Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dramatyczne chwile nad jeziorem Deczno. Wezwano śmigłowiec ratunkowy

Ta informacja postawiła na nogi kilka rodzajów służb ratunkowych i policję. Liczyła się każda chwila. Co stało się w piątkowe popołudnie w lesie nieopodal jeziora Deczno?

Udostępnij
974

- Kilka zastępów straży pożarnej, karetka pogotowia i policja pędziły w stronę prywatnego ośrodka wypoczynkowego nad Decznem. Krótko potem pojawił się też śmigłowiec - relacjonują świadkowie.

W piątek tuż po godz. 13.00 wpłynęła informacja o zasłabnięciu mężczyzny na leśnej polanie, do której prowadzi polna droga.

Zdarzenie miało miejsce niedaleko jeziora Deczno i prywatnego ośrodka wypoczynkowego (gmina Świecie).

Reklama
Reklama

 - Jako pierwsi pomocy udzielili mężczyźnie strażacy, do czasu przybycia pogotowia - mówi mł. asp. Marcin Borucki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Sytuacja była na tyle poważna, że wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Śmigłowiec wylądował, ale ostatecznie uznano, że 47-letni mężczyzna zostanie przewieziony do szpitala karetką - wyjaśnia Marcin Borucki.

Reklama
Reklama

Nie jest jasne, czy - jak wynika ze wstępnych informacji, które nam przekazano - zasłabnięcie nastąpiło z przyczyn "naturalnych", czy z powodu "innych czynników".

Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

Na miejscu, oprócz pogotowia i policji, działały też zastępy z OSP Sulnówko i Ratownik oraz z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Reklama
Reklama

Zobacz poniżej zdjęcia.

Fot. nadesłane

Fot. OSP Ratownik

Fot. OSP Sulnówko

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama