Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dostali pieniądze za dobre pomysły. Będą działać lokalnie dla mieszkańców [zdjęcia]

Z dotacji na różnego rodzaju działania skorzysta 13 organizacji i grup nieformalnych z powiatu świeckiego, które wzięły udział w konkursie. Łącznie na granty przeznaczono 60 tys. zł.

Udostępnij
lgd-czolo-a2

Uroczystość wręczenia grantów odbyła sięw czwartek w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Świeciu. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci 13 organizacji i grup nieformalnych, które wygrały konkurs. Podpisano z nimi umowy na realizację projektów. Łączna suma przeznaczona na granty wyniosła 60 tys. zł. Pierwsi grantobiorcy rozpoczną działania już w czerwcu. 

Komisja konkursowa oceniała 22 wnioski. Najwięcej punktów zdobył projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu „Twórcze zacisze - tworzymy przestrzeń przyjazną osobom w spektrum autyzmu". Wsparcie wyniesie 5000 zł.

Prawie tak samo wysoko oceniono projekt "Aktywnie i kreatywnie" złożony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Warlubiu. W tym przypadku grant wyniesie 4960 zł.

W pierwszej trójce najwyżej ocenionych był też projekt "My lokalnie" Stowarzyszenia Dębowe Zacisze z Pruszcza. Uzyskał on 6000 zł dofinansowania.

Pozostałe 10 projektów, w których dofinansowanie wahało się w granicach 2635-6000 zł, złożyli mieszkańcy gmin Świecie, Jeżewo, Dragacz i Pruszcz.

Najlepiej ocenione projekty nie zawsze otrzymały najwyższe dofinansowanie. Jego wysokość uzależniona była od wartości projektu i oczekiwań grantobiorcy.

Działaj Lokalnie to program Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Świeciu (Inkubator Przedsiębiorczości). Wsparcie finansowe zapewnia firma Mondi Świecie.

Zobacz poniżej zdjęcia.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Obserwator

  2 czerwca 2023 19:58

  Jesteście żałośni w tym

  Jesteście żałośni w tym rozdawaniu pieniędzy!! Najbardziej żałosny jest ten tz – inkubator!! Pomafacie – CWANIAKOM – TAKA JEST PRAWDA – WASZEJ DZIAŁALNOŚCI 

  • licealistka

   3 czerwca 2023 07:38

   Obserwatorze, kto pomafa

   Obserwatorze, kto pomafa tobie w tworzeniu takich dziwolągów, którymi na forum,ujawniłeś, żeś kiep?

   • Do licealistki?

    4 czerwca 2023 22:46

    A czy Pani Licealistka nie

    A czy Pani Licealistka nie zakończyła czasem edukacji na poziomie gimnazjum??? Bo to taki niekulturalny komentarz.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama