Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dyrektorka przychodni do radnego Woźniaka: Gdzie są te kolejki, które ciągle pan widzi?

Zdaniem Dariusza Woźniak dyrekcja Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu, mimo licznych uwag, nie rozwiązuje problemu porannych kolejek do lekarza. Według szefowej placówki, radny powtarza slogany bez pokrycia. W dodatku ze swojej kampanii wyborczej sprzed pięciu lat.

Udostępnij
przychodnia

Nic nie wskazywało, że punkt obrad, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Świeciu, dotyczący sprawozdania finansowego z działalności Miejsko-Gminnej Przychodni za 2018 r., wzbudzi, tak pełną emocji dyskusję.
REKLAMA

Co prawda uwagi miał tylko jeden radny, ale za to konkretne. Najpoważniejszy zarzut dotyczył zasad rejestracji, a ściślej ujmując, kolejki, która rzekomo codziennie rano ustawia się przed przychodnią.

- Czy tylko ja widzę ten tłum ludzi stojących rano? - pytał radny Dariusz Woźniak. - Czy nie można inaczej zorganizować pracy przychodni, tak żeby ci ludzie nie wystawali w kolejce? Przed prywatnymi przychodniami nie ma takich sytuacji.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Pretensje dotyczące wydajności pracy rejestratorek, a w szczególności wspomniane kolejki, to jak sie okazało, czuły punkt Beaty Sternal-Wolańczyk, dyrektorki Miejsko-Gminnej Przychodni. Nim radny Naszego Świecia Razem dokończył swoją wypowiedź, natychmiast zadała pytanie, kiedy widział kolejkę, o której mówi?

Na to Dariusz Woźniak odpowiedział, że za każdym razem, gdy jest z dziećmi u lekarza. Średnio raz na kwartał. W ramach riposty usłyszał, że operuje stereotypami. W dodatku tymi, którymi posługiwał się w kampanii wyborczej pięć lat temu.
REKLAMA

- Jeżeli przed godz. 7.00 rano, zanim zostanie otwarta placówka, stoi jakaś grupa, to liczy ona nie więcej niż 38 osób i to tylko w poniedziałki i wtorki, gdy faktycznie jest znacznie więcej przyjęć - wyjaśniała Sternal-Wolańczyk. - To jest garstka osób chcących jak najszybciej dostać się do laboratorium, psychiatry i stomatologa. Przejrzę monitoring z całego miesiąca, aby zobaczyć, jak duże są te kolejki, które pan ciągle widzi - zapowiedziała wyraźnie poirytowana.

Reklama
Reklama

Po tych słowach rozległy się brawa radnych, co zdarza się dosyć rzadko, a już na pewno nie przy okazji przedstawiania tego typu sprawozdań.   

a.bartniak@extraswiecie.pl


Jak to jest z tą kolejką do świeckiej przychodni? Czekamy na Wasze komentarze.
REKLAMA

Udostępnij
62 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pani Dyrektor się oburza hmmm

Pani Dyrektor się oburza hmmm ale system rejestracji nie jest dobry ,kolejki są codziennie

Kolejki są, były i będą! 

Kolejki są, były i będą! 

Kolejki są codziennie już po

Kolejki są codziennie już po 5 rano ludzie się ustawiają jeśli chcą się dostać np. Do stomatologa. Niestety wtedy zarejestrowanych jest 3-4 osoby a reszta albo termin odległy albo kolejny dzień stania w kolejce a może się uda. Do laboratorium też jest kolejka która stoi od rana bo inaczej człowiek nie zdąży do pracy jak nie wystoi swojego. Niech Pani Sternal się nie oburza tylko przyjdzie raz o 6 rano i posłucha ludzi co o tym myślą. Teraz to jeszcze jest pogoda ale pamiętam stanie w zimie na mrozie mnóstwo starszych ludzi…. 

Reklama

Pani dyrektor Przychodni po

Pani dyrektor Przychodni po raz kolejny udowadnia, że nie widzi problemu i nic do niej nie dociera. Sygnały o złej organizacji pracy trafialy do niej już wcześniej, mało tego, firmy współpracujące jak Lux Med walczą cały czas z tą kobietą, aby „prywatni” pacjenci byli inaczej traktowani. Nie wyobrażam sobie chodzić do tej przychodni mając dzieci, szkoda nerwów. I wiem, że gro ludzi ma takie podejście jak ja, więc w ogóle nie próbują, bo to by dopiero były kolejki! Stanowiska Dyrektorów powinny piastować osoby, do których coś dociera i chcą coś zmieniać na lepsze, a nie zostawiać wszystkiego, bo po co się wysilać. BRAWO dla Pana Radnego ktory kolejny raz podnosi głos w tej sprawie!

38 osób to nie kolejka?? Z

38 osób to nie kolejka?? Z takimi podejściem Pani Dyrektor ta przychodnia i system resjstracji nigdy się nie zmieni… Czeka się w kolejce o 4-5 rano do dentysty, tylko po to żeby po 7 dowiedzieć się, że zaresjtrują 3.pierwsze osoby bo dla reszty nie ma nr. A żeby dodzwonić się do przychodni dziecięcej i zarejestrować dziecko to graniczy z cudem. Wiecznie zajęte, albo nikt nie odbiera. 

hahaah dziś jest środa a

hahaah dziś jest środa a kolejka około 70 osób brak słów. godzina 6.45.

Reklama

Masakra, arogancja Dyrektorki

Masakra, arogancja Dyrektorki przekracza wszelkie granice. Zauważam również zwykły brak tzw. „dobrego wychowania” – jak można przerywać Radnemu wypowiedź ? Pozostali Radni bili brawo ? Pytam się: ZA CO ?

Kolejki są codziennie i to

Kolejki są codziennie i to nie tylko w poniedziałki i wtorki to raz dwa człowiek nie ma mozliwosci dostać się osobiście do rejestracji a żeby się do nich dodzwonić trzeba z dziesięć razy numer wybrać… Inni ludzie przenoszą sie z innych przychodni do nich bo jest więcej lekarzy zamiast polepszyć ludziom to pogarszają….. 

Ludzie czy Wy nie chodzicie

Ludzie czy Wy nie chodzicie nigdzie indziej do lekarzy? Kolejki są wszędzie i nikt się nie burzy. Ale Świecie to Świecie….. I termin odległy do stomatologa za miesiąc….. W dużych miastach są rejestracje raz na pół roku i nie narzekają. Ale tak to jest, jak się nie docenia tego, co się ma….

Reklama

Brawo panie Darku niech się

Brawo panie Darku niech się pan nie poddaje, niech pan wlaczy z tym towarzystwem, wzajemnen adoracji. Dobrze, że pojawił się tekst o pana wystąpieniu, przynajmniej ludzie dowiedzieli się co dzieje się na sesji i że pan jako jedyny walczy o prawa pacjentów. 

Kolejki są no jak człowiek

Kolejki są no jak człowiek dzwoni po 7 rano żeby sie zarejestrować to nie dość że czeka aż ktoś odbierze tel a jak już odbierze to już niema numerów do lekarza już nieraz się spodkalam z tym problemem 

Takie zachowanie to brak

Takie zachowanie to brak kultury. Dobrze, że jeszcze okrzyków nie było.

Reklama

Przejezdzam tam codziennie

Przejezdzam tam codziennie jadac do pracy kolejki sa juz od 5 rana…pani dyr klamczucha ..do tego uprzejmosc pan w rejestracji w skali 1 do 10

..minus 1 

Kolejki są i to przesadne

Kolejki są i to przesadne czekać tyle czasu żeby lekaż przyjął chore dziecko dorosłych również . System rejestracji tragedia panie z rejestracji robią tam za kare większość nie miła. Po prostu tragedia 

Kolejki były, są i będą bo to

Kolejki były, są i będą bo to jest publiczna służba zdrowia i jeżeli kogoś nie stać na to by trochę poczekać to prywatni lekarze czekają.

Na limity Dyr raczej nie ma

Na limity Dyr raczej nie ma wpływu  Jeśli komus zależy na dostanie się do konkretnego lekarza to stoi w kolejce  Logiczne że lekarz nie będzie dziennie 100 osob przyjmował. Albo zależy nam na jakości albo na ilości. Chodzę z dziećmi i wcale nie trzeba stać w kolejce. Wystarczy rejestracja tel. Nie zawsze uda się za I razem fakt ale nie przesadzajmy  

Mysle ze warto docenic co sie

Mysle ze warto docenic co sie ma tym bardziej przy porownaniu, mieszkamy za granica i tu kolejka do laryngologa trwa 7 miesiecy. Powaznie lepiej stanac rano nawet o 5 i dostac sie tego samego dnia niz czekac z dzieckiem.7 miesiecy… wtedy zostaje przylot do Polski i naprawdr mozns sie dostsc do lekarza. Warto docenic to co sie ma moim zdaniem swietnych lekarzy i organizacje pracy w przychodni. !!!

Kolejki są bo ludzie sami

Kolejki są bo ludzie sami sobie te kolejki tworzą…. Stałam niejednokrotnie tylko dlatego aby dostać się do lekarza rano i potem pójść do pracy. I dodam że w tych kolejkach naprawdę stoją cały czas jedne i te same osoby. Może powinno się ograniczyć ilość bezpłatnych wizyt w miesiącu dla jedno pacjenta? Ale to już oczywiście rola ministra zdrowia. 

No ta Pani dyrektor to

No ta Pani dyrektor to przechodzi samą siebie ….!Nie ma kolejek???!!!!!!!Bardzo dobrze Panie radny ,widzę ze Pan stoi za ludźmi a nie koło nich.Do dziecięcego zarejstrowac się do dr P..tz to masakra ,trzeba rano stać w kolejce bo o 8 już nie ma numerków o rejestracji telefonicznej można zapomnieć bo te kwoki albo nie odbierają albo udają głuche i z łaska odp ,a gdzie rejestracja internetowa która Pani dr obiecała???!38 osob to nie kolejka ,no nie bo ona stać w niej nie musi…a powinna choć pare razy.Reszta radnych klaskała???!straszne ,powinni w następnych wyborach wylecieć i tez postać w kolejce bo im się to w dupach poprzewracało ,chociaż wydaje się ze klaskali bo radny im przeszkadza w pomaganiu ludziom,nic im się nie chce robić tylko kasę kasować .Dla nich wygodniej siedzieć z dupa i się nie odzywać .

To może już czas na zmianę

To może już czas na zmianę dyrektora jeśli ta Pani nie widzi problemu??!!!I przy okazji zmienić Panie rejestratorki,bo takiej nieuprzejmości jak one to już dawno nie widziałam!

Koncz dyrektorko wstydu

Koncz dyrektorko wstydu oszczec. Ta przychodnia to dno. Ale co tam posadka narazie jest pewna bo wybory nowego rajcy za 5 lat. Ciekawe jaka pani bylaby wyszczekana gdyby wybory bylyby w tym roku. A wielcy radni zamiast klaskac to sie do roboty brac bo za to mieszkancy wam placa.

Proponuje Pani dyrektor samej

Proponuje Pani dyrektor samej stanąć sobie do Kolejki jak w prl za papierem toaletowym A nie głupio odbijać pałeczkę 5:00 staniesz może się dostaniesz brawo Panie Darku W. Kontratak musi być a służba zdrowia w Piz…… kuleje…..

Jak nie kolej (Terespol-

Jak nie kolej (Terespol- Świecie), to teraz Woźniak wziął się za kolejki. Czy ten nie spełniony do końca człowiek zacznie myśleć, jak radny, a nie, jak sztubak? Woźniaku może, jakieś konkretne pomysły dla Świecia zgłosiłby pan wspólnie ze swoim, również nawiedzonym Tarachem?

Kolejki to nie wina Dyrektora

Kolejki to nie wina Dyrektora. Przyjrzyjcie się sytuacji służby zdrowia w Polsce: jest katastrofalna. Rząd rozdaje za darmo pieniądze niepracującym ludziom, Rydzykoei wydaje miliardy na propagandę , a dla opieki zdrowotnej nic nie zrobił NIC. Poczekajmy jeszcze kilka miesięcy – może rok… Będzie jeszcze gorzej …

Kolejki są i będą .Pomijam

Kolejki są i będą .Pomijam osoby ,któtym zależy na wizycie rano bo praca,szkoła…W takich przypadkach rozwiązałaby sprawę rejestracja internetowa. Nie mogę natomiast zrozumieć po co w tej kolejce stoją emeryci, krórzy mają czas i nie muszą się spieszyć żeby zdążyć np do pracy, Mam wrażenie , że to jest trochę przyzwyczajenie.

Kolejki sa przed otwarciem

Kolejki sa przed otwarciem przychodni, by wejsc do srodka. Tam juz sie rozladowuje sytuacja, bo ida ludzie w roznych kierunkach. Jedyny problem to ortodonta, ale to jest lekarz spoza przychodni. Wozniak jak ze wszystkim duzo gada, a niewiele wie.

Jestem z dziećmi kilka razy w

Jestem z dziećmi kilka razy w sezonie jesienno-zimowym w przychodni i zawsze rejestruje się telefonicznie fakt jest że,  czasem za którymś razem się dodzwonię ale to zrozumiałe.

Przecież nie tylko ja chcę zarejestrować dzieci a jest tylko jeden telefon. Nigdy nie czekałem więcej niż 10 minut na wejście do lekarza Pani w rejestracji mówi na którą godzinę przyjść i wtedy nie trzeba czekać. 

Niby jak przychodnia może być

Niby jak przychodnia może być winna, ludzie zbierają się pod wejściem już po 6 rano, a otwierają przychodnie o 7, więc do tego czasu ludzi się nazbiera, panie na recepcji tez nie zarejestruja wszystkich w kilka sekund, jak się nie spieszy to wystarczy przyjść o 7:30 i nie ma już żadnej kolejki przy rejestracji 

Kolejki były są i będą jak w

Kolejki były są i będą jak w każdej państwowej przychodni. W prywatnych gabinetach też trzeba czekac, napewno nie tak długo jak w przychodni. 

Kolejki sa oczywiscie a zeby

Kolejki sa oczywiscie a zeby od 8 sie dodzwonic to jest cud bo albo zajete ciagle albo nikt nie odbiera a jak czlowiek sie dodzwoni o 10 to juz wyboru nie ma najwyzej po 15 bez nr

Należe do przychodni juz

Należe do przychodni juz kilkanascie lat. Nigdy nie bylo problemu z dostaniem sie do lekarza. Jesli nie bylo juz numerkow na ten dzien a nie mialam nic pilnego to panie w rejestracji zaproponowaly mi rejestracje na termin. Jesli powiedzialam ze to cos naglego panie pomogly mi dostac sie do lekarza mimo braku numerkow. Nie zawsze jest się latwo dodzwonic do rejestracji za pierwszym razem ale wiem ze nie jestem jedyna osoba ktora wlasnie dzwoni i probuje nadal. Za ktoryms razem trafie na wolna linię i telefon zostaje odebrany.

Stoją w kolejce na długo

Stoją w kolejce na długo przed otwarciem przychodni bo chcą się dostać do wybranego,”swojego” lekarza bo dzwoniąc to okazuje się że o 7.17 czy 7.20. / gdy po wielu próbach uda się dodzwonić/ do wybranego lekarza / lekarzy/ nie ma już numerków. Przy okazji: rejestracja internetowa była swego czasu przez dyrekcję obiecana. Pozostaje mieć nadzieję że będzie lepiej,ku zadowoleniu nie tylko radnych /oklaski/,.

Prawda o tych kolejkach a

Prawda o tych kolejkach a dodzwonić się to masakra. Kiedyś dzwoniłem i stałem w kolejce jak doszlem z telefonem do rejestracji telefon leżał obok. I zdziwiona była. Chamstwo

Obiecanki „cacanki”

Obiecanki „cacanki” Dyrektorki o wdrożeniu rejestracji internetowej trwają już ponad pół roku. Niech przestanie w końcu nas oklamywac i weźmie się do roboty. To że ma za sobą stado klakierów nie zwalnia jej ani z dobrego wychowania ani z pracy na rzecz mieszkańców.

Jak na miasto ponad 25 tys

Jak na miasto ponad 25 tys.mieszkańców + wioski (co należą do Zielonej) w koło to jest za mało przychodni w Świeciu w tym cały kłopot!

Tata tez kiedys dlugo stal

Tata tez kiedys dlugo stal jak w mondi sobie penisa przykliszczyl od drzwi od toalety

Ludzie sami stwarzają te

Ludzie sami stwarzają te kolejki!
Stoją przed przychodnią nie wiadomo dlaczego. Zadzwoniłam we wtorek, bez problemu zarejestrowałam się na wizytę do lekarza na czawrtek. Do laboratorium rezerwują kolejkę przed drzwiami, stoją tam od 5.30, a potem pretensje do wszystkich, że ktoś wziął przed nimi numerek z automatu, bo wszedł innymi drzwiami i szybciej chodzi po schodach… Wystarczy przyjść na 7.00, kiedy przychodnia jest otwierana, można wejść do środka i nie trzeba sterczeć od 5.30 pod drzwiami. Popołudniami w przychodni bywa pusto, bez problemu można iść do lekarza.

To, że kolejki są to po

To, że kolejki są to po części wina nas samyc . To my je stwarzamy. Czasami obserwując mam wrażenie, że niektórzy jak tam w tygodniu nie przyjdą do lekarza to umrą. Z drugiej strony prawda jest taka, że danego dnia jest jeden może dwóch lekarzy przez duże L, reszta to zbierania przypadkowych ludzi, do których strach się udać. Nic dziwnego, że wszyscy chcą się dostać do tych dwóch i numerków nie ma już po 15 minutach…. Może tutaj leży kolejny problem dla Pani Dyrektor, nomen omen świetnego lekarza do rozwiązania.  Przy tym ludzie z kolejki denerwują się, że nie zostaną zarejestrowani do danego lekarza,  o dziwo że jeszcze nikt nie zszedł na zawał w tych kolejkach. Czarni ktoś stoi od 6 i się nie zostaje bo ostatni numerek zabierze mu ktoś kto dodzwonił się o 7.05. Wadliwy jest taki sposób rejestracji, pamiętam jak Pani Dyrektor obiecywała rejestrację internetową, na obietnicy się skończyło. Może boi się wtedy skarg wiecznych emerytów…. O pracy Pań rejestratorek na by książki pisać. Stojąc w kolejce człowiek nie wie czy lepiej jak oprdi go ta z lewej czy z prawej, totalna komuna, pacjent jak zło konieczne. Brakuje tylko rozstrzeliwania za źle podany lub zapomniany numerek. W każdej innej firmie taka Pani była by oddelegowana do innych prac, nie związanych z rejestracją. Trzeba Paniom w dup~ włazic żeby coś pozytywnego uzyskać. Niech Pani Dyrektor sprawdzi monitoring z przebiegu rejestracji, tylko bez dzwieku to lipa… Pani Dyrektor troszeczkę więcej odwagi i skruszy Pani każdy beton…. 

Niestety z powodu kolejek

Niestety z powodu kolejek ostatecznie musiałem zmienić przychodnię.W Wamapie nie ma z tym problemu i można uzyskać szybko pomoc pierwszego lekarza .Więc Pan Dariusz nie kłamie!Brawo 

Przecież te kolejki są takie

Przecież te kolejki są takie długie, bo brakuje miejsc. Ludzie wstają rano i sami to nakręcają. Tutaj są tylko 2 możliwości: albo da się więcej funduszy na przychodnię i zatrudni dodatkowych lekarzy, albo sprywatyzuje cały system i leczyć się będą tylko Ci których będzie stać i będą faktycznie chorzy. Kolejki nie są problemem, a skutkiem.

Sami widzicie, że życie w tym

Sami widzicie, że życie w tym mieście jest tragiczne. Gdyby pan Dariusz Woźniak został burmistrzem to rozwiązałby problem kolejek w przychodni i wiele innych, z którymi nie radzą sobie obecne władze. Świecie byłoby przodującym miastem w Polsce.

Kolejki są,ale bez przesady.

Kolejki są,ale bez przesady. Faktycznie gdy wydarzy się coś pilnego i chcemy iść do ulubionego lekarza to ciężko się dostać,ale od nagłych spraw to raczej do szpitala. Niektórzy lubią mieć 1 numerek do lekarza na 8.00 takie hobby.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie już jutro będzie można podziwiać gotową, nową dekorację, jaka pojawi się na Dużym Rynku w Świeciu.

Wiadomości

Niebawem mieszkańcy gminy Pruszcz będą się cieszyć prawie 4 km nowych gminnych dróg. Tak oczekiwane inwestycje realizowane są w dwóch lokalizacjach.

Wiadomości

Wiesław Szymański z Nowego zdobył główną nagrodę w kategorii fotografia artystyczna na Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie". Piękne, nastrojowe zdjęcia Doliny Wisły wykonał...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo