Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Druhowie z Pruszcza już niebawem będą się cieszyć nowym samochodem

Przedwczoraj przedstawiciele OSP Pruszcz podpisali umowę na dofinansowanie na nowy wóz bojowy. Inwestycję w bezpieczeństwo wsparł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Wcześniej druhowie zapewnili sobie poważną dotację od gminy Pruszcz.

Udostępnij
wozo-pru-1

Strażacki sprzęt jest niezwykle drogi. Zwłaszcza samochody. Dlatego zakup każdego z nich to prawdziwe święto. Nie dziwi więc radość druhów z OSP Pruszcz, którzy już za kilka miesięcy będą się cieszyć nowiutkim volvo, którego koszt przekracza 1,1 mln zł.

- Jako pierwsza na nasze zapotrzebowanie odpowiedziała gmina, która zapewniła dofinansowanie w wysokości 620 tys. zł - wylicza Bartosz Betlewski prezes OSP Pruszcz. - Jako drugi ze wsparciem przyszedł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, który przekazał dofinansowanie w wysokości 475 tys. zł.

Nowy, średni wóz marki volvo ma trafić do jednostki na przełomie września i października tego roku. Zastąpi on renault, które z kolei wzmocni sprzętowo OSP Łowin.

- Niedawno przeprowadziliśmy się do nowej remizy, jesienią dostaniemy nowy samochód do pełni szczęścia brakuje tylko wymiany naszego 44-letniego jelcza na jakiś nowszy pojazd - żartuje prezes.

Obecnie OSP Pruszcz liczy 48 członków z tego połowa to czynni druhowie uczestniczący w wyjazdach.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Janek od syreny

    22 czerwca 2023 10:48

    Serdeczne gratulacje!! Chwała

    Serdeczne gratulacje!! Chwała bohaterom!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama