Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Cuda się zdarzają. Julka Tomza ze Świecia dostała szansę na życie

To niemal cud. Narodowy Fundusz Zdrowia zgodził się na refundację kosztów operacji świecianki Julii Tomzy w USA. Dziewczynka ma szansę wieść życie, jak jej rówieśnicy.

Udostępnij
Julia Tomza poleci na operację serca do USA / Fot. FB

- Kiedy inne mamy z radością szykowały wyprawki dla swoich przyszłych dzieci, ja modliłam się, aby moja ukochana córeczka dała radę... - wspomina pani Sylwia, mama Julii Tomzy.

Po raz pierwszy o walce 10-letniej Julii Tomzy ze Świecia z wadą serca pisaliśmy w styczniu tego roku.

Gdy Julia przyszła na świat, bardzo słabo oddychała. Konieczne było wykonanie dwóch sztucznych oddechów.

Okazało się, że dziewczynka ma przełożenie wielkich pni tętniczych z inwersją komór, duży ubytek międzykomorowy w sercu i zwężenie odpływu z lewej komory do tętnicy płucnej.

Jej serce słabło i nie radziło sobie z pompowaniem krwi.

Leczenie tak skomplikowanej i niezwykle rzadkiej wady serca nie jest możliwe w Polsce. Szansą jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

Na operację młodej świecianki w Bostonie potrzeba było 1,5 mln zł.

Ruszyła zbiórka pieniędzy w serwisach internetowych, organizowano aukcje na Facebooku i imprezy, podczas których zbierano datki na leczenie świecianki.

Dziś na facebookowej stronie Niezwykłe Serce Julki pojawiła się wspaniała wiadomość.

Wydarzył się cud, dziś otrzymaliśmy pozytywną decyzję NFZ o refundacji operacji w USA. Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w naszą akcję, za wszystkie festyny, kiermasze, loterie, rajd rowerowy, bieganie i marsz, za kręcenie kilometrów, za licytacje, za każdą wpłaconą złotówkę. Uzbierane środki wykorzystamy na przeloty, pobyt, leki i rehabilitację oraz specjalistyczne prywatne wizyty. Jeśli nie pojawią się żadne komplikacje, a głęboko wierzymy, że wszystko będzie dobrze, pozostałe środki przekażemy innym potrzebującym – czytamy na stronie Niezwykłe Serce Julki.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Przykra prawda

  4 września 2023 20:16

  Takie rzeczy tylko przed wyborami. Jednakże super ,że choć 1 dziecko ma szansę na normalne życie. Zdrówka życzę

  • antio

   4 września 2023 21:45

   zdziwiłbyś się, bo nie tylko..

  • Nerd

   8 września 2023 18:03

   Gdybyś był w temacie i miał pojęcie o NFZ to głupot byś nie gadał…

 2. Magda

  4 września 2023 21:48

  Polska jako jedyny kraj w Unii Europejskiej nie refunduje nowoczesnego leku przeciwnowotworowego i antyprzerzutowego o nazwie Kisquali opartego na substancji rybocyklib blokującej białka którymi „karmią się” komórki rakowe? Czy wiesz, że w Polsce nie refunduje się blisko 50% leków najnowszej generacji służących do leczenia nowotworów? Te same leki są refundowane w całej Unii Europejskiej, nawet na Węgrzech i w Bulgarii. Miesięczna kuracja lekiem Kisquali to koszt 12000 złotych

 3. Medyk

  6 września 2023 00:29

  Kisqali jest refundowany w Polsce od 2019 roku więc swoje dyrdymały wciskaj donaldomatołkom.Kańczaty lep ci nie powiedział czy wyczytalaś w gazecie wyklopczej.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama