumiesz.

    • Bob

      20 lipca 2022 18:33

      Tusk jest KRÓLEM 

      Tusk jest KRÓLEM 

  3. Obywatel

    19 lipca 2022 16:10

    Testy psychologiczne.

    Testy psychologiczne. Szczególnie młodym Mistrzom Kierownicy. 

  4. cywil

    19 lipca 2022 18:07

    Trochę wyrozumiałości,

    Trochę wyrozumiałości, każdemu mogłoby się przydażyć. Na S5 co chwilę przestawiają te klocki. Sam widziałem jak gościu wyjeżdżając ze Świecia wjechał na prawy pas (wyłączony z ruchu) klocki były rozstawione, że sam zwątpiłem czy dobrze wjeżdżam w S5.

    • Jan

      19 lipca 2022 20:37

      prawda

      prawda

  5. Zwd98

    19 lipca 2022 18:31

    Dożywocie dla mordercy

    Dożywocie dla mordercy

  6. Labirynt nie droga

    19 lipca 2022 20:44

    a to ciekawe, s5 expresówką?

    a to ciekawe, s5 expresówką? toż to nawet nie lokalna droga, to zbiór jakiś nieposkładanych fragmentów, wcale się nie dziwię, że ktoś kto pierwszy raz jedzie na tej posklejanej drodze się pomyli,

  7. TRUTEŃ

    20 lipca 2022 08:22

    Od niedawna na autostrdach

    Od niedawna na autostrdach wprowadzono tablice informujące o nie właściwym kierunku jazdy może warto by zarządca S5 wziął przykład z autostradowców. Co do wieku, cóż, przykro to mi pisać ale po 60-tce posiadacze praw jazdy powinni być poddawani badaniom związanym z prowadzeniem pojazdów. Tak, POSIADACZE PRAW JAZDY, ponieważ po 60-tce też można kupić swoje pierwsze auto.

  8. csw taxi

    20 lipca 2022 14:41

    Bob to porażka poporodowa!

    Bob to porażka poporodowa!

  9. pol

    20 lipca 2022 22:51

    Sądząc po niektórych wpisach,

    Sądząc po niektórych wpisach, to kierowcy po 60-tce są bardziej sprawni fizycznie i umysłowo od młodych pseudokierowców…