Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Czytelnik: Co z tym dworcem? Gdzie ten zapowiadany przez ministra remont?

Dworzec PKP w Laskowicach, choć przez ostatnie lata sporo stracił na znaczeniu, nadal jest istotnym punktem na kolejowej mapie nie tylko województwa. Dlatego wielu pasażerom trudno pogodzić się z jego stanem. - Prawie dwa lata temu minister obiecał remont, jednak nic się od tamtej pory nie zmieniło - zauważa nasz Czytelnik. - Czy już zrezygnowano z tych planów?

Udostępnij
laskowice-pkp

Stan dworca w Laskowicach (gmina Jeżewo) martwi nie tylko podróżnych, ale też mieszkańców tej miejscowości. Wielu z nich związanych było przez całe życie zawodowe z koleją. Dziś z nostalgią i dużym smutkiem spoglądają na budynek, który z każdym rokiem prezentuje się coraz gorzej.

Jeszcze więcej mają do powiedzenia regularnie korzystający z niego podróżni. Mają już dość zapyziałego budynku, w którym nie można nawet schować się zimą przed mrozem i ogrzać lub zwyczajnie poczekać na pociąg w cywilizowanych warunkach. O barze, w którym można by coś zjeć i wypić ciełą herbatę lub kawę nikt już nawet nie marzy.

- Prawie dwa lata temu minister obiecał remont, jednak nic się od tamtej pory nie zmieniło - zauważa nasz Czytelnik. - Czy już zrezygnowano z tych planów?

Reklama
Reklama

W styczniu 2021 r. przed dworcem PKP w Laskowicach odbyła się konferencja z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Tematem było wykluczenie komunikacyjn. Zdaniem Anny Ośko, pełniącej wtedy obowiązki wójta gminy Warlubie, dotknęło ono gminy Warlubie i Jeżewo po ówczesnej decyzji marszałka województwa, ograniczającą liczbę lokalnych połączeń kolejowych ze względu na koszty.

- Przejścia podziemne, nie odpowiadające normom, budowane w XIX w. czy stare perony, zostaną przebudowane. Po modernizacji będą bardzo nowoczesne. Dworzec będzie wpisany do Programu Inwestycji Dworcowych i zacznie tętnić życiem – obiecywał wtedy Andrzej Adamczyk.

Reklama
Reklama

Minister deklarował, że dworzec w Warlubiu również otrzyma nowe oblicze.

Od tamtej pory minęły 22 miesiące. Dlaczego nic nie zrobiono?

- Aktualnie koncentrujemy się na realizacji obecnego Programu Inwestycji Dworcowych, który obejmuje w województwie kujawsko-pomorskim modernizację dziewięciu dworców kolejowych - informuje Bartłomiej Sarna z zespołu prasowego Polskich Kolei Państwowych. - Przebudowy dworców w Laskowicach Pomorskich i Warlubiu są analizowane w kontekście przyszłego programu inwestycyjnego spółki.

Reklama
Reklama

To oznacza drugą połowę lat 20. lub nawet początek lat 30.

Być może wcześniej zmieni się teren przed budynkiem dworca w Laskowicach, gdzie po każdym deszczu na kierowców i podróżnych czekają gigantyczne kałuże. Gmina Jeżewo zwróciła się do PKP o przejęcie terenu przed dworcem, o który przez ostatnie lata i tak dbała, na ile to możliwe. Poważniejsze remonty nie wchodziły jednak w grę, bo gmina nie była właścicielem działki.

Właściwie samorząd nie powinien tam nic robić, ale PKP nie interesowało się kompletnie terenem, więc dla przyzwoitości starano się dbać o plac. Kosmetyczne zabiegi to jednak rozwiązanie na krótką metę.

Reklama
Reklama

Czas na konkretną inwestycję. Teren wymaga przede wszystkim nowego wyprofilowania i skutecznego odprowadzania wód deszczowych, które tworzą tam ogromne rozlewiska. Gmina chciałaby urządzić tam około 80 miejsc parkingowych i zatoczkę autobusową.

Znając jednak przewlekłość procedur, za które odpowiada PKP, samorząd nie stanie się prędko właścicielem tego terenu.

- Po pierwszym wniosku poproszono nas o wstępny plan remontu - mówi Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo. - W kolejnym piśmie PKP poprosiło już o dokładny projekt. Gdy tylko został sporządzony, niezwłocznie go wysłaliśmy. Od tamtej pory minął niemal rok. Czekamy na kolejne pismo. Być może tym razem informujące już o przekazaniu terenu gminie - ma nadzieję wójt.     

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
63 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nie ma w naszym rejonie posła

Nie ma w naszym rejonie posła no już by był remont, a i może expresy by się zatrzymywały. A w Piecmorgach lotnisko rządowe. Oczywiście że żartuje.

Kolej już nawet przy dworcu

Kolej już nawet przy dworcu nie dba prawie w ogóle trawy nie kosi, zarośnięte, pełno śmieci przeważnie od napojów %. Samo zaniedbane już przy 1 peronie przy dawnych biurach/policji. Zegary na peronach nie działają. W tej „wyremontowanej” we wakacje poczekalni śmierdzi. Toaleta nie działa. Często bezdomni siedzą to śmierdzi. 

Kolei szkoda kasy. Jak nie

Kolei szkoda kasy. Jak nie wyremontowali lokatorom z prawej strony mieszkania są obok dawnych kas biletowych, co mieszkają klatki schodowej.Od 15-20 lat sie doprosić od PKP o remont nie mogą. Ale czynsze sporo do góry to już tak.

Nigdy nie będzie remontu. A o

Nigdy nie będzie remontu. A o co chodzi?

Paradoks menela: gdy menel

Paradoks menela: gdy menel jedzie pociągiem to pociąg jedzie menelem. Kiedy z niego wysiądzie i nim nie jedzie, to mimo tego pociąg dalej jedzie menelem 🙂

Jeden już przenosił kolej do

Jeden już przenosił kolej do Świecia…. może teraz się uda..

Pis-da swoim !!! A obiecywac

Pis-da swoim !!! A obiecywac mogą wszystko lud to kupi bo jest glupi !!! A wybory się zbliżają więc znowu będą obiecywać a prostacy im uwierzą !!!

Najczęściej uczęszczane

Najczęściej uczęszczane miejsce w gminie które powinno mieć miejsca parkingowe bo nawet gdzie samochodu nie ma czasem zostawić.

Dalej ufajcie pisiorom!

Dalej ufajcie pisiorom!

Zarządcy Pkp niczym się nie

Zarządcy Pkp niczym się nie interesują . Czynsze podnoszone a nie robione nic . Za te lata płacenia to mieszkańcy sami by wyremontowali cały budynek .

Pewnie – wiadomo byłoby spoko

Pewnie – wiadomo byłoby spoko mieć odremontowany dworzec, ale szczerze to trochę to odmalować i by było ok. Zamiast wydawać dużo na remont lepiej zatrudnić kogoś kto miałby to pilnować. Od razu byłoby spokojniej i czyściej, a fajerwerki są niepotrzebne.

Napisałbym wam dlaczego do

Napisałbym wam dlaczego do teraz nic tam nie jest zrobione, ale i tak nie zrozumiecie, bo jesteście zahipnotyzowani oglądaniem TVNu 24 i TVP Info. Znacie tylko jedną racje wybraną przez waszą propagadne, którą oglądacie. Szkoda czasu

Zamknij 10 szpitali i wtedy

Zamknij 10 szpitali i wtedy przyjdź po 200tys mówi wam to coś platwusy

Jak minister obiecał,to

Jak minister obiecał,to wiadomo, że remontu nie będzie.Na co wy czekacie?

Myślą, że Adamczyk czy

Myślą, że Adamczyk czy Schraiber cokolwiek zrobià Dla nas lokalnie, niestety oni tylko zamulają w przestrzeni publicznej aby   Podtrzymywać doktrynę partii „prawdy” niestety  głupcy dalej wierzą a rozsądni cierpią. A finalnie wszyscy jesteśmy zakładnikami większości sejmowej PiS – zapłacimu za Ziobrę  paszportami  na granicu z Zachodem.ale wtedy bedzie już za póżno. 

Masz 7 lat rządów partii

Masz 7 lat rządów partii Kaczyńskiego, który nie ma pojęcia o kosztach źycia, bo żyje na Twój koszt ale decyduje za Ciebie.ty ponosisz koszty decyzji Morawieckiego i Ziobry (minus 400 mld zł z funduszy EU), a Ty idioto dalej za nimi twierdzisz, ze to „wina Tuska”. Każdy pisiak jest odpowiedzilny za nasze obecne problemy. każdy  pisiak to cynik i kanalia ale niestety jest to odzwierciedlenie naszego społeczeństwa.najmłodsze pokolenia musza ponieść koszty rządów degenaratôw aby przyjąć wartości europejskie.

A taka kiedyś była dobra

A taka kiedyś była dobra fasolka po bretońsku na dworcu.:)

PKP i Poczta Polska to stan

PKP i Poczta Polska to stan umysłu. Czas w tych instytucjach zatrzymał się 20 lat temu i tak pozostało. Wystarczy wejść do budynku poczty na małym rynku-pierwsze co widzisz to pluszaki, paski do spodni i przepisy siostry Anastazji. Tam jest beton w zarządach i leśne dziadki pamiętające Gomułkę. 

Rado Gminy Jeżewo, uchwalcie

Rado Gminy Jeżewo, uchwalcie nadanie imienia obecnemu dworcowi. Koniecznie musi być to nazwisko  z rządu lub z rodziny Jarosława czy Rodziny Radiowej….to zaraz się zlecą i wyremontują a pisiory będa klękać przed wejsciem do pociągu. Proste. Po co projekty, zgody, przetargi i inne pierdoły. Dzisiaj liczy się wiara a z wiarą się nie dyskutuje.  

Wpisy powyżej min. pokazują 

Wpisy powyżej min. pokazują  że platwusy oprócz telefonu nie posiadają żadnej komórki  A osiem gwiazdek to cały program dla Polski oprócz oczywiście  całej prawdy całą dobę. 

Przed tem wystarczyło że

Przed tem wystarczyło że :pieniędzy nie ma i nie będzie i platformersi nie bulgotali

Myślenie totalnych żywcem

Myślenie totalnych żywcem wyjęte z powieści  Georga Orwella 

Co za buraki w tym kraju

Co za buraki w tym kraju mieszkają !!! Sprzedają kraj za 500 plus , 13 i 14 . Tacy ludzie sa jak judasze nie myślą kto będzie płacił te rachunki za zadłużanie naszego kraju . Nasze wnuki beda przeklinać swoich rodziców i dziadków że muszą spłacać ich długi. A wy tego nie widzicie ? Głupcy !!! *****  *** 

Tak, wstydzę się odwozić

Tak, wstydzę się odwozić rodzinę na ten dworzec ale jeszcze bardziej się wstydzę że w moim mieście 30tysiecznym nie ma dworca. Dziękuję władzom miasta że zwijali wszystko co się da a teraz tylko potrafią wydawać pozwolenia ns galerie. Wstyd i hańba! 

Prezesów dziesiątek spółek

Prezesów dziesiątek spółek PKP interesuje tylko kasa na koncie

Większego buraka niż ty nie

Większego buraka niż ty nie ma w całej Polsce po twoim wpisie widać że POgłovie o 19.30 zostało nafutrowane  Ale tak jest ze najwieksze tluki wiedze czerpia z polskojezycznych mediów. Budżet Polski w 2015 roku 285 mld A w 2021 605 mld mówi ci to coś ekonomisto za dyche

Kto zwiał Polskę  i

Kto zwiał Polskę  i zlikwidował tysiące połączeń kolejowych i pozamykał dworce no kto przypomnieć? Zamknij dziesięć szpitali i przyjdź po 200 baniak? No lepiej było zaglądać w reklamowke z biedronki.

No to Pisdzielce ujawnic się 

No to Pisdzielce ujawnic się  jak jest  tak dobrze  ,koszulka  z napisem KOCHAM PIS  i na ulicę  do pracy i kościoła  tylko o kaskach nie zapomnijcie  pisdzielce. 

Tak jak park krajobrazowy

Tak jak park krajobrazowy chcą obciąć żeby zbudować komuś następną strefę ekonomiczną. Kto będzie tam robił? 

Zwijanie Polski trwało 8

Zwijanie Polski trwało 8 parszywych lat.pod hasłem ” piniendzy nima i nie będzie „.I 5 zł za godzinę. I 2.50 zł do emerytury plus znaczek Pocztowy razem 5.50zl 

w przyszłym roku,przed

w przyszłym roku,przed wyborami znowy będą obietnice,norma według pisuaru.

Z dala od parku

Z dala od parku

Naiwność pisowskiego

Naiwność pisowskiego elektoratu jest porażająca.Jak można wierzyć  ludziom którzy doprowadzili Polskę do ruiny. Rząd niszczy przedsiębiorców ,szczególnie właścicieli małych biznesów. Nie chce przyjąć miliardów euro od UE żeby podnieśli się po pandemii,obarcza coraz wyższymi podatkami,zabija cenami prądu , które w całej Europie zaczęły spadać tylko w Polsce w 23 roku ma wzrosnąć o 50%. Rząd PiS ciągłym drukowaniem pieniędzy i rozdawaniem pod płaszczykiem pomocy, napędza inflację. Ministrowie podpisują niekorzystne kontrakty na chłam – przykładem jest zakup błota kopalnianego które przywiózły statki.  

Ważniejsze od dobra obywateli jest finansowanie kościoła a w szczególności Rydzyka. Wody termalne okazały się gigantycznym przekrętem. Koszt ogrzewania Torunia „cudowną wodą termalną Rydzyka” jest 500 razy wyższy niż z elektrociepłowni. Jak taka banda oszustów może myśleć o dobru mieszkańców małych miejscowościach  szczególnie położonych po zachodniej stronie Wisły skoro posłanka Pawłowicz publicznie wygłaszała tezy że prawdziwa Polska jest na wschodzie kraju a my to już nie Polacy i w naszych domach nie czuje się jak w Polsce. Dworzec PKP,to przecież  żart. PiS ma ważniejsze sprawy np: centralny rejestr ciąż, zmuszanie kobiet do rodzenia nieuleczalnie chorych i kalekich dzieci które w przyszłości nie zarobią na  emerytury rodziców bo wcale nie będą pracować tylko żyć z renty ZUS. PiS rozdaje ludziom bezwartościowe papierki , które już doprowadziły do 20% inflacji . W przyszłym roku prognozowana inflację będzie na poziomie 30%.

PiS wprowadził mowę nienawiści jesienią 2015 kiedy ludzie nie zgadzając się na niszczenie demokracji wyszli ma ulice.

Wówczas z ust Kaczyńskiego posypał się grad pomówień i obelg a wczoraj  Kaczyński stwierdził  *kobiety  dają sobie w szyję „

Kto głosował na PiSa to  niech teraz nie narzeka. Wszyscy pijemy piwo które naważyliście , nNe słuchali ludzi myślących perspektywiczne  tylko wierzyli w puste obietnice kłamców i złodziei. Może obudzicie się wreszcie , zobaczycie co PiS robi z  Polską 

   I nereszcie mądrze zagłosujecie w wyborach

I zuzannie wypłynął stek

I zuzannie wypłynął stek kompletnych bzdur sączony do głów  Lemingów podatnych na działanie obcej agentury i polskojęzycznych mendoz A gdzie wlasna wiedza Zuzanny? nie ma. Bo po co nam lotnisko w Warszawie jak mamy w berlinie.

Nie powinniśmy się dzielić

Nie powinniśmy się dzielić ani obrażać nawzajem. Wszyscy jesteśmy Polakami i powinniśmy się jednoczyć, jesteśmy w niebezpieczeństwie, nawet zwierzęta potrafią się wspólnie bronić, a my szczekamy na siebie niczym wściekłe psy. Szacunek do siebie, zarzucenie wszelkich podziałów i twarde NIE! Tylko to może nas uratować.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

W środę po południu strażnicy miejscy ze Świecia dostali nietypowe wezwanie. Chodziło o wyciągnięcie z Wisły… orła. Ptak nie mógł wydostać się na brzeg...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama