Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dragacz nakręca turystykę. Na tablicach i smartfonach

W ramach projektu „Turystyczna Gmina Dragacz" powstało m.in. 25 tablic informujących o najciekawszych zabytkach na terenie gminy. Koszt wyniósł blisko 90 tys. zł, z czego ponad 60 proc. stanowi dotacja z Lokalnej Grupy Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”.

Udostępnij
zbor

- Oprócz tego w trzech miejscach - przy urzędzie gminy, GOKSiR i przy Białej Karczmie - staną duże tablice informujące o miejscach wartych obejrzenia w całej gminie, a ponadto w każdym sołectwie zamontujemy tablice dotyczące historii miejscowości – wymienia Dorota Krezymon, wójt gminy Dragacz.

W ramach przedsięwzięcia wybudowano wiatę  turystyczną w Wielkim Lubieniu oraz stworzono aplikację na Androida na smarfony pod nazwą „Turystyczny Dragacz”.

Aplikacja to interaktywny przewodnik po atrakcjach historyczno-turystycznych zlokalizowanych na 6 szlakach pieszo-rowerowych.

- Nasza gmina obfituje w piękne zabytki. Mamy także smutne miejsca pamięci z okresu II wojny światowej, które są po prostu warte tej pamięci – zaznacza Dorota Krezymon.

Aplikacja „Turystyczny Dragacz” jest do pobrania w Sklepie Play oraz za pomocą kodu QR umieszczonego na tablicach informacyjnych.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama