Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dramat na przejściu dla pieszych. Samochód potrącił mężczyznę

W Nowem doszło do kolejnego wypadku, w którym ucierpiał pieszy.

Udostępnij
20-nowe_czolo

REKLAMA

Wypadek wydarzył się w wigilię na przejściu dla pieszych na ul. Bydgoskiej w Nowem, koło skrzyżowania z ul. Hallera, w pobliżu Banku Spółdzielczego.

Około godz. 18.30 przez pasy przechodził około 60-letni mężczyzna. Jak wynika z wstępnych informacji, jadący od strony Gdańska samochód zatrzymał się, aby go przepuścić. W tym czasie w pieszego uderzyła skoda fabia, nadjeżdżająca z przeciwnej strony. Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala w ciężkim stanie.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Przypomnijmy, że 18 grudnia wieczorem na ul. Tczewskiej zginęła 80-latka, którą potrąciła dacia logan. Kobieta przechodziła przez jezdnię koło hurtowni budowlanej i komisu samochodowego, w miejscu, gdzie nie ma pasów.

Nowe informacje o wypadku z 24 grudnia na ul. Bydgoskiej, niestety tragiczne - tutaj.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na www.apartado.pl

Udostępnij
82 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jeśli chcesz się pozbyć

Jeśli chcesz się pozbyć Starego, poślij go do Nowego!

Nowe- zero kontroli prędkości

Nowe- zero kontroli prędkości. Zero kontroli przejść dla pieszych.

Wiadomo coś więcej o ofierze?

Wiadomo coś więcej o ofierze? W co był ubrany, jak wyglądał?

Boje się że to ktoś bliski

80 latka jej wina. Pasów brak

80 latka jej wina. Pasów brak. Ale tutaj. Kierowco módl się żeby tylko facet przeżył 

Reklama

Może też więcej wyobraźni

Może też więcej wyobraźni przez pieszych bo wchodzą na pasy jak święte krowy bo mają takie chore prawo.

Szacunek dla wysokiego

Szacunek dla wysokiego policjanta w okularach uratowal facetowi życie. 

Bo to jest jest dramat…

Bo to jest jest dramat… Ludzie nie znają przepisów dotyczących przejść dla pieszych wiele razy spotkałem się z takim czyms że ja się zatrzymałem na tym przejściu dla pieszych z lewej strony i puszczałem pieszego a w tym czasie z prawej przeleciał samochód jakby nigdy nic. Nie wiem kto daje ludziom prawo jazdy to jest dramat. Oby ten facet przeżył.. 

mi też jakiś stary osioł na

mi też jakiś stary osioł na rowerze dziś wymusił. Nie zatrzymał się gdzie jest stop przy orlenie. stare dziady powinny siedzieć w domu jak nie potrafią sie zachować.

Reklama

Może to było samobójstwo,  w

Może to było samobójstwo,  w Nowym to częsty przypadek .

W Europie wszędzie jest

W Europie wszędzie jest większa tolerancja do pieszych. Tylko w Polsce kierowcy zachowują się jak króle. I dobrze ze mandaty są srogie. I powinne być jeszcze wyższe. 

Sygnalizacja świetlna w tym

Sygnalizacja świetlna w tym miejscu koniecznie, koło Orlenu tez! Oby ten Pan przeżył 

Ja byłem kierowcą który

Ja byłem kierowcą który przepuścił tego pana to nie był żaden samobójca ani nie wtargnął na jezdnię tylko grzecznie stał i czekał aż będzie mógł bezpiecznie przejść w momencie uderzenia znajdował się na pasach więc to kierowca musi uważać 

Reklama

Ten Pan to mój wujek.

Ten Pan to mój wujek. Niestety nie przeżył…

To koło mojego miejsca

To koło mojego miejsca zamieszkania. Nie raz bylam swiadkiem, gdy jeden pojazd zatrzymywal się przed przejściem dla pieszych przy banku. Jednak jadacy z przeciwnej strony kierowca tego nie uczynił. Pieszego wrylo na środku ulicy. Po prostu brawura kierowców!

Nie raz byłem świadkiem, gdy

Nie raz byłem świadkiem, gdy z jednej strony ktoś przepuszcza, a z drugiej ma to w powtarzaniu, jedzie jak gdyby nigdy nic, nawet jak pieszy jest już na pasach. Z tego powodu, ja zawsze czekam, aż z obu stron zatrzymają się pojazdy. Czasami widzę, jak przepuszczający mnie macha ponaglająco, ale wolę nie wchodzić na pasy, gdy widzę rozpędzoną ciężarówkę. Niestety, na tym odcinku bardzo jeżdżą za szybko, zwłaszcza, gdy drogą pusta. Biorą wtedy pobliski zakręt szerokim łukiem, po przeciwnym pasie. Jak taki ma się zatrzymać przed pieszym?

Bóg nawet gdy lud świętuje

Bóg nawet gdy lud świętuje jego urodziny ,zabija i niszczy im życie. Bóg to fikcja a ziemia to świat gdzie selekcja trwa w najlepsze. Kierowca zabijając tego Pana popełnił błąd, zdarzyć się może wszystkim. 

Czy coś wiadomo o stanie

Czy coś wiadomo o stanie zdrowia poszkodowanego?

Spojrzę w lewo. Potem w prawo

Spojrzę w lewo. Potem w prawo. Jeszcze raz w lewo i …. RUSZAM ŻWAWO !!

Pieszy jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez przejście dla pieszch.W takich sytuacjach pieszy jes zobowiązany między innymi do oceny prędkości nadjeżdżających pojazdów ; zachowania ostrożności przy niesprzyjających warunkach oraz ogranicznego zafania w stosunku do innych uczestników ruchu.  Ktoś czegoś nie zrozumiał?

Uważam że kierowcy w naszym

Uważam że kierowcy w naszym mieście jeżdżą i robią co chcą. Prędkość, ślizganie się po mokrej nawierzchni na rynku by się popisać, rozpedzony jeździć przez Gdańską. Zwero wyobraźni. Mam nadzieję że pan przeżyje a kierowca podniesie karę.

Kierowcy którzy szaleją to

Kierowcy którzy szaleją to plaga naszego miasta. Jak nie od Rynku na Gdańską jadą to inni szaleją tam gdzie jest dawne targowisko. Wyrazy współczucia dla rodziny

Pasy są po to, żeby pieszy

Pasy są po to, żeby pieszy mógł bezpiecznie przejść na drugą stronę. Kierowcy się spieszą, gadają przez komórki zamiast skupić się na prawidlowej, bezpiecznej jedzie i co im to daje ? Niewinni ludzie tracą przez nich życie.. 

Ja wchodzę na pasy jak

Ja wchodzę na pasy jak zatrzymają się samochody, a nie jak mam pierwszeństwo. Wolę życie,  a nie pierwszeństwo. 

Niestety Policja nie

Niestety Policja nie kontroluje prędkości w Nowem. Tiry przejeżdżają na czerwonych światłach bo nie chce im się chamowac. A może by zamontować kamery lub fotoradar? 

Oświetlenie  LED pozakładali

Oświetlenie  LED pozakładali szukają oszczędności . Wystarczy że deszcz popada. 

Bezpieczeństwa O !!!

Ciemno jest jak w DUPIE. W Świeciu i w Gminie Jeżewo.

Przejścia dla pieszych są

Przejścia dla pieszych są słabo oświetlone i nie widać pieszych przez nie przechodzących, zwłaszcza ubranych w ciemne kolory. Poza tym wszystkie przejścia na ulicy Bydgoskiej powinny być zaopatrzone w sygnalizację świetlną. Nie byłoby sytuacji kiedy jeden kierowca ustępuję pierwszeństwa pieszemu a nadjeżdżający z przeciwnej strony nie dostosowuje się do sytuacji. 

Widzicie ta ciężarówkę… On

Widzicie ta ciężarówkę… On jeszcze przed pasami wyprzedził ja. Tak mu się spierzylo że dopiero koło poczty autem stanął. A chłop śp. Tak mial twarz rozwalona że ciężko było go rozpoznać. Wyrazy współczucia dla rodziny(*)

Ożeszk***mać

Ożeszkurwamać

Potwierdzam brak twarzy na

Potwierdzam brak twarzy na denacie

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Reklama
Reklama

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Kościół katolicki świętuje dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. W Świeciu największa procesja przeszła ulicami osiedla Marianki.

Styl życia

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Wiadomości

We wtorek w Czaplach poszkodowany został 10-latek. Policja podaje okoliczności zdarzenia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo