Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dlaczego na basenie spuścili wodę? Kiedy będziemy mogli skorzystać z pływalni?

Park Wodny w Świeciu postanowił wykorzystać obecną sytuację - wykluczającą korzystanie z obiektu - na przeprowadzenie koniecznych przeglądów i remontów.

Udostępnij
basen

REKLAMA


- To oznacza, że nie będzie już planowanej wcześniej przerwy w pracy we wrześniu - tłumaczy Ariel Stawski, kierownik Parku Wodnego w Świeciu.

Reklama
Reklama

Coroczne przerwy technologiczne, w czasie których spuszczana jest cała woda, to konieczność. Dziś pojawią się na basenie fachowcy z Łodzi, którzy skontrolują podbasienie - skomplikowany system hydrauliczny odpowiedzialny za funkcjonowanie obiektu. Ta sama ekipa zajmie sie też wytrawianiem niecki basenu sportowego. Ten zabieg ma na celu utrzymanie we właściwej kondycji blachy, z której zrobiona jest niecka.
REKLAMA

- Chcielibyśmy również zrobić mały remont klatek schodowych na zjeżdżalniach - mówi Stawski. - Wykładzina, którą wyściełane są schody, zużyła się. Chcemy ją zmienić na płytki. Nie wiemy jednak, czy się to uda. Pierwszy problem to znalezienie ekipy od zaraz. Drugi, to odpowiednie materiały. Trudno powiedzieć, czy otrzymamy taką ilość płytek na czas.

Nie wiadomo, kiedy znowu będzie można skorzystać z pływalni. Moment ponownego nalania wody będzie powiązany z zakończeniem epidemii.

- Robienie tego wcześniej, mija się z celem - podkreśla kierownik. - Pojawienie się wody w nieckach wymusza uruchomienie całego systemu filtracji i wentylacji, co generuje spore koszty.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (15)

 1. Żaba

  26 marca 2020 12:49

  Mądrze wykorzystany ten

  Mądrze wykorzystany ten ciężki dla nas wszystkich czas.

 2. Miki

  26 marca 2020 13:21

  Również prysznice wymagają 

  Również prysznice wymagają  naprawy.Od dawna ledwo woda z nich płynie.

 3. M.

  26 marca 2020 13:40

  Myślę, że w tym czasie

  Myślę, że w tym czasie możnaby też zastanowić się nad stworzeniem szatni dla rodzin z dziećmi, o ile jest to w ogóle możliwe 

  • Matka

   26 marca 2020 16:48

   To jest bardzo ważna sprawa

   To jest bardzo ważna sprawa nad którą na prawdę warto pomyśleć.

 4. anonim88

  26 marca 2020 14:00

  dokładnie ten problem

  dokładnie ten problem powinien być w jakiś sposób rozwiązany 

 5. popieram

  26 marca 2020 14:24

  Popieram w pełnej

  Popieram w pełnej rozciągłości. Szatnia rodzinna to już w obecnych czasach powinien być standard ! Matka z małym chłopcem, lub ojciec z małą córką to spory problem w przebieralniach…

 6. To prawda

  26 marca 2020 18:20

  Byłem kiedyś z córką na

  Byłem kiedyś z córką na basenie, w przebieralni męskiej.  Czepił się mnie typ coś  ok 50 lat z pretensjami że z córką w męskiej szatni jestem. Mało tego, chodził za mną po basenie i cały czas pretensje. Zepsół nam całą zabawe i skończyło się tym że  za kilka dni odpilnowałem go na miescie i wytlumaczyłem jego błąd.  Widziałem go jakies 2 tygodnie temu, chodzi już bez pomocy kul i bez kołnierza ortopedycznego. 

 7. Abdżej

  26 marca 2020 19:32

  Ludzie ale wy macie problemy.

  Ludzie ale wy macie problemy. Niedługo zażądacie godzin tylko dla rodzin. Roszczeniowe społeczeństwo wychowuje kolejne pokolenia. Strach się bać. 

  • M.

   27 marca 2020 08:23

   Nikt tu nie żąda czegoś

   Nikt tu nie żąda czegoś niemożliwego, a jedynie proponuje zmiany. Skoro uważasz, że jest to niepotrzebne, to chyba nigdy nie byłeś/byłaś  sam/a z małym dzieckiem na basenie

   • Abdżej

    27 marca 2020 10:29

    Byłem małym dzieckiem i

    Byłem małym dzieckiem i bywałem na basenie, nad jeziorem, nad rzeką. Nie mam z tego tytułu żadnych problemów natury psychicznej. A to dlatego, że moi rodzice byli normalni a nie przewrażliwieni.

    • M.

     30 marca 2020 08:55

     Nie chodzi mi o problemy

     Nie chodzi mi o problemy psychiczne związane z przebywaniem w szatni z płcią przeciwną tylko o to, że z dzieckiem, które ma od kilku miesięcy do 2 lat, które dobrze nie chodzi, dużo łatwiej jest gdy jest osoba, która pomoże, a szatnia dla rodzin dużo by ulatwila. A osoba, która nie ma dzieci tego nie zrozumie…

 8. Kaczor

  26 marca 2020 20:35

  Wodę należało spuścić gdyż

  Wodę należało spuścić gdyż sąsiedzi zza miedzy rzęsy wodnej nanieśli.

 9. koleżankaZnajomej

  27 marca 2020 01:21

  a zniżki dla samotnych matek,

  a zniżki dla samotnych matek, które chowają konkubenta w szafie?

 10. Worus

  27 marca 2020 12:25

  Jeszcze trochę i wszyscy

  Jeszcze trochę i wszyscy zapomnicie o basenie! O czym wy myślicie w dobie zagrożenia? Zenada

 11. XXDDD

  27 marca 2020 20:45

  Jak już takie poważne remonty

  Jak już takie poważne remonty to może i uda się odpływy w szatniach zrobić? 😀

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama