Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Czy firmie Gzelli wyrośnie konkurencja? – pytają mieszkańcy gminy Osie

Mieszkańcy Osia i okolic zastanawiają się, czy prowadzone w ostatnich dniach prace mają związek z budową nowej stacji paliw pod szyldem największej polskiej firmy z tej branży.

Udostępnij
stacja-osie

REKLAMA

Stacja paliw przy ul. Dworcowej w Osiu (około 200 m przed przejazdem kolejowym, jadąc od strony Świecia) od lat stoi nieczynna. Właściciel, PKN Orlen, próbował ją sprzedać, ale bez powodzenia.

Reklama
Reklama

Teren stawał się coraz bardziej zaniedbany. Porastała go wysoka trwa, a kierowcy parkujących tam tirów pozostawiali po sobie stosy papierów, butelek i plastikowych opakowań.

- Kierowaliśmy do Orlenu pisma z prośbą o zrobienie tam porządku. Po długich naciskach z naszej strony, w ubiegłym roku w końcu wykoszono trawę i wysprzątano nieczynną stację – mówi Marek Lejk, kierownik Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Budownictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy w Osiu.
REKLAMA


Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia przy ul. Dworcowej pojawili się robotnicy i sprzęt. Przystąpiono do rozbiórki wiaty i demontażu zbiorników na paliwo.

Reklama
Reklama

- Czy to prawda, że ma w tym miejscu powstać nowa stacja Orlenu, która będzie konkurencją dla Eko-Tanku? – dopytują mieszkańcy gminy Osie.

Miejscowy urząd gminy nie dysponuje informacjami na ten temat. Sprawdziliśmy w starostwie.

- Wpłynął do nas jedynie wniosek o pozwolenie na rozbiórkę, a nie na budowę nowego obiektu – wyjaśnia Józef Gawrych, kierownik Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Świeciu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Niewykluczone, że Orlen złoży wniosek w późniejszym terminie. Możliwe też, że firma po prostu postanowiła rozebrać starą stację, żeby zaoszczędzić na podatku od nieruchomości płaconego gminie.

Eko-Tank to w tej chwili jedyna stacja paliw w gminie Osie. Firma działająca od 30 lat jest powiązana z rodziną Gzellów, byłych właścicieli zakładów mięsnych w Osiu, która po sprzedaży ich Sokołowowi, skupiła się m.in. na inwestycjach w budownictwo i branżę paliwową.

Reklama
Reklama

Eko-Tank, oprócz Osia, ma jeszcze dwie stacje w powiecie świeckim: w Drzycimiu i Dolnej Grupie. Zajmuje się też na dużą skalę hurtowym handlem paliwami i olejem grzewczym.
REKLAMA

- Konkurencja zawsze się przyda, bo wymusza obniżkę cen i działa na korzyść klientów. Może tak stanie się i u nas, jeśli powstałaby stacja Orlenu – mówi mieszkaniec Osia w rozmowie z redakcją Extra Świecie.

Reklama
Reklama

Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym PKN Orlen. Czekamy na odpowiedź, czy spółka planuje budowę stacji paliw w Osiu.

Do tematu wrócimy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (22)

 1. Anonim

  28 grudnia 2021 10:42

  Dobrze by było gdyby była

  Dobrze by było gdyby była stacja Orlen. 

 2. Domini ²⁰²¹

  28 grudnia 2021 11:22

  Gdyby Orlen zgodził się

  Gdyby Orlen zgodził się zainwestować w stację paliw w Osiu byłoby to na korzyść mieszkańcom nie tylko Gminy Osie ale i okolicznych Gmin z których wielu kierowców tankuję np. w Świeciu czy Laskowicach, moim zdaniem budowa stacji w Osiu byłaby bardzo dobrym pomysłem. 

 3. Mieszkaniec okolic

  28 grudnia 2021 11:38

   Nie ważne co to by było,

   Nie ważne co to by było, ważne żeby w porównaniu do wielu firm w okolicy płacili wiecej niż najniższa+ dodatki…typu wczasy pod gruszą, dofinansowania żłobka itd, może wtedy te wszystkie janusze w końcu (oraz ich pracownicy) pójdą z „rozwojem” czegoś więcej niż tylko gnojenia pracowników :). Podobno otlecha robil awanture jak pojawil sie sokołów i wprowadził jak wyzej dodatki…biedak nie mogl wciskac na akort najnizszej tak latwo juz.

  • Janusz

   28 grudnia 2021 14:15

   A co stoi na przeszkodzie,

   A co stoi na przeszkodzie, abyś otworzył swój interes i dobrze płacił pracownikom…? 

  • Tylko Prawda

   28 grudnia 2021 16:56

   Sokołów tak dobrze nie płaci

   Sokołów tak dobrze nie płaci jak się ludziom wydaje , to zależy od działu . Za soboty nie płacą , za nadgodziny to dadzą ci dzień wolny jak nie potrzebujesz lub może zapłacą po 3 miesiącach (zalezy od humoru prezesów) jak mają okres rozliczeniowy.. Dużo ludzi co przeszło z OKK do Sokołowa żałuje albo już nie robi tam..

   • Grzybki halucynki

    28 grudnia 2021 17:12

    Narzekaj tak dalej, to daleko

    Narzekaj tak dalej, to daleko zajdziesz. Ja wiem, że nigdzie nie jest kolorowo,  ale tak bardzo ludzie nie doceniają, że w gminie są zakłady pracy i dzięki temu jest gdzie pracować  fajnie wszystkim narzekać  łatwo wam to przychodzi. Prawda jest taka, że połowie ludzi w tych zakładach pracować się nie chce, albo pracują byle jak za to roszczenia mają wielkie . Sorry, naprawdę nie ma co narzekać, ani u Otlewskiego, ani w Sokołowie  choć tu uważam, że dopóki OKK nie jest typowym korpo to naprawdę mają bardziej ludzkie podejście do pracownika. Xdziwicie się dopiero,  jak zmienia tam stara gwardie… dostaniecie tak w kos,  że się zesracie i może wtedy docenicie, to , co jest  bo jak widać ludziom w osiu nigdy nikt nie dogodzi. Wybaczcie e to mimo wszystko dosc majętna i rozpieszczona gmina  ale ludzie coraz mniej przyjemni

    • 28 grudnia 2021 17:31

     Taaa, najlepiej za miskę rużu

     Taaa, najlepiej za miskę rużu i nie narzekać, bo toć roboty nima.

     • Grzybki halucynki

      28 grudnia 2021 22:42

      Standardowa odpowiedź

      Standardowa odpowiedź człowieka,   który za „nicnierobienie” chce najlepiej 5 000 na reke, a po „robocie piwko przed tv”. W Polsce, we wsi, w zakładzie pracy i to jeszcze pewnie nie na wyższym stanowisku albo z niewielkim doświadczeniem nie będzie kokosów, a już na pewno nie od razu. Ludzie złoci… 

     • 28 grudnia 2021 23:27

      Gościu weź się w ten pusty

      Gościu weź się w ten pusty dzban dobrze pierdolnij. Polska jest członkiem Unii Europejskiej, zarobki obywateli polskich pracujących w Polsce powinny oscylować na poziomie zarobków Unijnych. Firmy typu Sokołów wykorzystują niewykształconą, tanią sił roboczą, w tym przypadku z terenów wiejskich. Może niech ten twój potentat spróbuje szczęścia z tymi stawkami i podejściem do pracownika w RFN, Austrii lub nawet w Czechach, obawiam się, iż chętnych do pracy nie będzie zbyt wielu. No, ale jeszcze toszkę i takie podejście niktórych pracodawców bedzie musiało się skończyć, faktem jest, że świadomość ludzka wciąż wzrasta. Co do mnie to niestety nie trafiłeś, wyciągam grubo ponad 6000 miesięcznie i to nie brutto, a netto, a piwko po pracy przed TV jak najbardziej, co niby w tym złego, TV kupiłem za swoje, piwo też, a czas wolny od pracy jest tylko i wyłącznie do mojej dyspozycji.

     • Ewa

      29 grudnia 2021 20:39

      To się wyprowadź za granicą i

      To się wyprowadź za granicą i tam narzekaj albo otwórz swój interes i zdziwisz się, że trzeba zapieprzać 

    • Tomcio

     28 grudnia 2021 22:07

     A może jest odwrotnie. Jaka

     A może jest odwrotnie. Jaka płaca taka praca.

     • Grzybki halucynki

      28 grudnia 2021 22:46

      A to tez racja. 

      A to tez racja. 

      Zresztą dużo takich mamy, co bez wykształcenia albo z nikłym doświadczeniem chcieliby 10 000 do łapy od razu na wejście. Rzecz druga, inaczej będzie zarabiał ten , co ma pod sobą cala zmianę albo ogólnie więcej obowiązków i większą odpowiedzialność  niż ten, co jest pracownikiem na niższym szczeblu albo z mniejszym doświadczeniem, stażem pracy itp. Nie wymagajmy nie wiadomo jakiej kasy jeśli odpowiadamy Tylko za podstawowe obowiązki na hali, czy to zakład mięsny, stolarski , mleczarski czy inny.

     • Grzybki halucynki

      28 grudnia 2021 22:51

      Cofam….źle przeczytałem.

      Cofam….źle przeczytałem. Jaka praca, taka płaca; pracujac tutaj kiedyś , w okolicach wiem doskonale, że pieniądze niekoniecznie sa taki motywujące  jeśli chodzi o hale zakładowe. I tak narzekają . I część  czy ma 2 000 na rękę, czy 4 000 I tak się zaprzeproszeniem opierd…ala I narzeka . Widać zresztą po waszych komentarzach. Ludzie szanujący siebie  pracę i dach nad głową nie pierd…la takich roszczeniowych kocopolow a wyższe zarobki nie przychodzą od razu, na to też trzeba zasłużyć.

    • Tylko Prawda

     29 grudnia 2021 13:29

     Chłopie co ty za głupoty

     Chłopie co ty za głupoty piszesz.. Jeżeli chodzisz do pracy w soboty i robisz nadgodziny to chyba oczekujesz za to zapłaty (wkoncu potrzebujesz pieniędzy na życie,a nie dzień wolny).. Co do podejścia do pracy to jakie ma być skoro nie doceniają i nie szanują ludzi. Jeszcze jedno pracuj ,,byle jak,, w Sokołowie przez miesiąc i by cię zwolnili …

 4. BELZEBUB

  28 grudnia 2021 11:56

  Konkurencja na każdym rynku

  Konkurencja na każdym rynku jest zawsze mile widziana przez konsumentów ale w przypadku ObajtkuRLEN-u to mrzonki.

 5. Real

  28 grudnia 2021 12:14

  Po takie dobro luksusowe jak

  Po takie dobro luksusowe jak paliwo, trzeba jechać do  Panów z miasta.

 6. PPZ Orlen OIL

  28 grudnia 2021 18:25

  Jako zarządzający terenem

  Jako zarządzający terenem mogę zdradzić rąbka tajemnicy. Teren zostanie zrewitalozowany oraz przywrócony do standardów stacji Orlen. Stacja będzie oferowała małe bistro oraz sprzedaż paliw. Planów jest trochę więcej ale proszę uzbroić się w cierpliwość. Powiem tylko że przy stacji będzie znany markiet który zachęci promocjami do zakupu paliwa. Pozdrawiam.

 7. Ekotank bysław

  28 grudnia 2021 22:52

  Redaktorku czy nie wiadomo ci

  Redaktorku czy nie wiadomo ci ze w BYSŁAWIU przy drodze DW240 jest kolejna ze stacji EKOTANKU????? 

  • Budowlaniec

   29 grudnia 2021 10:25

   Ty znawca, przecież to jest w

   Ty znawca, przecież to jest w innym powiecie

   • Ekotank bysław

    29 grudnia 2021 15:09

    Kurcze całe życie mieszkam w

    Kurcze całe życie mieszkam w Bysławiu i zawsze myślałem, że to powiat swiecki. Skoro nie świecki to jaki, wie ktoś w jakim powiecie mieszkam?

    • Anonim

     29 grudnia 2021 19:27

     W tucholskim

     W tucholskim

 8. Deklinacja

  29 grudnia 2021 09:29

  Mianownik- kto? co? : Sokołów

  Mianownik- kto? co? : Sokołów

  Celownik- komu? czemu? : Sokołowowi

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama