Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dramat. Spłonął dom z całym wyposażeniem. Zostały tylko zgliszcza [zdjęcia]

Henryk Hemke wyszedł rano z domu po drewno na opał. Kiedy wrócił, budynek płonął. W jednej chwili stracił wszystko. Zostało mu tylko ubranie, które miał na sobie.

Udostępnij
pozar-2
REKLAMA
 
- Tata stracił dom z całym dobytkiem - informuje syn, Dawid Hemke. - Pamiątki rodzinne, modele samolotów oraz ich dokumentację, narzędzia do pracy, książki, zdjęcia i klisze, aparat fotograficzny, komputer, ubrania. Wszystko poszło z dymem. Jeden z psów prawdopodobnie zginął w pożarze. Mam nadzieję, że na wiosnę ojciec będzie mógł zamieszkać w nowym domu.
 
Dawid Hemke zamieścił na swoim profilu na Facebooku apel o pomoc w budowie domu. Prosi o wpłaty w serwisie Zrzutka.pl.
 
O pożarze w Laskowicach pisaliśmy w Extra Świecie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia o godz. 8.41 komenda powiatowa straży pożarnej w Świeciu otrzymała zgłoszenie o pożarze domu przy ul. Leśnej. Do akcji skierowano pięć zastępów.
REKLAMA
 
 
Henryk Hemke postawił domek letniskowy własnymi rękami / Fot. zrzutka.pl

REKLAMA

- Kiedy strażacy pojawili się na miejscu, domek o powierzchni 30 m kw. był już całkowicie objęty ogniem - mówi młodszy ogniomistrz Marcin Borucki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Budynek uległ całkowitemu spaleniu wraz z wyposażeniem. O godz. 11.00 strażacy zakończyli działania.

Prawdopodobnie przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego lub zwarcie instalacji elektrycznej. Wstępnie straty oszacowano na 100 tys. zł.

72-letni Henryk Hemke mieszkał sam w domku letniskowym w lesie. Kiedy wrócił i zobaczył płomienie, zdołał tylko zabrać dokumenty i kilka drobiazgów. Reszta spłonęła, w tym imponująca kolekcja modeli samolotów. Modelarstwo było jego wielką pasją.
REKLAMA

Drewniany budynek spłonął doszczętnie / Fot. OSP Buczek

REKLAMA

Mieszkaniec Laskowic znalazł schronienie u brata, ale nie traci nadziei, że uda mu się odbudować domek. Z pomocą przyszli przyjaciele, rodzina, sąsiedzi. Uruchomiono zbiórkę pieniędzy.

Henio jest przecudownym człowiekiem o ogromnym sercu. Niesamowicie gościnny i pełen ciekawych historii, zaraża pozytywną energią i entuzjazmem! Zawsze każdemu pomaga i nigdy nie odmówi pomocy. Teraz on jej i nas potrzebuje jak nigdy wcześniej! - czytamy w serwisie Zrzutka.pl, gdzie trwa zbiórka pod hasłem "Dom dla Henia".
REKLAMA

W chwili publikacji artykułu uzbierano 28,8 tys. z potrzebnych 38 tys. zł. To na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.

Na postawienie nowego domku letniskowego nie wystarczy, dlatego organizatorzy zbiórki mają nadzieję, że uda się zgromadzić więcej środków, które pozwolą zapewnić dach nad głową Henrykowi Hemke.

Osoby, które chciałyby wesprzeć mieszkańca Laskowic, mogą to zrobić za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

 

Udostępnij

Komentarze (9)

 1. Grześ

  31 grudnia 2021 05:26

  Heńkowi warto pomóc bo to

  Heńkowi warto pomóc bo to bardzo dobry człowiek jest

 2. Obecny

  31 grudnia 2021 09:17

  A ja nie mam na węgiel i

  A ja nie mam na węgiel i naprawę samochodu żeby do pracy dojeżdżać żeby potem dzieci wyżywić.To może też na zrzutka pl mam się zgłosić. Tak się ludzie nauczyli że jak coś się dzieje to najlepiej za damkę od innych ściągnąć. 

  • Jan

   31 grudnia 2021 09:45

   To za robotę się wz łajzo

   To za robotę się wz łajzo

  • JA1982

   2 stycznia 2022 09:36

   Wszystko zależy od sytuacji i

   Wszystko zależy od sytuacji i podjeścia. W Panu aż kipi złość, że ktoś ma znajomych, przyjaciół, którzy chcą pomóc…..a Pan widać nie ma. Przykre to, ale zabije Pana własna żółc.

  • Guślarka z lasu

   2 stycznia 2022 10:24

   Stracić wszystko, cały

   Stracić wszystko, cały dobytek i dach nad głową a mieć dach nad głową i problemy finansowe to różnica. Współczuję Panu , ale więcej empatii by się przydało. Mało komu jest lekko w tych czasach. 

 3. Sepulthra

  31 grudnia 2021 09:52

  Jak ktoś nie chce pomóc na uj

  Jak ktoś nie chce pomóc na uj komentuje, zawsze znajdzie się jakaś łajza. Henio nie wiem kim jesteś ale trzymam kciuki za ciebie. Bądź pozdrowiony.

 4. J

  31 grudnia 2021 13:29

  Pomagać ludziom trzeba.

  Pomagać ludziom trzeba. Trochę mnie jednak dziwi, że ten Pan nie zamieszka u syna. Wtedy nie musiałby żyć sam w domku letniskowym.

  • JA1982

   2 stycznia 2022 09:34

   Może syn nie ma willi, a poza

   Może syn nie ma willi, a poza tym wiadomo, że wielu ludzi jednak w pewnym okresie życia prowadzi swoje życie. I rodzice muszą pamiętać o dorosłych dzieciach, a dzieci o rodzicach, ale nie znaczy, że muszą z sobą mieszkać. Syn może i wpsomaga teraz….

 5. Asia

  1 stycznia 2022 12:36

  Czy mieszkanie w takim domku

  Czy mieszkanie w takim domku letniskowym jest legalne? Kiedyś czytałam, że mieszkanie w takich domkach, np. na działkach jest nielegalne. No i skoro Pan sam zbudował domek, to czy ta instalacja była na pewno zamontowana prawidłowo, ktoś zrobił odbiór tej budowy i instalacji? Bo jak kolejny taki lipny domek ma stanąć i się spalić, to szkoda chyba kasy na zbiórkę. Może lepiej zbiórka na normalne lokum…

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama