Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Czytelnicy: Kiedy Sulnowo doczeka się oświetlenia osiedlowych ulic?

Mieszkańcy wsi lub osoby dopiero budujące się w rejonie ulic Tulipanowej, Bratkowej i Stokrotkowej w Sulnowie pytają, kiedy pojawią się tam lampy? - Inwestycje drogowe, których częścią składową jest oświetlenie realizujemy zgodnie z przyjętym harmonogramem - odpowiada Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.     

Udostępnij
sulnowo-1

REKLAMA

Jednym z rejonów, gdzie najszybciej w gminie Świecie rozwija się budownictwo jednorodzinne, jest Sulnowo. Sprzyjają temu przede wszystkim bliskość miasta, dobre skomunikowanie i przygotowanie terenów pod tego typu inwestycje.

Reklama
Reklama

Wraz z kolejnymi domami pojawiają się też konkretne oczekiwania.
REKLAMA

- W sytuacji, gdy mieszka tam już tyle rodzin, należałoby pomyśleć o oświetleniu ulic - argumentują mieszkańcy. - Na pewno zadowoleni z tego faktu byliby też ci, którzy tam się dopiero budują, bo zapewne ograniczyłoby to liczbę kradzieży materiałów budowlanych.

Reklama
Reklama

Chodzi o rejon w obrębie ulic: Tulipanowej, Bratkowej i Stokrotkowej w Sulnowie.

Co na to władze gminy?
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Projekty dróg, które już istnieją uwzględniają też oświetlenie - tłumaczy Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. - Jest jednak o wiele za wcześnie, aby myśleć o montażu lamp. Pojawią się one dopiero wtedy, gdy zostanie wykonana nawierzchnia, a tego można się spodziewać w momencie, gdy większość budów zostanie ukończonych i nie będzie ryzyka, że ciężki sprzęt zniszczy kostkę polbruk - dodaje wiceburmistrz. - W tej chwili inwestujemy w infrastrukturę podziemną, która jest kluczowa dla tego osiedla.
REKLAMA

Jak mówi wiceburmistrz, na razie domów oddanych do użytku w tym rejonie jest stosunkowo niewiele.

Reklama
Reklama

- Poza tym nie zapominajmy, że jest to teren wiejski, gdzie ruch jest niewielki. Ostatni element to kwestia kosztów. I nie chodzi o same lampy, ale ich późniejsze utrzymanie - argumentuje Paweł Knapik.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij
41 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Kredytobiorcy jak zawsze

Kredytobiorcy jak zawsze roszczeniowi.

W nagłówku jest mowa o jakimś

W nagłówku jest mowa o jakimś harmonogramie. Wygląda na to, że jego treść jest tajna, bo w treści żadnego harmonogramu nie przytoczono.

Zauważyliście argumentacje? Proszę się skupić bo to bardzo ciekawe.

Nie będzie oświetlenia, bo nie ma asfaltu. Nie ma asfaltu bo budowy są nieukończone i „ciężki sprzęt” mógłby go zniszczyć. A poza tym to wieś.

A teraz ciekawostka. Kilka miesięcy temu pojawił się tu artykuł opisujący jak w Sulnówku na wsi wybudowano gotową drogę z asfaltem, chodnikiem i lampami (odnoga Chrobrego), prowadzącą w pole, gdzie deweloperzy dopiero zaczynają budować bloki. Tam władzom miasta nie przeszkadza że nikt nie mieszka, ciężki sprzęt zniszczy asfalt i wtedy była to administracyjnie wieś.

Pozdrawiam i czekam na zablokowanie komentarzy tak jak poprzednio kiedy był tu poruszony podobny temat 

Jak miasto ma na usuwanie

Jak miasto ma na usuwanie prywatnych śmieci i na znikanie z konta miasta milona złotych to wstyd że nie mają na oświetlenie dla mieszkańców ale mam pomysł może pan Wojci.. da ten milon na oświetlenie bo ponoć to mała kwota jak dla niego. 

Można wpisać w wyszukiwarke

Można wpisać w wyszukiwarke na extraswiecie najtańsza ulica w Świeciu albo nowa ulica na mariankach i pojawiają się artykuły nt. Kazimierza Jagiellończyka. Linku nie da się dodać w komentarzach.

Proszę bardzo jednak buduje się ulice na wsi jako dojazd do budowy, ale rozumiem że bloków „ciężki sprzęt” nie buduje.

Reklama

Po co oswietlenie im stawiaj

Po co oswietlenie im stawiaj ? Tam wiekszosc sie wybudowala kredytem… zenada nie ma gotowki to sie nie buduje. Biedota

Jan 66 biedota to twoje

Jan 66 biedota to twoje myślenie na temat budowy.

Ale zazdrość dupę ciśnienie,

Ale zazdrość dupę ciśnienie, nie tylko sulnowo ale pół swiecia na kredycie, no i co z tego jak dostali to ich stać, a najgorsi to świeciaki zazdrośnicy. Ludzie ogarnijcie się szkoda życia.

Jak wybrałeś wieś to zostań

Jak wybrałeś wieś to zostań na tej wsi a nie pchaj się do miasta

Reklama

Wy na tych nowych osiedlach

Wy na tych nowych osiedlach nie przesadzacie?Jest u was super, woda kanaliza drogi jeszcze często zanim dziura pod dom zostanie wykopana. My starsi mieszkańcy wsi o takie rzeczy zabiegamy długimi latami, ale co wy możecie wiedzieć skoro na zebraniach soleckich gdzie się to załatwia was nigdy nie ma. Krzykiem, skargami do gazety i komentarzami w internecie ludzie chcą poważne tematy załatwiać. Trochę poory. Jak chce się mieć wszystko od razu to się dom w centru miasta kupuje a nie w szczerym polu stawia. 

Popieram głos Babki. Jasnie

Popieram głos Babki. Jasnie państwo z miasta sprowadziło się na wieś i ma litanię oczekiwań. Przejdzie się do dużego miasta to zobaczycie jak lukusy mają ci co się budują w szczerym polu. Kupcie działę w Świeciu 150 zł za metr i wymagajcie, a nie gdzieś w polu, gdzie jeszcze dwa lata temu rosły buraki. I jak faktycznie mieszkacie na wsi, to chodźcie na zebrania sołeckie to się dużo dowiecie.

Debilne tłumaczenie że jak

Debilne tłumaczenie że jak ciemno to kradną!Z własnego doświadczenia wiem że kradną materiały na budowie budowlańcy którzy tam budują.Ciagna po dwie albo trzy budowy na raz i jak czegoś na innej budowie brakuje to u Was ukradną albo temu trzeciemu a od tego komu załatwili to kasę za materiał biorą i tak w kółko Macieju .Macie prąd budowlany to załóżcie sobie kamerki i prawda wyjdzie na jaw.Ja mieszkam w mieście i na ulicy przy której stoi mój dom jest ciemno jak w dupie , bo stare 40-letnie lampy są zabrudzone klosze,powypalane żarówki sodowe nawet jak świecą to gówno widać.Miasto powinno oświetlać i wymieniać oświetlenie od najstarszych ulic ,gdzie ludzie płacą już kilkadziesiąt lat podatek od nieruchomości a nie w miejscach gdzie dopiero ktoś coś buduje.Takie jest moje zdanie a jak nie pasuje to pocalujta wójta w dupa!

Co za dureń na asfalt czeka

Co za dureń na asfalt czeka jak tam wszędzie polbruki robią…

Reklama

WSTYD Panie wiceburmistrzu,

WSTYD Panie wiceburmistrzu, WSTYD wypowiadać się na temat czegoś o czym nie ma Pan zielonego pojęcia.

Po 1 gdzie na tym osiedlu jest asfalt, bo wiem, że jest polbruk.

Po 2 z Pana wypowiedzi wynika, że najlepiej wszędzie zrobić drogi” Pojawią się one dopiero wtedy (lampy), gdy zostanie wylany asfalt i dopiero wpuścić ciężki sprzęt.

Po 3 niemal codziennie po tym polbruku jeździ sprzęt ciężki do nowo budowanych domów.

Trzy lata z rzędu składaliśmy wniosek do budżetu gminy z podpisami mieszkańców o budowę oświetlenia, co roku wniosek był odrzucony. Ba, nawet w pierwszym roku dostaliśmy odpowiedź, że wniosek został uwzględniony częściowo. Ktoś był na tyle leniwy, żeby nie sprawdzić, że owszem postawiono lampy led tylko na innej ulicy w innej części Sulnowa na wniosek innej osoby!

Jako mieszkańcy nie wymagamy postawienia lamp ulicznych w jednym roku na całym osiedlu. Gdyby co roku zrobiono tylko jedną ulicę (gdzie stoją już zamieszkane domy), to wydaje mi się, że dla budżetu gminy byłoby to znacznie mniej odczuwalne.

Na naszym osiedlu jest około 2000 m bieżących drogi. Wyobraża Pan sobie sytuację, że za parę lat większość osiedla będzie zabudowana i gminę będzie stać na postawienie lamp ulicznych na całym osiedlu? Wątpię.

Jesteśmy świadomi, że nie jesteśmy jedyni, którzy chcą mieć oświetlenie na osiedlu. Jak człowiek czyta, że gmina wydaje 10 mln na wywóz śmieci po przedsiębiorcy, który ma zarzuty wyłudzenia 23 mln vatu od państwa to myślę, że każdy może się zdenerwować i zastanawia się ile innych inwestycji można za te pieniądze zrobić, nie koniecznie naszą.

Oświetlenia na osiedlach A

Oświetlenia na osiedlach A ścieżka rowerowa do Świecia to porażka żadnej lampy nie widać. Łatwo kogoś potracic 

Tak było, jest i będzie. Kto

Tak było, jest i będzie. Kto ma władze ten lub zna tych co ja mają, ten ma dobrze. Przydałby się ktoś kto by prześledził powiązania rodzinno-biznesowe przy inwestycjach 

Ludzie was już kopletnie

Ludzie was już kopletnie popier..ło. Jakiś ciołek postawi dom w polu i domaga się od razu wszystkiego. Nie porownujcie swoich domków do inwestycji deweloprów. Tam do każdego bloku wprowadza się kilkadziesiąt rodzin 

Nie wiem gdzie mieszka Knapik

Nie wiem gdzie mieszka Knapik, ale jako mieszkaniec Świecia od urodzenia wiem gdzie mieszkają obecny i były burmistrz, przewodniczący rady miasta itd. Nie są to bynajmniej ulice przelotowe z których korzysta ktokolwiek poza nielicznymi mieszkańcami. Doskonale pamiętam ile domów było oddanych do użytku jak kładli asfalt i robili oświetlenie na ulicy byłego burmistrza. 

Ile dróg osiedlowych można

Ile dróg osiedlowych można było zrobić za ten zmalwersowany milion z miejskiej kasy gdyby nie brak kompetencji i nadzoru

Pierwsza wizyta w urzędzie

Pierwsza wizyta w urzędzie miasta w listopadzie 2018. W 2019 ja i właściciele sąsiednich działek składaliśmy wniosek do budżetu o budowę kanalizy i wodociągu na tym osiedlu w Sulnowie. Wniosek został przyjęty na 2020. W 2020 i tak nie wybudowali tych rur bo „nie będą inwestować kupę kasy w łąkę”. Jak domy w 2021 się wybudowały, to na jesień rozryli drogę dojazdową, że teraz nie można dojechać do działek… A najlepsze jest to że gmina w tę łąkę kilka lat przed 2018 wkopała rury DN500 do kanalizacji deszczowej warte ileś set tysięcy… Więc znając życie i logikę urzędu miasta to lampy zaświecą tam pewnie za 15-20 lat…

Wy w Świeciu nie doceniacie

Wy w Świeciu nie doceniacie co macie. Zajrzyjcie do Grudziądza, Bydgoszczy, Torunia, Chełmna itd. Osiedla z lat 70-tych, 80-tych  z gruntowymi drogami, tam nikt nawet nie marzy o utwardzeniu drogi a co dopiero o oświetleniu. Ja i moi znajomi podziawiają Świecie za to jak się rozwija i rozrasta, a to całe Sulnowo to przecież jeden wielki plac budowy, pewnie ze 100 domów właśnie tam powstaje i na pewno mają większość z nich już ma o wiele lepsze warunki niż ludzie w innych gminach i miastach. I to mnie najbardziej dziwi, że co poczytam wiadomości ze swojego rodzinnego miasta to zawsze znajdę pod nimi masę tylko hejtu i narzekania. Przynajmniej jak u ludzi z krajów 3 świata. Jak miasto się komuś wydaje źle zarządzane to po jaką cholerę buduje się Sulnowie? Z Chełmna do roboty do Świecia mielibyście przecież podobą drogę.

jak ktoś ma problem z

jak ktoś ma problem z oświetleniem to niech kupi sobie pochodnie! poza tym wystarczy przeprowadzić w sąsiedztwo radnych lub byłych radnych albo zostać radnym. Tam zawsze wszystko jest. Nawet kiedy kupowali działki budowalne to po chwili były tam inwestycje w uzbrojenie terenu, droge i ścieżki rowerowe

Ludzie po 10 lat mieszkają w

Ludzie po 10 lat mieszkają w błocie na miejskim osiedlu domków. Cierpliwości! 

Może tu trzeba zrobić listę

Może tu trzeba zrobić listę potrzeb bo władze tego miasta zdają się być gluche na potrzeby podatnikow

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Styl życia

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Historia

Na cmentarzu menonicko-ewangelickim w Przechówku trwają prace porządkowe, remontowe i konserwatorskie. Ich zwieńczeniem ma być ustawienie tablicy opisującej historię nekropolii i ludzi, którzy mieszkali...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Mł. asp. Marcin Ignatowski, policjant ruchu drogowego, w dniu wolnym od służby robił zakupy w markecie w Świeciu. Przy okazji zatrzymał sprawcę kradzieży.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Sport

Krzysztof Zieliński zastąpi na stanowisku prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, który żegna się z zasiadaniem we władzach klubu, po tym, jak został zawieszony przez...

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Sport

Wda Świecie potrzebowała tylko jednego punktu, aby znaleźć się w trzeciej lidze. Wygrana z Cuiavią Inowrocław dała klubowi upragniony awans.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Sport

Wda Świecie potrzebowała tylko jednego punktu, aby znaleźć się w trzeciej lidze. Wygrana z Cuiavią Inowrocław dała klubowi upragniony awans.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo