Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dzięki panu Przemysławowi być może nie doszło do tragedii. Podziękowano mu za obywatelską postawę

Znany nie tylko w gminie Pruszcz biznesmen przyjął gratulacje i słowa uznania za obywatelską postawę. Mężczyzna ujął sprawcę przestępstwa - nietrzeźwego kierowcę.

Udostępnij
152-317529

Do zdarzenia doszło 29 maja tuż po godz. 13.00. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świeciu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujętym nietrzeźwym kierowcy.

Z relacji świadka wynikało, że w Niewieścinie (gmina Pruszcz) zauważył opla corsę, a w nim czterech mężczyzn, którzy ewidentnie byli pod wpływem alkoholu.

- Kierowca miał wyraźnie problemy z prowadzeniem corsy. Pan Przemysław zawrócił więc za nim, a gdy się zatrzymał, kierowca opla również. Następnie uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie zabierając mu kluczyki i zaalarmował o swoich podejrzeniach policję - relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego oplem 35-latka. Okazało się, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi powiatu bydgoskiego grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Może też stracić prawo jazdy nawet na 15 lat.

Przemysław Sznajdrowski, który zatrzymał pijanego kierowcę, jest przedsiębiorcą znanym nie tylko w gminie Pruszcz. Prowadzi firmę garmażeryjną i lokal Biała Perła w Niewieścinie.

- Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze - podkreśla Joanna Tarkowska.

Reklama
Reklama

W środę 15 czerwca podkom. Marcin Wiktor, naczelnik wydziału prewencji, w imieniu komendanta powiatowego policji w Świeciu, mł. insp. Marka Mitury, oraz asp. szt. Justyna Głowacka i Dariusz Wądołowski, burmistrz Pruszcza, pogratulowali Przemysławowi Sznajdrowskiemu czujności i postawy godnej naśladowania.

W podziękowaniu naczelnik wręczył mu list gratulacyjny oraz drobny upominek.

Poniżej zdjęcia ze spotkania.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jeszcze mogli papieża

Jeszcze mogli papieża zaprosić. Jakoś gdy ja żaden biznesmen tak zrobiłem nie pisano o mnie w gazecie

Ojoj…jacy oni porządni

Ojoj…jacy oni porządni wszyscy…znany biznesmen i pan burmistrz…ciekawe czy inne ich zachowania są godne naśladowania… Bardzo dobrze, ze Pan Przemysław zatrzymał tego kierowcę, ale czy trzeba o tym pisać w gazecie i wręczać podziękowania?

W Pruszczu widac żyje się

W Pruszczu widac żyje się zgodnie z prawem, zeszłego tygodnia jakiś łeb w sulnowie przewrócił się motorem. Był tak pijany że nie mógł go podnieść. Zrobił się korek i wszyscy cierpliwie sttali i patrzeli jak gość się pozbierał i odjechał. My w Świeciu nie mamy ochoty na takie oklaski.

Śmieszne to jest! Bogatemu

Śmieszne to jest! Bogatemu robicie reklame. Czemu zwykłego szaraka nie wstawisz jak zrobi podobny czyn?? Zwykła popelina!!

Ciekawe gdzie się tak nawalił

Ciekawe gdzie się tak nawalił może w Białej perle:)

Też w tamtym roku zabrałem

Też w tamtym roku zabrałem kluczyki przy sklepie w Świeciu , gdy pan pod wpływem przyjechał po alkohol . I żadnego  podziękowania oprócz wezwanego patrolu nie otrzymałem .Tak to jest !!!!!!!!

Uuuu e 60 xd 

Uuuu e 60 xd 

Brawo za postawę. Może za

Brawo za postawę. Może za następnym zakrętem przejechaliby jakoś pieszych i byłaby tragedia..

Nie ładnie tak usuwać

Nie ładnie tak usuwać komentarze , prawda koli w oczy .

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama